Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha otthon felejtem a jogsimat,...

Ha otthon felejtem a jogsimat, de van mindkét oldaláról egy fénykép a telefonomon, amit meg tudok mutatni, akkor is megbüntetnek?

Figyelt kérdés
Hajlamos vagyok a feledékenységre, és elgondolkodtam, hogy fényképet tartani a jogsimról jó "a biztonság kedvéért" módszer lenne-e, vagy csak felesleges.

2022. ápr. 28. 16:13
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Én most tettem fel először ezt a kérdést...
2022. ápr. 28. 16:15
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megbüntetnek. Magadnál kell tartanod.
2022. ápr. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem is kérdés. Úgy megbüntetnek hogy csak úgy füstöl.
2022. ápr. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy, hogy elsőként tetted fel, sokadikként, használod-e a karesőt, vagy sem. Ilyen fel sem merülhetne senkiben, hiszen a telefonon tárolt kép nem igazolvány. Nem hiteles. Törvény szerint Magyarországon útlevél, személyi igazolvány, jogosítvány egyikével kell rendelkezned, érvényesnek kell lennie, és magadnál kell tartanod. Pont.
2022. ápr. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

5. kieg.: Értem én, hogy jogsi otthonfelejtéséről kérdezel, de nem, a fénykép, fénymásolat, kutyagumi, digitális kép egyik sem hivatalos irat.

Le tudják kérdezni, az adataidat, de nagyon elnézőnek kell lennie, ha a hiánya miatt nem bírságol.

2022. ápr. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%

Nem szeretnék az előzőekkel szembe menni, mert nincs tapasztalatom! Ezt így rögtön leszögezem. DE, múltkorában hallottam, hogy manapság a rendőröket már nem érdekli a jogosítvány megléte, mivel az hamisítható és modern technológiával már eltéveszthetetlen másolatokat lehet kapni "a józsin". Szóval a jogosítvány nekik csak azért kell (ez igaz minden iratra, amit elkérnek), hogy az azonosító számot beírják a gépbe és lekérjék a rendszerből a valódiságát. Szóval a jogosítvány kéznél léte már nem is annyira mérvadó, mint régen volt. Csak az számít, hogy érvényes és valódi-e.


Ebből kiindulva, egyetértek abban az előzőekkel, hogy szerintem nem nagyon van kérdés, nincs jogsi = büntetés. Ugyanakkor látok rá egy PICI esélyt, hogy ha nagyon jó hangulatában találsz egy nagyon jószívű rendőrt (már ha létezik ilyen) és valahogy tudsz mutatni egy jogosítvány azonosítót, például fényképről, továbbá tudod magad igazolni pl. személyivel, akkor talán megúszhatod. De erre ezzel együtt még én is nagyon pici esélyt látok. De többet, mint 0%.

2022. ápr. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%
7: Lehet hogy itthon talán elnézőek lennének a biztos urak, de külföldön úgy lecsuknak 24 órára mint a pinty.
2022. ápr. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%
Nem hiszem, hogy annyira komolyan vennék, elvileg a személyidnek is nálad kéne lennie, ha kilépsz az utcára, ahhoz képest ha nincs nálad, és gyalogosan igazoltatnak, akkor megkérdezik a nevedet, anyukád nevét meg a születési idődet, aztán annyi. Autós igazoltatásnál meg eddig nekem sose volt egyszerre szonda, jogosítvány és forgalmi kérés, sokszor csak egy a három közül. Pedig hányszor igazoltattak már:D
2022. ápr. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha magyar hatóság által kiállított vezetői engedélyed van, akkor már csak 247 napot kell várnod; 2023. január 1-től csak akkor kell vezetés közben magadnál tartani a vezetői engedélyt, ha azt külföldi hatóság állította ki.

Akkortól módosul így az 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól (vagyis: a KRESZ) 4. § (3) szövege.

Addig: „A vezetői engedélyt a vezetőnek vezetés közben magánál kell tartania.”

Cudarul fogják érezni magukat a papírhoz ragaszkodók; nem elég, hogy évek óta a KGFB igazolást nem kell a többieknek maguknál tartani, de akkortól már a vezetői engedélyt se. Ráadásul, már műszaki érvényességet mutató matrica sincs a rendszámtáblán.


(Egyébként, múlt évben igazoltattak, és meglepetésemre a szokásos szöveg helyett „Kérem a vezetői- és a forgalmi engedélyt!”, a lakcímkártyát kérték. Azzal a járőrautóban néztek valamit, aztán jó utat kívánva, visszaadták.

Nem tudtam mire vélni, aztán megtudtam, hogy a lakcímkártya hátoldalán levő személyi azonosító számmal, így egyetlen adattal történő lekérdezéssel, minden szükségeset látnak rólam: az okmányaimat, azok érvényességét, vezetői engedély esetén a vezethető kategóriákat, ha van, a bírságolásaimat, hogy köröznek-e stb. Nem is kell böngészniük, színes jelzést kapnak arról, ami nem stimmel. Az autó rendszámát meg látták, annak beolvasásával az autóról tudtak meg minden tudnivalót.)

2022. ápr. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem a családban 2 rendőr is van, mindketten megerősítették, hogy a jelenlegi szabályok szerint magadnál kell tartanod, de ha tudod a kártyaszámaidat (Személyi, lakcím, vezetői engedély), akkor le tudják kérni a rendszerből. Nyilván egyénfüggő, hogy megbüntet-e valaki, de ők nem szoktak szemétkedni emiatt, mert bárkivel megeshet hogy véletlenül elhagyja, vagy otthonhagyja.

Nem véletlen, hogy 2023-tól már hivatalosan sem kell nálad lennie, ahogy a 10-es írta.

2022. ápr. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!