Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nem veszélyes tükörből tolatni?

Nem veszélyes tükörből tolatni?

Figyelt kérdés
Most csinálom a jogsit és az oktató úgy tanította, hogy mindig nézzek hátra a hátsó ablakon át. Érdekes módon apát soha nem láttam hátranézni, mindig a tükörből manőverezik, és mikor kérdeztem tőle, hogy miért így csinálja azt válaszolta, hogy kamionon így szokta meg és már kisautóval is így vezet.

2022. jún. 5. 14:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
Nem veszélyes. Én is csak tükörből tolatok. Bár elég sokat sofőrködtem, szerintem onnan rögzült nálam is.
2022. jún. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%

Nem veszélyes, FELTÉTVE, hogy rendesen be van állítva a tükör, és nem csak valamit a távolban lehet benne látni.

Több mint 40 éve vezetek, CSAK tükörböl tolatok, még SOHA nem mentem neki semminek.

Ennek az az elönye is megvan, hogy aránylag könynen tudsz elöre is nézni, mindkét oldalt atopd hátul is, meg elfordult testtel nehéz, emellett nem mindenki exra hajlékony, ha közben fáj a hátad, akkor nem tudsz odafigyelni rendesen.

2022. jún. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%
Ott a középső tükör is, azt is használd...
2022. jún. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
11%
#3. Az tolatáshoz semmit nem ér, a mögötted lévő forgalmat tudod figyelni benne. Egyébként ami személyautónál nagyobb, azon nincs is.
2022. jún. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%
Vezetésnél nem mindent úgy tanítanak, ahogyan kellene, ilyen a tolatás is. A vizsgára készítenek fel, nem a való életre, ahol néha kicsit máshogy működnek a dolgok. Szóval életedben teljesen szabályosan először és utoljára a vizsgán fogsz vezetni. Személy szerint talán meg tudnék tanulni hátrafodulva tolatni, de a testem és az agyam is tiltakozik ellene, világ életemben tükörből tolattam, nap mint nap így állok be a garázsba. Rossz nézni oktatóvideókban is, amikor görcsösen ragaszkodnak ahhoz, hogy a tanuló forduljon hátra.
2022. jún. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
24%
A tükrök segítenek hátramenet során, de nem elégségesek. Akárhogy vannak beállítva, marad holttér. Jól mondta az oktatód, úgy csináld. Fordulj hátra. A tükröket használhatod mellette segítségül.
2022. jún. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%

#4 "Egyébként ami személyautónál nagyobb, azon nincs is."


Ez marhaság. Az, hogy van-e, az pusztán attól függ, hogy milyen az autó kialakítása. Például én a Ford Transitokat elég jól ismerem, a dobozosokban nyilván nincs, de a buszokban van, hiszen ott hátra lehet nézni. Még ha az autóból nem is lehetne kilátni hátra (de ki lehet, hiszen üveges a hátsó ajtó), akkor is lenne rajta középső tükör az utasok miatt. Ez nyilván nem segítene tolatáskor, de a lényeg akkor is az, hogy van rajta középső tükör, pedig nem személyautó. Ez minden más típusra is igaz.

2022. jún. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
78%

Nekem is úgy tanította az oktató, hogy hátra kell nézni. Mindig rámszólt, ha hátrafele mész akkor hátrafelé nézz. Mondom neki "De akkor nem látom a tükröt"

Végül abba maradtunk, hogy bele-bele pillanthatok a tükörbe, de lássa a vizsgabiztos hogy hátra is nézek, mert vizsgán ezt várják el 🤷‍♂️

Nekem is van teherautóra jogsim, igazából már az oktatásra is úgy mentem, hogy addigra személyautóval is inkább tükörből tolattam.

Sokkal egyszerűbb úgy, teherautóval pedig nincs más választásod. Ha jól van beállítva a tükör, akkor mindent látsz, amit látnod kell.

Apám szokta azt, hogy hátrafordul, mert szerinte hülyeség tükörből tolatni... Aztán múltkor is majdnem meghúzta a kocsimat, mert csakazértsem használja a tükröt, mióta mondtam neki hogy használja. Elkezdi, miért nem integetek, hogy merre menjen.... Há' mondom, ott a tükör, abban látod az oldalát, nem?

2022. jún. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
97%
#7én már láttam ford tranzitban is tükröt középen. Autómentő volt, üveges hátfallal.🤷‍♂️
2022. jún. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
#9 Nem ezt mondtam én is? :D
2022. jún. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!