Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A MOL 100-as benzine miért...

A MOL 100-as benzine miért illatos?

Figyelt kérdés
Nem az a tipikus benzin illat, hanem olyan fura de kellemes illata van. Azért mert minimális az etanoltartalma vagy külön illatosítják?

2022. jún. 20. 08:10
 1/7 anonim válasza:
11%

Alapvető problémákat érzek a kérdésedben.

1. Normális ember nem szagolgat elégetésre szánt rákkeltő szénhidrogéneket.

2. Szerintme értelmes ember IQ90 fölött nem dől be marketing ostobaságoknak, és nem vesz túlárazott üzemanyagot. (igaz, értelmes ember odafigyelt fizika és kémia órán).

2022. jún. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

#1 A benzin szabad levegőn párolog, nem kell szagolgatni, csak levegőt venni. Aki benzinkúton nem érez benzinszagot, az keressen fel egy orvost, mert rossz a szaglása.

Az pedig, hogy te valamihez nem értesz, az nem azt jelenti, hogy nem létezik.


Kérdező: lehet akár illatosítás is, de nem hiszem, szerintem inkább a bioetanolt érzed. Forma 1-ben is volt ilyen, hogy egyik téli teszten a boxutcában folyamatosan gyümölcsillatot éreztek, aztán kiderült, hogy a Ferrari üzemanyaga volt a felelős. A bioetanolt millió dologból elő lehet állítani és különböző dolgoknak különböző intenzitású az illata. A Ferrari F1-es benzine például mangóból származó bioetanolt használt és azt lehetett érezni. Elképzelhető, hogy a MOL is valami olyan anyagot használ, aminek erősebb az illata.

2022. jún. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

1es

Nekem van 2 ismerősöm, mindkettő az 1.4es astrába 100as benzint tankol.

Okok:

- Jobban harap !!

- Alacsonyabb fogyasztás

- Növeli a motor élettartamát

- Nem teszi tönkre az autót (nem tudom ez pontosan mit takar).


Érted. A 100as benzintől csak úgy szaggatja a híresen lomha 1.4 astra az aszfaltot, sőt még kevesebbet is eszik. Mi lesz a következő? Termeli is már közben a benzint?

2022. jún. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1

1. ahogy előttem is mondták, párolog így tankolásnál is érezni.

2. ha csak marketing, önts a fűnyíróba és hagyd állni télen, amit tavasszal kapsz az mind a tiéd lehet.

2022. jún. 20. 11:40
 5/7 anonim ***** válasza:
#3 És itt megint csak ismételni tudom magam: az hogy te nem értesz hozzá, az nem azt jelenti, hogy nem igaz, vagy nem létezik.
2022. jún. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak a 100-as...

Valóban kisebb a fogyasztás, mindig koppra tankoltam a Ignist, és számomra bizonyított. Azóta új autó van, az se látott még 95-s benzint, inkább kevesebbet használom de csak a 100.

Pláne úgy hogy kitudja a mai helyzetben mivel pancsolják össze...

2022. jún. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
oké ötös lökjed az 1.4 astrába, meg az 1.2 puntoba a 100as bengát
2022. jún. 21. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!