Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ilyenkor milyen áron lehet...

Ilyenkor milyen áron lehet tankolni?

Figyelt kérdés

Ma előttem tankolt egy fószer, a bicikli csomagtartójára tett egy kannát és úgy állt be a benzinkútra. Mikor a kasszánál kérték tőle a forgalmit erre el kezdett pökhendien magyarázni hogy az nem úgy van ám, de elhozhatta volna a traktor forgalmiját. Végül nagy nehezen elmagyarázták neki hogy a forgalmi bemutatásával lehet csak gépjárműbe tankolni.

Ilyenkor amúgy piaci áron lehet tankolni nem? A törvény nem egyértelmű, mert egyik pontban az van hogy csak nem magyar gépjárműbe piaci áras, másik pontja meg hogy csak magyar gépjárműbe lehet hatósági áron tankolni.



2022. jún. 20. 16:28
 1/9 anonim ***** válasza:

A bicikli nem gépjármű. A benzineskanna szintén nem az. Így ők nem tartoznak a rendelet hatálya alá. Tehát azokba csak piaci áron adható az üzemanyag.

Amúgy meg elég nagy a káosz és benzinkútja válogatja, hogy mibe mennyiért és mit lehet tankolni. Pl. OMV-nél láttam már kiírást, hogy csak a prémiumot lehet kannába tankolni.

2022. jún. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Itt valami nem stimmelt, 20 literig mehet a kedvezményes benzin kannába is. Egy robogónak vagy egy fűkaszának hogy mutassam be a forgalmiját?!
2022. jún. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
20 liter kanna úgy érvényes ha előtte megtankoltad a zaporozsect és fizetéssel bemutatod a forgalmid.
2022. jún. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#2 Sehogy, fizetsz teli árat.


#3 Pontosan így, ahogy mondod.

2022. jún. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kannában csak pluszban vihetsz 20 litert tankolás után a 480-asból. Ha csak kannával mész oda, az teljesáras.
2022. jún. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én tegnap kérdeztem a Shell kuton, és azt mondta a csaj, hogy robogónál már nem kérnek semmi papírt. Tény, hogy az ország közepén nemigazán fog külföldivel találkozni aki 50-es mocival túrázna :)
2022. jún. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#2,3 a rendelet nem szól 20 literről, az a MOL saját döntése volt
2022. jún. 20. 17:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Valaki itt írta, hogy 20 liter mennyisegig kedvezményes, 480 Ft a benzin. Hogy van ez pontosan, külföldi rendszammal is tanfolyamok 20 literig kedvezmenyesen? Azon felül pedig 800 Ft ert?
2022. jún. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szabó Zoltán 47 válasza:

6-osnak. Csak Magyarországon nin cs rendszám a segédmotoros kerékpárokon. Ausztriában és Szlovákiában azoknak is van rendszáma, így megállapítható ki a külföldi.

A másik pedig az, hogy nyugodtam mérlegelhet a benzinkút tulajdonosa. Ugyanis a rendelet csak azt írja elő, hogy magyar rendszámű jáműbe nem lehet 480 forintnál drágábban adniaz üzemanyagot. Azt nem tiltja, hogy ezen kívül még kinek adja ennyiért. Nyilván a benzinkút tualajdonosának gazdsági érdeke, hogy minél kevesebb ügyfélnek adja hatósági áron az üzemanyagot, mert a saját hasznát csökkenti vele. De ha jófejségből lemond a hasznáról adhatja bárkinek olcsóbban.

2022. jún. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!