Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Innen Budapestről Mykonosra...

Innen Budapestről Mykonosra csak fapados repülő megy?Nincs valami drágább választás ?

Figyelt kérdés

2022. júl. 6. 09:31
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Egyetlen repülőjegy-kereső honlap sem működik?
2022. júl. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Míkonosz vagy Mykonos ???
2022. júl. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2 Mykonos, csak a javító Míkonoszra javította
2022. júl. 6. 17:32
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

Dehogynem megy. Csak nem közvetlenül. Ez a két működési tipus közti különbség. A hagyományos (legacy) légitársaságok a kisebb jelentőségű fővárosokba, nagyvárosokba működtetnek útvonalakat, onnan összeszedik a világ minden tájára utazni kívánó embereket és elszállítják őket a saját központjukba (hub) és ott átszállva eljutnak a végcéljukhoz. A KLM pl. Amszterdamba visz, aztán tovább, az Air France Párizsba, a Lufthansa Frankfurtba, vagy Münchenbe, és így tovább.

A fapadosok előnye, hogy sok-sok olyan útvonalat repülnek közvetlenül, amit a hagyományosok csak kivételes esetekben.

Tehát mehetsz drágábban a Lufthansával, de ők előbb elvisznek Budapestről Münchenbe, aztán egy csatlakozó járattal onnan Mykonosra.

Ilyen nyaraló célpontokra szerintem nincs értelme nem fapadossal menni, ha már mindenképpen Budapestről akarsz indulni. Persze egy müncheni polgár választhatja a hagyományos légitársaságot is, mert egy olyan városban él, ahol egy nagy legacy airline "hub"-ja van de egy budapesti polgárnak nincs ilyen légitársasága.

Esetleg az Austriannak lehet nyáron ilyen járata bécsi indulással, nem tudom. De az Austrian is a Lufthansa alá tartozik...

2022. júl. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én pontosan értem, hogy a sznobok és utolsó nagy parasztok számára nem elegáns, ha egy vacak szigetre 4000 Ft-ért kapnak jegyet, de hidd el, a kérdésedben nem az elegancia keresése a leginkább gázos.
2022. aug. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!