Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi történik, ha a gyorshajtás...

Mi történik, ha a gyorshajtás csekket nem vettem át időben és késve fizetem be?

Figyelt kérdés

A lakcímem és a tartózkodási helyem más, így csak egy hónappal később kaptam kézhez egy papírt, miszerint x időpontban megpróbáltak kézbesíteni nekem egy hivatalos levelet, ám nem vettem át. Feladó egy megyei rendőrfőkapitányság, közigazgatási cucc, így arra gondoltam, hogy lehet egy gyorshajtás lesz (pont előtte késve vettem észre egy civil traffit és a megengedettnél lehetséges, hogy többel mentem - 50 helyett 65-70 között). Na most, nem parasztságból nem vettem át, hanem, mert máshol élek. De egy hónappal később az ingatlanban voltam és akkor találtam meg ezt - ami még nem maga a csekk, csak hogy jött valami. De gyaníthatóan az. Mivel még sosem volt ilyen, eleve azt sem tudom, hogy milyen formában jön ez az egész. Hivatalos iratként? Mert ha nem, akkor ez eleve más lesz.


Kérdéseim:

1. Ilyenkor hol tudom átvenni a levelet?

2. Ha közigazgatási bírság, akkor egyáltalán átvegyem-e?

3. Ha átveszem és az, van-e kamat, vagy akármi (tényleg önhibámom kívül nem vettem át), amiatt, hogy már 1 hónapja küldték?



2022. júl. 22. 08:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Érdeklődj a feladó rendőrkapitányságon. Mondd el a helyzetedet. Egyrészt akkor valószínűleg új csekket küldenek, másrészt elmondják, mi az ügy. Bár lehet, hogy telefonban nem adhatnak felvilágosítást.

Ha bírság, valószínűleg lesz egy kis kamata.

Az, hogy önhibádon kívül nem vetted át, az nem igaz. Köteles lennél gondoskodni arról, hogy a címedre érkező küldeményekről értesülj. Ha nem ott laksz, akkor aki a lakásodban lakik, az ürítse a postaládádat és szóljon, ha jött valami neked. Ha nem lakik ott senki, akkor bízz meg ezzel valakit (szomszédot, környéken lakó ismerőst stb.). Szóval ezeket neked kell megoldanod és semelyik hivatalt nem érdekli, ha te ezt nem oldod meg és egy hónapig olvasatlanul áll a postaládádban a hivatalos levelük.

Nekem eleve érthetetlen, hogy amikor lakcímedről elköltöztél, miért nem gondoltál erre. Még egy kéthetes nyaralásnál is meg szoktunk kérni valakit, hogy ürítse ki a postaládánkat, és ha valami hivatalos levél jön, hívjon fel minket.

2022. júl. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. Az értesítőn rajta van, hogy meddig őrzik meg, aztán visszaküldik, szóval a feladónál érdeklődj, ha lejárt ez az időtartam

2. Persze, hogy vedd át. Minél később fizeted be, annál több lesz. Nem fogod megúszni, csak azért, mert nem veszed át

3. De önhibádon kívül nem vetted át. A levélben lesz benne, hogy milyen időszakon túli fizetésnél hogyan emelkedik/kamatozik a bírság Jó eséllyel már többe fog kerülni, mint ha egyből befizeted.

2022. júl. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nincs semmi baj...adóként hajtják be, az egy kicsit fáni fog(a + bünti) megtalálnak előbb, utóbb..felesleges magyarázatokat írni. Fizetsz, oszt pipa.
2022. júl. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 BlackSword ***** válasza:

Csak, hogy tisztán lássunk...


Átvenni, már nem tudod, mivel a posta 10 munkanapig őrzi... az a levél már visszament, valószínűleg "nem kereste" jelzéssel...


Ami itt érdekessé teszi a történetet, hogy bejelentett-e a tartózkodási helyed, illetve, hogy hová ment a levél, ha a lakhelyedre ment, és a tartózkodási helyed bejelentett, akkor a hivatal hibázott, így ha azonnal jelentkezel a hivatalnál, akkor jóhiszeműen jársz el, igaz akadályoztatásra hivatkozhatsz...


Ha fordítva, tehát a levél a tartózkodási helyedre ment, Te pedig a lakcímeden tartózkodtál, akkor a hiba a tiéd, ebben az esetben viszont szintén jelentkezz a hivatalnál...

2022. júl. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az átveteltől számított x nap múlva esedékes befizetni.
2022. aug. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!