Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Auto pályán még nem jártam ,...

Auto pályán még nem jártam , 1 éves jogosítványommal, M3 pályára szeretnék rá hajtani, kőbánya kispestről honnan lenne a legegyszerűbb??? Illetve a bevezetőn van gyorsító sáv??

Figyelt kérdés
2022. aug. 1. 08:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A városon át a Sibrik Miklós út - Maglódi út - Fehér út - Nagy Lajos király útja - Kacsóh Pongrác út vagy az Üllői út - Hungária körgyűrű útvonalak jók, de sokszor gyorsabb a gyorsforgalmi - M4 - M0 - M31 útvonal.



Autópályán mindig van gyorsítósáv. Az M3 bevezetőn is a téged érintő helyeken vannak rövidke gyorsítósávok.

2022. aug. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Értem. Gondolom a gyorsító sávban jóval gyorsabban kell haladni hogy be tudjak sorolni? Gyorsforgalmin gyorsabb lenne rá állni az M3ra?
2022. aug. 1. 09:33
 3/18 anonim ***** válasza:
96%

Üllői út - Hungária krt. - M3 kivezető - M3


A Hungária körútnál nincs gyorsítósáv, hiszen ott kezdődik a gyorsforgalmi szakasz, de a többi felhajtónál van, igen.

Az M3 be/kivezető amúgy hivatalosan nem autópálya, hanem osztott pályás főútvonal, 80-as sebességkorlátozással és egy lámpás kereszteződés is van. A Szentmihályi út után válik autópályává.

2022. aug. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Az autópálya használata sok tekintetben könnyebb, de ha elsőként hajtasz rá egyedül, akkor ne akard 140-nel előzni a többieket. Amíg nem szokod meg a sebességet, maradj a külsőben. Ha majd lesz olyan, aki ezzel nem ért egyet, az legyen az ő baja.

Amiben könnyebb: nincs szintbeli kereszteződés (keresztutcák), és nem jönnek szemből.

Amit szokni kell, hogy a sebesség miatt sokkal finomabb kormánymozdulatok kellene a sávváltáshoz, térben is több kell. A tükör használata nagyon fontos! és az is, hogy nézz be a holttérbe, ha váltasz. És ne feled azt sem, hogy nem vagy önkéntes rendőr. Ha valaki 170-nel dönget belül, enged el a barmot, ne menj ki elé, mondván, 130 a megengedett, és te is annyival haladsz. De még felette sem. Jó eséllyel meghaltok.

Ehhez is hozzá kell szokni, hogy nehéz felmérni a másik sebességét. A mögötted jövő, vagy szemben közlekedő gyorsasága sokkal kevésbé érezhető, mint az oldalirányban mozgó.

2022. aug. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%

"Gondolom a gyorsító sávban jóval gyorsabban kell haladni hogy be tudjak sorolni?"

Jóval gyorsabban? Mármint minél? 70-90-nel már általában be lehet sorolni. Magyarországon elég hosszúak a gyorsítósávok, szóval ez nem okozhat gondot.



"Gyorsforgalmin gyorsabb lenne rá állni az M3ra?"

Csúcsforgalomban, amikor a Hungária be van dugulva, akkor gyorsabb lehet, igen.

2022. aug. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát! Szerintem Hungárián fogok akkor rá menni. Természetesen be fogom tartani a sebességet a biztonság érdekében, körül tekintő leszek! Illetve mi van akkor ha műszaki hiba lépne fel a kocsival a pályán? Automentő és legkozelebbi városban lévő autoszereleő gondolom.
2022. aug. 1. 10:03
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Műszaki hiba esetén ki a leállósávba, és az első lehajtónál tűnés el. Ha olyan jellegű a hiba, hogy csak nagyon lassan tudnál menni, vagy tönkre menne a kocsi, vagy mozgásképtelen, akkor leállósáv, vészvillogó, és azonnal ugrasz át a terelőkorláton. Ha utasok is vannak, természetesen ők is. Persze extrém figyelemmel, nehogy kiszállás közben sodorjanak el. Sárga mellény legyen kéznél, életet menthet.

Önmentést semmiképpen sem próbáljatok, pl. tolni a kocsit!!!!!!

2022. aug. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%

[link]

Így esetleg.

2022. aug. 2. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsokat!! 7: Rendben, megjegyeztem. 8: Így fogok menni , a kiindulás is jó, pont arra lakom. Köszi!
2022. aug. 2. 08:01
 10/18 anonim ***** válasza:
76%
jogsim után egy hétttel pályán mentem egyedül, mint parálsz a legjobb azon menni 😂😂😂
2022. aug. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!