Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ezekre szerintetek milyen...

Trashboy kérdése:

Ezekre szerintetek milyen kresz szabály vonatkozik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most kezdem el a b kategóriás jogsit de valami kis eszközt lehetőleg elektromosat nézegetek városban való közlekedésre,cirkálásra. Egy kicsi faluban lakom ahonnan 2 busz szükséges hogy egy városba(sopron, győr) eljussak. A jogsit mindenképpen lerakom de mire az meglesz addigra a benzin meg a dízel simán lesz 1000ft vagy több amit én jelenleg nem tudnék megengedni magamak ezért gondoltam hogy városba való mászkálásra veszek valamit. Néztem az elektromos rollereket de amíg nincs rá valami normális és végleges szabály addig felesleges mert kismotor jogsim sincs ezért maximum csak porosodna. A következő két járművet néztem.


1. Inmotion v8f elektromos "egykerekű" kb. 490-500 ezer 1000w motor van benne.

[link]


2. Onewheel pint x/gt---pint x 548ezer a gt meg kb 900ezer igaz ez már terepre is való meg elég nagy a hatótáv. 750w motor van a pin x ben,

[link]


A gondom az, hogy nem tudom hogy ezekre kell-e kismotor jogsi vagy nem, hol mehetek velük? 25km/h sebességgel a járdán nem tudom hogy mennyire örülnének a gyalogosok meg a rendőrök viszont az egy kerekük miatt szerintem az autók közé meg életveszélyes. Kerékpárút nem mindenhol van, meg ha van is elég szarok.

Szerintetek nagy hülyeség? Biciklit, meg elektromos biciklit is néztem de nagyon félnék hogy ellopják, ez a két gép amit néztem az ember simán kézbe veszi és viszi magával boltba, munkahelyre, buszon/vonaton is simán elfér.



2022. aug. 3. 07:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A lehető legnagyobb hülyeség, ennél veszélyesebb eszköz a világon nincs.
2022. aug. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi, nincs rá szabály, közúton nem is használhatod papíron.


Kb. bicikliúton és lakó-pihenő övezetben tudsz vele menni értelmesen. Járdára túl gyors, útra túl lassú és veszélyes.


A második szerkezet még rosszabb, mert azon ráadásul oldalra néz a tested, nem tudsz normálisan körülnézni.

2022. aug. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha olcsóbb lenne, akkor már betiltották volna, mert sokan bohóckodnának ilyeneken és megsokszorozódna a balesetek száma.
2022. aug. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igazatok lehet. Akkor szerintem marad a bicikli+vonat kombó. Ide kapcsolódóan a google maps mennyire megbízható biciklis közlekedésnél? Gondolok itt arra hogy nem visz rá autópályára, egyirányú útra ahol nem megengedett a bicikli(tudom hogy ezeket lehet látni ha nem vagy vak csak nem akarok felesleges köröket menni mert arra visz). Meg mekkora sebességgel számolja ki az időt biciklinél? 20km/h?
2022. aug. 3. 11:30
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

A napokban M.Tapolcán láttam egy ilyen egykerekű .....valamit.

A tulaj nagyon élvezte, hogy sétálóutcán száguldozhat, és hogy mindenki őt "csodálja". Aztán amikor sokadik alkalommal elhúzott a járdán egy család mellett, a papa -tekintettel a két kiskoru gyerekre- nemes egyszerűséggel könyökkel megküldte az artista jelöltet.

A pasi perecelt egy jóízűt, és kérdőre vonta a papát.

Annyi volt a válasz: meg is verhetlek ha akarod.

Sok nézője volt a sztorinak, de mindeki diszkréten félrefordult. ;)

2022. aug. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A google map gyalogos és biciklis üzemmódja megbízhatatlan.

Inkább használd a merreteketjek.hu-t vagy más osm térképet használó alkalmazást.

2022. aug. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Játszani jó ez mint a roller is.

De ilyen volt egy időben a quad is, nagy fellángolás és most már senkit nem érdekel.

2022. aug. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-es, a roller egy remek last mile közlekedési eszköz városi környezetben, a baj ugye a szabályozatlanságával van és azzal, ha valaki nagy távokra próbálja használni. Nem, ez arra jó, hogy a vonattól ne kelljen 20 percet haza vagy a munkahelyre sétálni, de a nagyihoz is át lehet gurulni vele pár perc alatt.


Viszont ezek az egykerekű csodajárgányok tényleg csak szórakozasra valók a sétányon.

2022. aug. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!