Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jelen esetben kinek van...

Jelen esetben kinek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés

A minap sétáltam a Petőfi hídhoz és útközben felfedeztem egy számomra kérdéses helyzetet. Van a körúti bicikli sáv, ami egyenesen felvezet a hídra a Ferenc körútról. De mielőtt a biciklisáv felmenne a hídon levő járdára, van egy sáv az autósoknak a boráros térről a hídhoz való felcsatlakozásra. Tehát azoknak akik nem egyenesen a körútról jönnek. Na ott egyaránt van elsőbbségadás kötelező táblája (macisajt) a biciklisnek is és a hídra oldalról felhajtani kívánó autósnak is. Tehát a kérdés, hogy ha én biciklivel szeretnék felmenni a hídra akkor nekem kell elsőbbséget adnom a jobbról jövő autósnak vagy az autósnak kellene nekem? Az utóbbi nekem logikusabb, mert a hídon már közlekedő autóknak is elsőbséget kell adnia, akik ugyanolyan irányban közlekednek mint én is, de persze lehet, hogy tévedek. Ezért is tettem fel itt a kérdést.


Előre is köszi mindnekinek!


Remélhetőleg ezen a linken az a pont lesz amit kérdeztem:

[link] ,19.0672557,3a,75y,173.77h,69.72t/data=!3m6!1e1!3m4!1sCZiv_7FOVUCvfiRH7LQZ3Q!2e0!7i16384!8i8192



2022. aug. 6. 17:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Te elsőbbséget adsz a Közraktár utca felől felhajtóknak, ők pedig a Ferenc körútiaknak. Hülyén jók ki a szitu, de jusson eszedbe, hogy ettől függetlenül: ha mindkét félnek elsőbbségadás kötelező táblája van, akkor az a két út egyenrangú, vagyis a jobbról érkezőnek van elsőbbsége, akik jelen esetben a hídra felhajtó autósok.
2022. aug. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
A kerékpárosoknak itt hol van macisajt? Mert a google képből nekem az jön le, hogy van egy macisajt a kerékpársáv előtt az autós forgalomnak, aztán van mégegy, mielőtt felhajtasz a főútra. Mondjuk rég voltam már arra, így most nincs meg előttem a helyzet, de a google térkép alapján én nem látok macisajtot a kerékpárútnak.
2022. aug. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Az autósnak van elsőbbsége.

Ott a tábla a bicikliúton (csak el van fordulva a képen), de fel is van festve a macisajt.

Ahol a felhajtóknak van a macisajtja az egy külön kereszteződés.

2022. aug. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Áh, köszi, bár így a képen elég hülyén néz ki, mert mintha lenne külön egy macisajt a kerékpárút előtt és aztán meg mindkét oldalt macisajt az útra felhajtás előtt.
2022. aug. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy #3 írja, a felhajtónak van elsőbbsége, csak el van fordítva a tábla. A tábla mindig az út jobb oldalán van, csak megismételhető a bal oldalon. A felhajtón a jobb oldalon csak a kerékpárút keresztezése után van tábla (ez van megismételve a bal oldalon), így a bal oldali első tábla (elsőbbségadás kötelező kötelező haladási irány nélkül) a kerékpárútra vonatkozik.


Szerény véleményem szerint el kéne törni a kezét annak, aki szórakozásból elfordít egy ilyen táblát. Plusz a kerékpárutak T-alakú kereszteződésében sem ártana egy-egy kötelező haladási irány tábla.

2022. aug. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Így már érthető. Köszönöm mindenkinek!
2022. aug. 6. 18:15
 7/11 anonim ***** válasza:

#5


Énis csak azért csodálkozom, mert elméletben csak a bal oldalon nem lehetne tábla, de ezt annyira befordították, hogy hirtelen simán elgondolkoznék rajta menet közben. Mondjuk röhej, hogyha a közút is leszarja, bár, mit nem szarnak le :D

2022. aug. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Ha a kerékpárútra is vonatkozna a tábla, akkor alatta lenne kiegészítő.
2022. aug. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%

Az egész egy totál elcseszett konstrukció, nem csoda, hogy belezavarodnak sokan.

Jössz a körútról és autóval elsőbbséged van, biciklisként meg macisajtod. Nonszensz.

2022. aug. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ami még furább, hogy a hídról jövő bringásnak nincs se táblája, se felfestése.

Csak egy kötelező haladási irány felfestve (? Itt nem kanyarodhat jobbra a körút felől érkező?)

2022. aug. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!