Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A hatósági áras üzemanyag...

A hatósági áras üzemanyag tankolásakor minden kútnál nézik hogy aznap tankoltál-e, vagy csak a Molnál? Hálózaton belül van ez a limit vagy vegyesen?

Figyelt kérdés

#benzin #tankolás #Hatósági ár.
2022. aug. 10. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért az engem rohadtul érdekel hogyan működik ez az egész. Most oké tankolok, fizetésnél felmutatom a forgalmit jó látják rendszámot hogy aznap tankoltam oké. De havisszamegyek órákkal később akkor rögtön odarohannak hogy nem tankolhatok vagy mi? Simán doamegyek a kútoszlophoz, és elkezdek tankolni akkor már kénytelen leszek kifizetni még ha nem is hatósági áron hanem piaci árat fizetnék akkor oké, de azt hallottam hogy piaci áron sem, és a nem árstoppos prémium anyagot sem lehet 1 alkalomnál többször tankolni. Meg ha átmegyek a szomszéd városba lévő MOL kútra akkor honnana bánatból tudják hogy én már egyszer tankoltam?


Valaki leírhatná hogyan működik mert ebben semmi logikát nem látok.


Meg felénk van több kút is, Shell, OMV, picivel messzebb Lukoil.Egyik OMV-nél 50 litert lehet tankolni alkalmanként és ha 4 autóm lenne és mind a 4-et odavinném sorba egymás után (tudom hülye életszerútlen példa) Akkor megtankolhatom gond nélkül.


Tudtommal Maygarországon minden kút a Mol anyagát kapja tehát ezért nem is értem hogy ha a MOL ennyire korlátozza akkor a többi meg miért nem?

2022. aug. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

#1

Nem tankoltunk még azóta MOL-nál, így nem tudom biztosra, de szerintem becsippantják a forgalmit.

2022. aug. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Leolvassák a forgalmi vonalkódját, és attól a pillanattól kezve az ország összes MOL kútján jelezni fog, ha aznap még egyszer tankolsz.
2022. aug. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem üzenben tartóit kèrtek, de nekem kölcsönadási szerződèsem van. Mi alapon akarja azt elkèrni? A forgalmiban benne van a tulaj, aki magánszemèly.
2022. aug. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A forgalmi vonalkódját leolvassák. A napi 1x tankolás ajánlás a MOL részéről. Lehet tankolni 2x is, de igazából minek, igen kevés az olyan élethelyzet, hogy a napi 1x tankolás vagy az 50liter ne lenne elég.

Második tankolás alkalmával bescannelik a forgalmit, és az adatokat a NAV-hoz küldik, ők fogják felülvizsgálni, hogy történt -e visszaélés, gyanus -e az eset illegális üzemanyagkereskedés szempontjából. Ezekről kedden este az ATV-n a MOL igazgatója beszélt az egyenes beszéd c. műsorban. Az atv honlapján visszakereshető, akit érdekel, sőt be is linkelem.

[link]

2022. aug. 12. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!