Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ebben az esetben kinek lehet...

Ebben az esetben kinek lehet igaza?

Figyelt kérdés

A szüleim szerint nem tartok elég követési távolságot, mert ők mikor engem követnek autóval egy évben 2-3 alkalommal, ezt így látják.

Ezzel szemben én úgy gondolom, hogy hagyok eleget. Mert attól, hogy ők nem látják még nem megyek padlógázon valaki után. Nagyon sokszor csak engedem gurulni motorfékkel az autót, aztán ha sokat lassult akkor visszaváltok és úgy követem például. Menet közben keveset használom a féket lassításra. Sőt, annyi távolságot szoktam hagyni, hogy 10-ből 7 alkalommal nem is kell a fékre lépnem, ha az előző fékez, elég csak elengednem a gázt. Ha látom, hogy hosszabb ideig lassít, akkor én is rálassítok persze. Így vezetek már évek óta, a nagyon átlag 10 ezer kilométertől többet is vezetek évente, (kb 30 ezret) de még nem volt gondom belőle, hogy túl közel mennék valakihez.

Lehetséges, hogy kivételesen ezt én jobban becsülöm fel mint ők?



2022. aug. 19. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2 másodperces követési idő megvan, akkor jó.
2022. aug. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor jó a követési távolságod, hogy ha az előtted haladó nyom egy satuféket és megáll akkor Te is megtudj állni anélkül, hogy belemenj....


Ez persze mindenhol más... más 30-as zónában, más faluban és más autópályán.

+ esőben és havas úton is más.

2022. aug. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Ezt így nem lehet megmondani. Nekem 10 éve teljesen más volt a megfelelő követési távolság mint most, ha lenne egy videód akkor sem egyezne mindenki véleménye, így leírás alapján meg főleg nem tudjuk megmondani a tutit.


10 éve fiatal Fittipaldiként úgy gondoltam hogy az előttem haladó elé nézek, ha nincs oka fékezni akkor nem is fog, szóval jó vagyok én közel is. Szerencsére sosem lett belőle baj, de lehetett volna. Közben elköltöztem egy országba ahol nyugodtabbak az emberek és nem élet-halál kérdése hogy a másikat letold, lassan átvettem a mentalitás és mivel sofőr vagyok ezért sok fejtágításra jártam, sok videót láttam olyan balesetekről ahol utoleréses balesetben haltak meg emberek. Most az a jó követesi távolság számomra ha az előttem haladó hirtelen fékez, akkor én gyengén lassítva tudom lelassítani az autókat mögöttem, ezzel garantálva hogy valamelyik hátulról érkező nem fog beletolni az előttem állóba.

2022. aug. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ellenőrizd le magad. Nézz ki egy fix pontot és amikor elhagyja azt az előtted haladó, "huszonegy, huszonkettő" számolással számolsz két másodpercet. Ha az "ő" után haladsz el a fix pont mellett, akkor jól csináltad.
2022. aug. 20. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!