Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Rendőrautó tetején volt a...

Rendőrautó tetején volt a kamera, ez is elöl-hatul mér, mint a VÉDA, vagy csak elöl?

Figyelt kérdés
Biztos volt már, és tudom, nem szép dolog a gyorshajtás. Tudom, ezeknek a hatótávja nagyobb, mint a védának, és valószínűleg későn fékeztem (meg nem is fogok satuzni, inkább büntessenek meg), viszont motorral voltam, amin ugye elöl nincs rendszám. Szóval az érdekelne, hogy ilyen esetben várhatom a büntit?

2022. aug. 28. 20:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha addigra lassítani tudtál, szerintem nem feltétlen. Biztos, hogy mért? Pár hete az Üllői út vecsési végén olyan 110 körül mentem el a rendőr mellett, autóval, és nem jött bünti,pedig alapvetően pár nap.
2022. aug. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ez egy rendőrautó volt az M4-es autóúton, nem hiszem, hogy bármi másért lett volna ott. Csak azt nem tudom, ha szembenéztem a lencsékkel, akkor van-e ezeknek olyan szöge, hogy látták-e a rendszámtáblát. (Amúgy 130-ig nem büntetnek elvileg, és 140-ről lassítottam, szóval valószínűleg ha be is mért, nem lesz gond.)
2022. aug. 28. 21:13
 3/21 A kérdező kommentje:
Ja, az kimaradt, hogy álló rendőrautó a szalagkorlát mögött a padkán, kb. 45 fokban szembefordulva az érkező forgalommal.
2022. aug. 28. 21:14
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz baj sztem, de ésszel :) Albertirsa-Újszász közt én is járok arra, nem volt eddig baj.
2022. aug. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Hosszabb távon mentem, és követett az eső, azért sikerült hajtani ott, ahol alig volt forgalom, és tudtam, Üllőig nincs telepített kamera. (Persze lőtt már be véda is, ahol a Nagykőrösi út 70-ről 50-re vált egy lejtő miatt, én meg a buszsávból csak úgy tudtam kikecmeregni, ráhúztam a gázt, hogy éppen beférjek két autó közé, sikerült a kamera alatt végrehajtani a manővert. Azt teljesen megérdemeltem.)
2022. aug. 28. 21:34
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrautó tetején nem szokott sebességmérő lenni, ami az autó tetején szokott lenni, az az autópálya matrica ellenőrző műszer. Az nem mér sebességet, csakis azt hogy van-e matricád.
2022. aug. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
#6 Ez érdekes. Meglepődtem mondjuk, mert eddig úgy tudtam, vagy az autóban van a kamera, vagy állványon, viszont ez az M4-es Szolnok utáni szakaszán történt, ahol még nem kell matrica, csak Pest megye határától, azután nem sokkal jelezve is van táblákkal az utolsó lehajtó, amíg nem büntetnek nélküle. Bár lehet, ez egy olyan rendőrautó volt, aminek a tetején maradt ez a műszer?
2022. aug. 28. 21:49
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Rendőrautó tetején még az életben nem láttam trafit.

Azt vagy az utastérbe szokták rakni vagy háromlábún kiállítják az út szélére.

Nem ilyesmi útdíj-figyelő autót láttál?

[link]

2022. aug. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Feketének tűnt, bár nem sokat időztem. :D Mindegy, ezen nem aggódok, egyrészt az olyan, mint a hintaszék, elvagyok vele, de sok haszna nincs, másrészt jó eséllyel még ha mértek is, megerősítettek máshol is, hogy annak nincs olyan látószöge, hogy a szembeforgalmat nézve még a hátsó rendszámtáblát is lefotózza. Köszönöm mindenkinek a válaszokat, osztogatom a zöldeket. :)
2022. aug. 28. 21:51
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezen jobban látszik, ez a matrica ellenőrző cuccmók.

2022. aug. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!