Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kerékpárral milyen KRESZ...

Kerékpárral milyen KRESZ szabályszegésért büntetnek leginkább?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre a rendőrség a kerékpárt mint járművet, eléggé kivételes esetben bünteti KRESZ szempontból. Ha büntetnek kerékpárost, leginkább csak akkor ha piroson megy át, vagy nagyon ittas, vagy veszélyes helyen megy szembe forgalommal, autóúton, autópályán stb. szóval csak akkor ha tényleg kifejezetten veszélyes dolgot csinál.


De olyasmiért amiért mondjuk egy robogóst már büntetnek: behajtani tilos helyen behajt, sétálóutcán megy , szóval ilyenért még nem is hallottam hogy bicajost büntettek volna.


És úgy általában egy nyugodt, békés, nem száguldozó bicajost, szinte mindig békén hagynak.


Miért?



2022. szept. 6. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vidéken főként a lámpa nélküli bringázás elég nyomós ok. Sajnos nincs elég rendőr vagy nem eléggé bírságolnak mert így is sokat szoktam látni lámpa nélkül
2022. szept. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja-ja, a lámpa nélkül elég rizikós...
2022. szept. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Egyszer büntetni akartak, mert nem volt rajtam kukás mellény. De a vágén csak káromkodott egyet.
2022. szept. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább a lámpák miatt hallottam én is, illetve egy ismerősömet 5000Ft-ra még évekkel ezelőtt, mert a járdán biciklizett.
2022. szept. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bármelyik szabály megsértéséert büntethetnek, lényegében a rebdőrökre van bízva, hogy akar-e foglalkozni vele.

Sok esetben elnézőek, de mi van ha mégsem?

Vannak esetek, amikor akció szerűen lépnek fel az éppen "divatossá váló" szabálytalankodókkal szemben, és volt olyan akció, amikor nem is büntettek.

A lámpa nélkül kerékpározóknak felírták az adatait, adtak nekik ajándékba szilikonos, felcsatolható lámpákat, ugyanakkor figyelmeztetést is kaptak, hogy legközelebb nincs pardon.

Voltak akciók a járdán biciklizők, kijelölt gyalogos átkelőhelyen áttekerőkkel, ittasan kerékoározókkal szemben, amikor büntették is a szabálytalankodókat.

A járőr, ha egyedül van, jobb esetben figyelmezteti a szabálytalankodót, de intézkedni akkor sem tud, ha akarna.

Illetve tud, csak körülményessé teszi, ki legyen a tanú (ami egyszerű, ha ketten vannak a rendőrök)

A baleset teljesen más elbírálás alá esik, ha a járdán kerékpározó elsidor egy gyalogost, már az sem egyszerű szabálysértés.

2022. szept. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Büntetnek a sétálóutcába való behajtás miatt is. Azért is, ha olyan úton hajtasz, ahová biciklivel nem szabad behajtani. A lámpa hiányáért szintén. Igaz, napközben azért nem szólnak, csak sötétben. A piroson áthajtásért is.

Olyat viszont még nem láttam, hogy autópályán bicikli közlekedett volna, tehát ebből eredő rendőri intézkedést sem láttam.

2022. szept. 7. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!