Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt kérnél, ha...

Mennyi pénzt kérnél, ha kollégát kellene fuvaroznod? Csak a benzin árát vagy többet? Mert ugye az autóra nem csak a benzin árát költjük.

Figyelt kérdés
Kolléga nem tud vezetni, eddig egy másik kollégával járt, aki tartósan beteg, nem lesz pár hónapig. Tudna velem járni, bár nem vagyunk haverok, meg nem is tudom megígérni, hogy mindig viszem, lehetek szabin vagy beteg. Elég h.lye helyzet.

2022. szept. 11. 20:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Ha amúgy is mennék, akkor benzin fele, ha nem megyek, nem vinném.
2022. szept. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
Ha munkába fuvaroznám és nem tennék érte kitérőt akkor osztanám az üzemanyag árát, mást nem számolnék neki. Azt nyilván megérti és tudja, hogy az embernek van szabadsága vagy lebetegedhet vagy esetleg elromlik a kocsi. Nem szerződést köt az ember, hogy ha törik ha szakad te elviszed, csak baráti szívesség.
2022. szept. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%

0 Ft.


Ha nagy kitérőt kellene mennem miatta, akkor meg elutasítanám a furikázását. Más is tud tömegközlekedni.

2022. szept. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
75%
Ah csak nyűg lesz... így hogy nem haverod főleg. Ha kérsz pénzt felezz.
2022. szept. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Több hónapról lenne szó. Egyszer - egyszer bkit elviszek ingyen, de ha már ő is használja a kocsit, én vezetek ráadásul, ő sosem, nem fair ingyen cipelni. 50 km - ről lenne szó naponta. Tömegközlekedni nem tud.
2022. szept. 11. 20:50
 6/18 A kérdező kommentje:
Elég nyűg, hiszen eddig is járhattunk volna 3-an, de ők sosem vetették fel, én mint másik részlegen lévő kolléga, most hirtelen eszébe jutottam. Aztán ha meggyógyul a haver kb. fél év múlva, akkor meg ismét vele jár?
2022. szept. 11. 20:54
 7/18 anonim ***** válasza:
79%
Akkor oldja meg ahogy akarja. Biztos nem hordanék senkit. Ingyen, olyan embert, aki nem a haverom, meg főleg nem.
2022. szept. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%

Nyugodtan hajtsd be rajta az amortizáció felét is.

Erre a hivatalos költségelszámolásoknál úgy tudom, 15 Ft/km-t számolnak.

Ha sokallja, akkor tárd szét a karodat, hogy nálad ez ennyibe kerül, ha nem akarja, nem erőlteted.

Nem kötelességed egy kollégád munkába járását neked megoldanod.

Az mit jelent, hogy tömegközlekedni nem tud? Kerekesszékes rokkant?

Mondjuk akkor meg vehetne rokkant autót magának. És persze jogsit kéne szereznie. A tehetetlensége nagy kereszt neki, úgy látom.

2022. szept. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

"Tömegközlekedni nem tud."

Miért nem?


"Több hónapról lenne szó. Egyszer - egyszer bkit elviszek ingyen, de ha már ő is használja a kocsit, én vezetek ráadásul, ő sosem, nem fair ingyen cipelni."


Ha amúgy is felé mész vagy kijön eléd, akkor ez miben más, mint amikor munkatársával találkozik valaki és közösen mennek tovább munkába? Azért is pénzt kérnél, mert melletted gyalogol a saját munkatársad?


Mondom, hogyha kitérőt kell tenni, akkor ne vállald be, ennyi.

2022. szept. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%

Bizony szálljon be a benzinbe és kész.

Ha mással megy az is pénzbe kerül neki.

De ha te még háztól házig viszed akkor főleg fizessen.

2022. szept. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!