Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Most akkor használhatom az...

Most akkor használhatom az elektromos rollerem jogsi nélkül?

Figyelt kérdés

Nem régen vásároltam egy kicsit nagyobb (1000wattos, 40km/h-s sességre képes) elektromos rollert/choppert/robogót, vagy hívd annak aminek csak akarod.

Több forrásból is igyekeztem megtudni milyen szabályok vonatkoznak erre, de senki sem tudta nekem pontosan megmondani.

Előtte megérdeklődtem egy rendőr ismerősömtől milyen feltételekhez van kötve ennek a használata, aki azt válaszolta nem kell aggódnom, mert jelenleg semmi korlátozás nem vonatkozik rá ami engem érintene engem.

Na most a kressz szerint segédmotoros kerékpárnak minősül, nekem azonban nincsen AM jogosítványom.

A rendőrség az utolsó facebook közleményében azt írta nem korlátoznak/büntetnek semmiféle e-roller használót, csupán elvárják hogy tisztában legyenek a kressz-el.

Szóval jelenleg csak az egyetemre szoktam bejárni ezzel a rollerrel, ez napi 10km oda-vissza pesten egy úttesten elhelyezkedő kerékpársávban. Természetesen mindig van rajtam bukósisak, minden szabályt betartoo, a kresszt is jól ismerem mivel kiskorom óta bringával közlekedem Pest belvárosában.

Mennyire nagy probléma ha ezzel közlekedem amíg nem lesz meg a jogsim? Illetve mire számíthatok ha megállít a rendőr?


2022. szept. 13. 21:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

Majd kiderül ha hatályba lép a kresz módositás.


Akkortól kell a jogsi hozzá.

2022. szept. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 D. Brasco ***** válasza:
73%
Elvileg még az idén modositjak az E-rollerek miatt a kreszt.Ha minddn igaz erre mar kelkeni fog jogsi meg biztositas
2022. szept. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
A saját és más közlekedő életének védelme érdekében ne használd jogai nélkül. Vagy csak max. 5-10 km/h-val kerékpársávban, ahol biztonságos. A jogsi nem csak annyit jelent, hogy el tudsz jutni A-ból B-be.
2022. szept. 14. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%
Használhatod, csak megba** a rendőr, ha igazoltat. Már eddig is volt rá példa, mielőtt életbe lépett az új roller szabályozás.
2022. szept. 14. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%

Ma a rendőrség álláspontja az, hogy ami pedállal hajtás közben rásegít a hajtástól függően, az bicikli, nem kell jogsi, ha szükséges mehet a járdán, kerékpárúton.

Ami képes önerőből mozogni, gázkar, gázmarkolat (jó, tudom, menetszabályzó, nincs gáz...) van, az segédmotoros kerékpár, csak úttesten közlekedhet, felelősségbiztosítással, motoros bukósisakkal a vezetőn. Akkor is, ha úgy néz ki mint egy roller.

2022. szept. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

#5#

Amit írtál, a jelenlegi szabályoknak is többször ellent mond, pl, járdán kerékpározás.

A lényeg, hogy az utolsó hír az, hogy a parlament előtt van a törvénymódosítás, rá lehet keresni a Googe-ben, kb mi várható.

2022. szept. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
32%
1000 Watt még segédmotoros kerékpárnak is sok, ha a teljesítményét nézik.
2022. szept. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, most akkor rollered van, vagy az az ülős e-chopper?

Azért nem mindegy, márcsak a mérete miatt sem... A többiek már leírták a lényeget.

Az a vastagkerekű chopper egyértelműen smkp, semmi keresnivalója a járdán. Nem véletlenül tiltották ki ezeket a belváros gyalogos zónájából...

2022. szept. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#6 nem mondok ellent. Veled ellentétben pontosan ismerem a KRESZ-t. Tételesen fel van sorolva, hogy mikor és milyen sebességgel lehet közlekedni a járdán kerékpárral.

Az hogy szerinted mi van, az a szíved joga. A rendőr viszont annak alapján mérlegel, amit írtam. És ez számít.



#7 te sem a legélesebb kés vagy a fiókban. 301 - 4000W teljesítményig segédmotoros kerékpárnak számít. 300W-ig kerékpár, ha az elektromos meghajtás a pedálozástól függ, és nem külön szabályzóval lehet vezérelni.

2022. szept. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#9#

Felsoroltad a kivételeket?

Nem.

Annyit írtál, hogy mehet a járdán kerékpárral, ami nem igaz, csak kivételes esetben.

Ez olyan, mint ha természetes lenne, hogy szabályos a járdán parkolni, nem csak kivételes esetekben.

2022. szept. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!