Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogosítványhoz jó ha külföldi...

Jogosítványhoz jó ha külföldi diplomát viszek KRESZ vizsgára?

Figyelt kérdés

Végülis diplomához kötelező volt az általános és az érettségi is, tehát el kell fogadják, igaz?

Nem Magyarországon tanultam, nincs magyar bizonyítványom..

A papíron viszont rajta van hogy Bachelor of Science, ami ugye a magyar diplomákon is rajta szokott lenni, mint fokozat.

Valahol azt mondták le kell fordíttatni (angolul van egyébként), valahol pedig azt hogy mindegy, csak vigyem az eredetit vizsgákra..

Szerintetek?



2022. okt. 11. 13:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs se honosítás, se itthoni hallgatói jogviszony igazolás, se semmi, akkor le kell fordíttatni, max. pár ezer és 10 ezer közötti költség, de legjobb lenne felhívni az autós iskoládat. Én még azt is el tudom képzelni, hogy ha viszel egy munkaszerződést, amely szerint nyilvánvalóan olyan a munkaköröd, amihez kell 8 általános, azt is elfogadják, de tényleg legjobb lenne az iskoládnál érdeklődni, aztán legrosszabb esetben megkérdezik ők a szerveknél, vagy továbbirányítanak téged.
2022. okt. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ezt beszéld meg előre ott, ahol tanulsz, mert nem biztos.
2022. okt. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Iskolája válogatja. Van ahol nem kérik.
2022. okt. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Voltam a helyen ahol a vizsgáztatásokat szokták intézni..

Ott azt mondták az autósiskolának kell oda adni és ők elintézik nekem náluk.

De az autós suli meg azt mondja ez az én dolgom, ők nem veszik el tőlem.

Viszont 1 hét múlva megyek Kresz vizsgára, elvileg oda vinni kell a bizonyítványt 🤯


A munkámhoz kell a diploma, valamint átvilágítások is voltak mert befektetési bankról van szó. Ezek szerint ha mutatok ott valamit hogy itt dolgozom, azt is elfogadják?

Vagy lehet hiába megyek, nem engednek vizsgázni?😬😬

2022. okt. 11. 15:32
 5/12 anonim ***** válasza:

De miért nem őket kérdezed, hogy nekik mi lesz a jó?

Ha fordítás kell, az is idő, akkor azt kell intézned. Ha a munkahelyedtől kell igazolás, akkor meg azt.

Itt mi nem tudunk erre válaszolni, hiszen cége válogatja.

2022. okt. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#5 Azért tettem fel itt, hátha van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban, mert felvettem a kapcsolatot a közlekedési hatósággal is vagy mi a neve, és ezerfele irányítgattak oda-vissza, személyesen pedig az történt amit leírtam #4-ben..


Tehát gondolom annyira nem szoktak külföldi végzettséggel itt tanulni vezetni, hogy senki se tudja mi a menete, még az sem akinek ez a feladata. Szóval gondolom csak nem kötnek bele, ha nincs senkinek semmi konkrét tudomása róla..

A fokozat ugyanaz ami az itteni alapképzésnek is, szerintem felesleges azt lefordíttatni hogy University of.. szaknév meg Bachelor of Science, főleg hogy az utóbbi tudtommal a magyar diplomákon is így szerepel angolul.

2022. okt. 11. 15:39
 7/12 anonim ***** válasza:

#6

Teljesen jó a külföldi diploma is. Le sem kell fordítani.

A jogosítvány alapfeltétele a 8 általános. Ezt bármilyen erősebb tanulmánnyal "kiválthatod".


Nem hatóságokkal kell beszélned, hanem keresni a környéken egy autós iskolát. Ők nem fognak problémázni az EUs papírokon.

2022. okt. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7 UK. Bár attól még akkor el kell fogadják szerintem mintha EU-s lenne..

Az autóssulinak nem volt problémája egyébként.

Csak jött a vizsgára időpont és oda elvileg vinni kell a bizonyítványt, és csak azon paráztam, hogy hiába ha az autóssuli nem problémázik vele, mi van ha a vizsgaközpontban meg igen..

2022. okt. 11. 19:20
 9/12 anonim ***** válasza:

A közúti járművezetők és a közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának részletes szabályairól szóló 24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet

• nem gépjármű vezetésére jogosító vezetői engedély megszerzésére irányuló vizsga esetén az írni, olvasni tudást követeli meg {10. § (1) c)};

• gépjármű vezetésére jogosító vezetői engedély megszerzésére irányuló vizsga esetén alapfokú iskolai végezettséget követel meg, vagy a külföldi bizonyítványok és oklevelek elismeréséről szóló törvény szerint azzal azonos végzettségi szintnek megfelelő külföldön szerzett iskolai végzettséget [*↓]. {9. § (10) és 2. § (29)}


┌─ *↑

A 10. § (4) a)-bb) felsorolja, hogy a belföldi végezettséget mi módon lehet igazolni, továbbá:


10. § (4)

bc) külföldi bizonyítvány és oklevél esetén az eredeti okmánnyal és annak hiteles fordításával, (a hiteles fordítás nem kötelező, ha az oklevél vagy bizonyítvány adott tartalmában és formájában szerepel a közlekedési hatóság által létrehozott „Bizonyítvány és oklevél mintatár”-ban), vagy


bd) külföldi bizonyítvány és oklevél esetén olyan - hatáskörrel rendelkező - magyar hatóság által hozott elismerő határozattal, honosítási záradékkal, hatósági bizonyítvánnyal, hatósági igazolással, tájékoztatással vagy három hónapnál nem régebbi Magyarországon felsőoktatási intézmény által kiállított hallgatói jogviszony igazolással, amely kimondja, hogy az adott bizonyítvány vagy oklevél legalább alapfokú végzettséget igazol, vagy annak meglétét előfeltételezi. ─┘


Tehát, azt kell kideríteni, hogy szerepel-e a közlekedési hatóság mintatárában; ha igen, akkor nem kell hiteles fordítás, elismerő határozat stb.

Ha nem, akkor kell valamelyik a bd) pontban felsoroltakból. A fenti jogszabály említi a a külföldi bizonyítványok és oklevelek elismeréséről szóló törvényt; ez a 2001. évi C. törvény. Ebben a 4. § (8) megnevezi az eljáró hatóságot: a külföldi bizonyítványok és oklevelek elismeréséért felelős hatóság, valamint a (2)-(4) és a (6)-(7) bekezdésben meghatározott oktatási intézmény.

A kérelmet főszabályként az Oktatási Hivatal Magyar Ekvivalencia és Információs Központjához (MEIK), mint a bizonyítványok és oklevelek elismeréséért felelős hatósághoz kell benyújtani.

Hiteles másolatot kell benyújtani; hiteles másolat készítésére magyar közjegyző, az OFFI, az eljáró hatóság, illetve Magyarország külképviseleti szervei jogosultak.

Hiteles fordítás is szükséges; hiteles fordítás készítésére az Országos Fordító és Fordításhitelesítő Iroda (OFFI) (1062 Budapest, Bajza utca 52., valamint vidéki kirendeltségei), Magyarország külképviseleti szervei vagy erre felhatalmazott magyar közjegyző jogosult. Hiteles fordításnak minősül az a magyar fordítás is, amely hitelesnek minősül az Európai Unió valamely tagállamának joga szerint. Kizárólag az eredeti oklevélről készült fordítás fogadható el.


✎ 3/ válasza: │Iskolája válogatja. Van ahol nem kérik.│ 2022. okt. 11. 14:36

A képző intézet valóban vagy kéri, vagy nem, ugyanis a tanuló a jogszabály szerint feléjük „a gépjármű vezetésére jogosító vezetői engedély megszerzésére irányuló vizsga esetében az alapfokú iskolai végzettség meglétéről a jelentkezési lapon nyilatkozik”.

Mindegy, hogy ők hisznek-e a nyilatkozónak, vagy ellenőrzik; ugyanis

„9. § (10) A tanuló az alapfokú iskolai végzettségét legkésőbb az első vizsga napján a 10. § (4) [*¹↓] bekezdésben meghatározottak szerint igazolja a vizsgaközpont részére.

(11) Ha a tanuló alapfokú iskolai végzettségét a (10) bekezdésben meghatározott módon nem igazolta, annak teljesítéséig a következő vizsgára nem bocsátható, illetve részére vizsgaigazolás nem állítható ki.


[*¹↑] 10. § (4)

(4) A 9. § (10) bekezdésében meghatározott feltétel igazolható:

a) személyazonosító okmányokba Magyarországon bejegyzett, saját jogon szerzett doktori címmel,

b) az iskolai végzettség igazolására szóló okmány

ba) eredeti példányával,

bb) a közjegyző vagy a kiállító által hitelesített példányával,

bc) külföldi bizonyítvány és oklevél esetén az eredeti okmánnyal és annak hiteles fordításával, (a hiteles fordítás nem kötelező, ha az oklevél vagy bizonyítvány adott tartalmában és formájában szerepel a közlekedési hatóság által létrehozott „Bizonyítvány és oklevél mintatár”-ban), vagy

bd) külföldi bizonyítvány és oklevél esetén olyan - hatáskörrel rendelkező - magyar hatóság által hozott elismerő határozattal, honosítási záradékkal, hatósági bizonyítvánnyal, hatósági igazolással, tájékoztatással vagy három hónapnál nem régebbi Magyarországon felsőoktatási intézmény által kiállított hallgatói jogviszony igazolással, amely kimondja, hogy az adott bizonyítvány vagy oklevél legalább alapfokú végzettséget igazol, vagy annak meglétét előfeltételezi.

2022. okt. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Még ilyen hülyeséget..

Rá van írva hogy bachelor of science, csak nem akadékoskodnak vele? (Vagy remélhetőleg van hasonló papír a mintatárban..)

Hétfőn lesz a kresz vizsgám, remélem nem hajtanak el.

2022. okt. 11. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!