Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 19 éves vagyok, most lett meg...

19 éves vagyok, most lett meg a "B" kategóriás jogosítványom. Kamionsofőrként szeretnék dolgozni a jövőben. Még mindig úgy van, mint régen, hogy 2 éve meg kell legyen a "B" kategóriának és csak utána lehet az "E" kategóriát csinálni?

Figyelt kérdés

2022. nov. 16. 08:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Remélhetöleg igen, egy friss jogsist beültetni egy kamionba gyilkossági kisérletnek számítana!
2022. nov. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Igen. Kezdő jogsival nem lehet pótkocsit húzni, így értelemszerűen E jogsit sem szerezhetsz.
2022. nov. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2022. nov. 16. 09:15
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze, igen. Először B-s gyakorlat kell, utána lehet kezdeni a többit.
2022. nov. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Addig kényelmesen megcsinálhatod az összes többit, C, PÁV, GKI, esetleg ADR alaptanfolyamot is. Ha minden elsőre megvan, ezek eltartanak 6-10 hónapig. Ha telik rá, ajánlom a 3 targoncás tanfolyamot is, Vezetőüléses, vezető állásos és gyalogkíséretűt, sok helyen ezeket is kérik.
2022. nov. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
21 év is feltétel, nem?
2022. nov. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
#6: Nem, 18 éves kortól megszerezhető, de 21 éves korig csak belföldön érvényes.
2022. nov. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Tudtommal ha van AM, A1 jogsid legalább 2 éve, akkor egyből vontathatsz könnyű pótkocsit, ebből kiindulva gondolom mehet az E kategória is. Ahogyan több mint 2 éves B jogsival letett motoros vizsga után sem kell 2 évet várni az utasszállítással, a kezdő jogsi az akármilyen kategóriára csak 2 évig kezdőjogsi, utána megszerzett kategóriáktól függetlenül.
2022. nov. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#6 Már 18 évesen is le lehet tenni és amit a 8-as ír az is igaz elvileg, de nekem az autósiskolában azt mondták hogy a B-nek kell 2 évesnek lenni. Nekem 16 évesen már megvolt az A1, így már rég meg lenne a 2 év, de csak idén szeptembertől vizsgázhattam, hisz akkor lett 2 éves.

Mondjuk szerintem az autósiskolában is rosszul tudták, vizsgázhattam volna hamarabb is. Mindegy, pár hete le is vizsgáztam.😁

19/f

2022. nov. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#1 mert az ,hogy B után lehet rögtön C-re menni, és 12 tonnás teherautóval dolgozik 0 km-es tapasztalattal talán annyira biztonságos? :D


#8 2 éves B jogsi kell a CE-hez, nem tudom miről beszélsz te öreg... még a BE-hez is 2 éves B-s jogsi kell, nem majd hogy egy segédmotoros hülyegyerek B-nélkül mindjárt mehet is CE-re LOL

2022. nov. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!