Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Önhatalmúlag "kitett" megállni...

Önhatalmúlag "kitett" megállni tilos tábla! Egy kocsma utcára nyÍló gyalogos mellékbejáratára rakhatnak ki önhatalmúlag öntapadós (! ) táblaszerűt?

Figyelt kérdés

Cetlit találtam az autón...de szerintem semmi joga megtiltani, hogy ott parkoljak. Az egy parkoló, a járda és az úttest között. Sztem csak az a bajuk, hogy nem vihetik az árut a legrövidebb úton.

Hol lehet utánajárni, hogy bérlik- e azt az egy helyet vagy van- e joga esetleg elszállÍttatni az autót?

Ja, azért ilyen fontos mert össz. 5- 6 férőhelyes és évek óta Íratlan megegyezés, hogy ki hol parkol, ez meg új tulaj...


2010. szept. 29. 22:28
 1/3 tamasoft ***** válasza:
100%
Az önkényesen kitett táblák nem hatályosak. Közlekedési jelzőtáblát csak az arra jogosult hatóság telepíthet előzetes terveket és engedélyeztetést követően. Még mobil táblát sem lehet csak úgy kitenni, azt is engedélyeztetni kell az illetékes közlekedésrendészeti hatóságnál. Szóval a matrica, vagy mi kb. semmit nem ér, még ha úgy is néz ki.
2010. szept. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. szept. 30. 13:45
 3/3 JulesM111 ***** válasza:
Kedves Kérdező, teljesen jogszerűen parkolsz, de előbb-utóbb meghúzza valaki az autódat "véletlenül" áruszállítás közben.
2010. szept. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!