Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Aki félénk szorongó ideges...

Aki félénk szorongó ideges típus, annak nem való az autóvezetés?

Figyelt kérdés
Csak annak érdemes aki nem fél?

2023. jan. 11. 10:02
 1/8 veterán vas ***** válasza:
100%

Ez így nem teljesen egyértelmű.

Van olyan ismerősöm aki szorongott amíg megtanult vezetni, és a mai napig stresszel ha a családtagjai ülnek be az autójába.

(főleg ha a nővére a gyermekével).

Érdekes módon néhány barátjával -köztük velem is- élvezi az autóvezetést.

Felszabadultan, szorongás nélkül kezeli az autót, sőt még a váratlan közlekedési szituációkban sem pánikol.

Szóval nem lehet általánosítani.

2023. jan. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mitől félénk meg szorong. Lehet a munkahelyén nyuszi, ha megtanul közlekedni. Olyannak sem való a vezetés amúgy, aki "nem fél", be nem ülnék olyan mellé, akiben soha semmi félelemérzet nincs, de hát nem is ennyire fekete-fehér, hogy "szorongó" meg "nem fél".
2023. jan. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Nagy általánosságban így van, nem való neki az autóvezetés.


De nagyon függ attól, MENNYIRE félénk-szorongó-ideges típus. Aki kicsit, abból még jó vezető is lehet. Aki jobban, abból lehet egy lassabb, óvatosabb, néha másokat feltartó, de az autóval biztonságos közlekedésre képes személy.

És nyilván van az a mértékű szorongás, aminél már jobb, ha nem vezet.

2023. jan. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Annak nem való, aki autóvezetés közben szorong, és emiatt nem tud koncentrálni.
2023. jan. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A szorongás meg a félénkség általában az önbizalommal fordítottan arányos, majd a tapasztalattal elapad, lesz egy pont, amikor nagyobb is lesz az önbizalmad a kelleténél, de egy idő után beáll normális szintre.
2023. jan. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem kevésbé ezen múlik. van olyan félénk ismerősöm, aki pont hogy elemében érzi magát, ha vezethet
2023. jan. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem.

Ezt úgy írom hogy én is ilyen vagyok. Még utasként is szorongok az autóban, nem veszélyeztetek másokat azzal hogy vezessek. (Jogsim van, mert anno rábeszélt a család, de a vizsga óta nem vezettem.)

2023. jan. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 veterán vas ***** válasza:

#7!

Tudod ezzel nem is lenne baj.

Nem vagy magabiztos, nem vezetsz, ezt megértem.

Akkor van gond, amikor egy váratlan "vészhelyzet" kialakul, és valakinek eszébe jut, hogy old meg, mert neked van jogosítványod!

Na olyankor van baj.

(most nem akarok rémtörténetet kreálni a sztorihoz, de sajnos elképzelhető bármi hasonló eset)

2023. jan. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!