Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Édesapám a mult évben meghalt....

Édesapám a mult évben meghalt. Az utcában 600 Ft/ó a parkolási díj. A park. eng. 31.-én lejár. Az autót átíratni nem lehet mert még nem volt hagyatéki eljárás.Kérhetjük e a park. engedélyt édesapám nevében hiszen papír szerint még ő a tulajdonos?

Figyelt kérdés

2023. jan. 20. 03:58
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem parkoljátok le egy olyan utcába, ahol nem fizetős a parkolás és kész. Nem hinném hogy elhunyt személy nevében bármit is kérhettek.
2023. jan. 20. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%

Ennyiért (600ft/óra ) akarjátok ti az autót parkolni??

Piszok gazdagok vagytok akkor.

2023. jan. 20. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Nem erre gondolt utolso. Engedelyt azaz berletet akar igenyelni a halott neveben. Ha mar hivatalosan is halott azaz nem titokban orizgetitek a holttestet, akkor mindenkepp buncselekmeny a neveben barmit is igenyelni.
2023. jan. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
De miért nem csattogsz be egyszerűen az ügyfélszolgálatra, és kérdezel rá, mi a teendő ilyen esetben?
2023. jan. 20. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

Részvétem Kérdező.

Legközelebb inkább egy jogi szekcióban kérdezz, itt többnyire neveletlen tuskók válaszolnak a maguk sutyerák stílusában.


Halotti anyakönyvi kivonattal tudsz intézkedni az önkormányzatnál, vagy a parkoló cégnél, ha már büntetés van.

Nem lesz egyszerű előre szólok, mert aljas módon dörzsölt pénzlehúzó jogászaik vannak, a tetű fajtából.

Vagyis a jog szerint igazad lesz, ennek ellenére nem akarják majd elvégezni a munkájukat.


Az önkormányzat hagyatéki osztályán is érdeklődj, vagy a közjegyzőnél, amelyik kiírta a hagyatéki tárgyalást.

2023. jan. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

4-re:

Még csak becsattogni sem kell, csak telefonálnia. Többre menne vele, mint hogy itt laikusok találgatásait olvassa.

2023. jan. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azt nem rendszámra adják? Nem hangzik logikusan, hogy egy adott személynek kell leparkolnia az autót, mert másnak nincs rá engedélye.
2023. jan. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%

7-re:

Nálunk (Győr) az kaphat a belvárosban (fizető övezetben) kedvezményes parkolóbérletet, aki oda van bejelentkezve (akár tartózkodási helyként is, mint bérlő). Tehát a tulajdonos/üzembentartó személye is lényeges.

2023. jan. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mivel Jan.1 tól már aktuális a kötelező biztosítás ezért felhívtam a biztosítót mi a teendő , mivel édesapám a mult évben meghalt de a családi autót még nem írathattuk át ( hagyatéki tárgyalás nélkül) ki fizesse be a biztosítást?

Ők moondták, hogy amíg édesapám nevén van az autó akkor az ő adataival fizessük tovább a biztosítást és a súly adót is. Ebből gondoltam, hogy ha a fentieket az ő nevében kell befizetni akkor az éves parkolási engedélyt is a papíron tulajdonos nevére kérhetjük.

2023. jan. 21. 04:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!