Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Magyarországon is megbírságoln...

Magyarországon is megbírságolnak 70kg túlsúly miatt?

Figyelt kérdés

Osztrák autópályán ponyvás furgonnal 3570 kilóra mértek, és megbírságoltak miatta. Egyáltalán nem beszélek németül, és a rendőr elég indulatosan beszélt, kb csak annyit értettem amit elmutogatott, hogy 70kg és bünti.

Tudom, hogy a törvényt be kell tartani meg minden, de azért 70kg talán tolerálható lenne. Idehaza is jár emiatt bírság, vagy csak az osztrákok ilyen karótnyeltek? Esetleg csak én nem voltam neki szimpatikus, mert nem beszélek németül?



2023. márc. 16. 16:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2023. márc. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
Az osztrákoknak senki nem szimpatikus, ha épp nem anschlussolják őket, de amúgy igen, ha véletlenül lemérnek, itthon is jár a bünti, legfeljebb a stílus lesz udvariasabb, ha nem vagy se bunkó, se flegma.
2023. márc. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
A szabályok azért vannak, hogy betartsák őket. Ezt tőlünk nyugatra így gondolják, nálunk meg száguldoznak a horror karavánok. Döntsd el melyik jobb.
2023. márc. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
4%

"Tudom, hogy a törvényt be kell tartani meg minden, de azért 70kg talán tolerálható lenne"

Nem. Itt, Magyarországon nehéz ezt megérteni, de ha valami legfeljebb 3500 kg, az nem 3570. De itthon a zéró toleranciába is belefér egy centes, mer' az még nem sok, az 50 km/h se sokkal több 65-nél, meg há' éppen előztem, a 18 éves korhatár már majdnem megvan 17 év 9 hónap után... Ez egy ilyen világ, okosítunk, cigánykodunk, azt' majd jó lesz.

2023. márc. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4 Mondjuk Magyarország sem így működik, ahogy leírod, de ha neked kényelmesebb együttélni magaddal, ha másokról is ezt feltételezed, hajrá...
2023. márc. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

"Mondjuk Magyarország sem így működik, ahogy leírod..."

Lehet. Azon a felén, ahol rendszeresen megfordulok, így működik az élet. A másik felén biztosan katonás rendezettség van.

2023. márc. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Csak egy Sith gondolkodik végletekben. :) A baj az, hogy összemosol dolgokat. Pont azért van zéró tolerancia, mert a magyar nem áll meg egy centnél, a +15/20 sebesség jogalkotói szándéka nem az, hogy mindenki hajtson gyorsan, hanem az, hogy az előzés ne tartson 30 percig, de amúgy nem kéne a "de facto határokhoz" igazodni, a 18 éves korhatárra meg sosem volt soha semmi tolerancia, akiknél ez nem számít, azoknak az sem számít, van-e jogsijuk. Persze nagyon könnyű úgy látni a dolgokat, hogy bezzeg odakint, itthon meg mi megy, nem tudom, mennyit jársz Ausztriában, én űgy tapasztalom, Ausztriában az egyetlen jó dolog, hogy ott még a román is megpróbál normálisan közlekedni a bírságok miatt, cserébe ott van egy rakás osztrák, akik egyesével is egy rakás káoszt okoznak a magyar pályákon, ott meg többségben vannak az értelmi csököttségükkel.
2023. márc. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, értem a példáidat. Nos, a zéró toleranciát én is úgy értelmezem, mint te: pont azért kell, mert ilyen a magyar néplélek. Ha egy pohár sört lehetne inni, akkor rögtön egy korsóval inna, mert az is pohár, csak nagyobb, de a sör tüske nélkül nem ér semmit. Viszont így is sokakat látok, akik felháborodnak, hogy hátdehát őtet mér' büntették meg, ő csak egy centest ivott, azt is két órája, há' őbelülle mán biztosan kiment, csak a szonda rossz. Nem, kedves kolléga: te nem józanodtál ki vagy nem egy centest ittál és nem két órája.

A sebességet is értem, miért kezelik viszonylag rugalmasan. Lehet némi tévedés a mérőműszerben (pl. ha a forgó kereket lövik meg a lézerrel, a jármű pillanatnyi sebességénél jóval többet is mérhet), ne tartson sokáig az előzés, ahogy mondtad is, lejtőn beleszalad - de mi a vége? Azt kérdezi a hülye gyökér akár ezen az oldalon is, hogy akkó' mostan városba őtet meddig nem büntetik, mehet-e 65-tel? Nem, nem mehetsz. Van neked sebességmérőd, azon biztosan van 50-es osztás, azt célozd be. De ő csak próbálkozik, mer' há' ha 65-ig nem büntetnek, ő annyival megyen, de az óra mindég lefelé csal, akkor az óra szerint 70, há' akkó' ő mér kapott csekket?

A 18 éves korhatárt nem feltétlenül a jogosítványnál játssza ki Okos Jóska: már a születésnapja előtt fél évvel agyal, hogy akkor ő mostan aznap, mikó' mán betőti, akkor ő mán mehet-e a dohánybótba venni a hiccet. Mer' há' ő aznap betőti, há' őbelé ugyan mér' köt a dohánybótos, ő mán akkó' tizennyóc. Igaz, addigra már három éve szívja a cigit, mert beküldi az idősebb ismerősét, hogy vegye már meg neki. De ugyanezt eljátssza a teszkóba' a szesszel is: 18 éves korára már túl van az első delíriumán, de a pénztárnál ott hisztizik, hogy ő ugyan miért nem vehet már aznap óccsó vodkát. Pedig nyugodtan várhatna másnapig vagy a következő hónapig, amiből 18 évig (hivatalosan) kimaradt, azt ráér akkor is elkezdeni, de nem, ő úgy feszegeti a határokat, hogy őnéki jó legyék. Mondhatnám úgy is, hogy cigánykodik, de az nem politikailag korrekt.

2023. márc. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Amúgy a zéró tolerancia máshol sem működik. Belgiumban nem láttam olyan kollégát, aki ne ivott volna többet, mint amennyivel szabad vezetni, csak ott annyira hülyék a biciklisek, hogy az valahol a gyalogost meg az autóst is kontrollálja, mert mindenki biciklizik annyit, hogy óvatosabb legyen. Azt amúgy hozzáteszem, én egy csepp alkohol után nem ülök volán mellé aznap, ez alapvetés, de voltam annyit egyetemistaként külföldön és bártenderkedtem annyit a bulinegyedben, hogy elmondhassam, mi, magyarok, jogosan mondjuk, hogy az 1 cent mit számít, talán a lengyelek és a csehek azok, akiknél nem, de a Z-generációban még a pehelysúlyú magyar is legyűri őket. Ez nem mentség amúgy a vezetésnél, mert bártenderként azt is megtanultam az alkoholról, hogy már 2 cent elképesztő agyi lassulást okoz, csak az agyunk kompenzálni képes _valamennyire_ - ezért remeg az alkoholista keze, overdrive-ban van a túlkompenzáló agy, ami még nem vette észre, hogy már nem kell a kötéltáncos egyensúlyozó gyors mozgása az egyenesen álláshoz, mert kiment az alkohol, ezért még mindig csinálja.


Sebességnél én is szomorúan tapasztalom, hogy ha az órámat nézem, már azon sem elég a büntetési határt betartani autóúton a motorommal, hogy ne toljanak le az útról. Jogalkotói szándék fogalmáról nálunk még nem hallottak, ezt törvényileg kéne.


Amit a 18-ról írsz, az meg... hát, most mit mondjak? Az a réteg mindig létezett, a különbség annyi, hogy mi nem kezdtünk a születésnapunkon arcoskodni, aznap még tudtunk hazudni - bár én 18 voltam, amikor behozták a nemzeti dohányboltokat, talán nekem még könnyebb volt a kiskorú élet, nem tudom.


De arra akarok rámutatni, hogy nehogy azt hidd, hogy ez máshol nem így van. Amikor először voltam cserediákként Hollandiában 16 évesen, akkor ott még 16 éves kortól lehetett dohányozni, és 15% alatt 16 éves kortól lehetett alkoholt fogyasztani. Cserébe ott minden vermut, likőr stb. 14,9%-os volt. Olyan s*ggrészegre itták magukat bacardi breezerrel meg martini-tonikkal, hogy én csak bámultam hülyén, hogy miaf*sz, mi kolisként minden vasárnap és csütörtökön elverjük a tippmixelt pénzünket sörre, hajós rumra meg kevertre, és nem nézünk ki így - mindeközben hallgattuk az állítólagos sztorikat, hogy milyen agyafúrtan szereznek füvet a kisvárosban, ahol nincs coffee shop, mert az sajnos csak 18 éves kortól lenne lehetséges.


Pont hasonlóan az osztrák autópálya sem kulturáltabb, mint a magyar, csak máshogy sz*r. Ott még kevésbé ismerik a jobbratartást, cserébe pár németen kívül nem hajtanak gyorsan, a gyorshajtást nálunk művelik.

2023. márc. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
már 1 kg túlsúly miatt is
2023. márc. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!