Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Egy végletekig nagyon nyugodt,...

Egy végletekig nagyon nyugodt, lassú sofőrnek a sportos vezetés már veszélyes?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy aki nagyon lassan vezet, csúnya szóval tötymörgő, bizonytalan sofőr számára egy sportosan vezető illető már egyből száguldozó, közveszélyes őrült?

Ugye minden embernek megvan a saját ritmusa, a saját vezetési stílusa. Persze vannak őrültek is, de most nem róluk beszélek, hanem arról, aki lendületesen vezet, de nem fékezi állóra a kocsit minden kanyar előtt, nem feltétlenül a kirakott tábla alapján választja meg a sebességet, hanem az út és látási viszonyoknak megfelelően stb.



2023. márc. 23. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

A kanyarsebesség kirakott tábla szerinti megválasztása az útviszonyoknak megfelelő, mellesleg ha nem tartja be a "sportos" vezető, akkor igazából abszolút gyorshajtó, még akkor is, ha tábla híján önmagát nem tartaná relatív gyorshajtónak. Azt kár volt idehozni.


Amúgy igen, tatáknak mindenki közveszélyes őrült, tegnap a Hungárián beragadtam egy öreg házaspár mögé, akik konkrétan a középső sávban képesek voltak a 70-es táblánál 40-nel menni. Dunaharaszti felől meg 30-cal ment egy csóka a 70-es táblánál. Az ilyeneknek rég nem lenne helyük a forgalomban, de ők mondják mindenki, hogy közveszélyes őrült, aki egy picit is rugalmasan, szabályosan és dinamikusan halad.

2023. márc. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Lassúnak nem mondanám magam, de a végletekig nyugodt vagyok, kevés dolog hoz ki a sodromból az utakon, nem zavar ha a seggembe állnak, nem zavar ha előzgetnek, nem zavar ha valaki száguldozik vagy csikorgó gumikkal kijön de amikor valaki közveszélyes, amikor azon múlik a baleset hogy a többiek korrigálnak-e vagy sem az zavar, meg az is zavar amikor valakinek nincs meg a képessége ehhez a stílushoz mégis így vezet oedig nincs teljes kontrollja. Felőlem vezessen valaki sportosan egy ennek megfelelő állapotú autóval de csak úgy, hogy önmaga által megoldható helyzeteket teremt és azokat uralja, onnantól hogy másokat is veszélyeztet egyből egy idiótává avanzsál.
2023. márc. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2-es ezt így gondolom én is!


#1-esnek pedig, nem mondom, hogy mindenütt ez van, de én nagyon sokszor találkozom olyan 70-es táblával, ami még csak nem is kanyar, esetleg törés. Ezeket lazán beveszi szerintem 10-ből 9 sofőr 90-100 km/h-val, de sokaknak szerintem 170-el sem lenne nagy gond...

2023. márc. 23. 19:32
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Utcán nincs olyan, hogy sportos közlekedés, csak olyan van, hogy balf#sz közlekedés.
2023. márc. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#3: Egy kanyar nem azért lesz 70-es, mert 71-gyel közlekedve lerepülsz róla, hanem mert mondjuk nem belátható és például a normál megengedett max sebességgel nem fogsz tudni megállni, ha például akadály van az úton. De ehhez persze kéne vagy 50-es IQ, hogy ezt valaki belássa, szóval csak visszatértünk oda, hogy 170-nel bevenni egy 70-es kanyart nem sportos, hanem b#lfasz dolog.
2023. márc. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez olyan kérdés hogy mindenki tud rá mondani valamit és mindenkinek igaza van. Ez az igazi pletyka szint.
2023. márc. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 veterán vas ***** válasza:

Nem lehet helyes választ adni, mert maga a kérdés is ellentmondásos.

Miért veszed egy kalap alá a nyugodtat a lassúval? :O

2023. márc. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!