Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Fizetnem kell, ha szállítás...

Fizetnem kell, ha szállítás közben megsérült az eladott motorkerékpár?

Figyelt kérdés
Eladtam a motorom, a vevő kipróbálta, kifizette és aláírtuk a papírokat. Egy furgonnal érkezett, és nem volt rámpája, így szereztem egy deszkát, amin feltolhatjuk a motort a furgonra. Csakhogy a 200kilós motort nem bírta el, és leborult, amitől megsérült kicsit. Ezután el akart állni a vételtől, mert szerinte az én hibám, hogy gyenge deszkát hoztam, végül abban egyeztünk meg, hogy visszaadtam 30ezret az egymilliós vételárból.

2023. márc. 31. 10:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nemtudom a jogi részét, de ha a tudtával és beleegyezésével toltátok a deszkán és már kifizette, akkor az ő felelősége már szerintem, mondhatta volna, hogy nem jó ez a deszka, ne ezt használjuk stb. Akkor lenne jogos a követelése, ha ő mondta volna, hogy a deszka nem alkalmas és ennek ellenére toltad volna rá, vagy nem látta volna és a tudta nélkül tolod (mivel ez esetben esélye sem lett volna rád szólni és megakadályozni). Javítson ki valaki, ha rosszul gondolom.
2023. márc. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha már vissza adtad a pénzt akkor nincs is kérdés.
2023. márc. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Végülis már mindegy, igen, csak most úgy érzem, hogy balek voltam. Törötten már nem akarta megvenni, ha pedig nem adok vissza 30 ezret, akkor én maradtam volna a törött motorral, mert ő nem fizetett volna semmit. Nem tudom, hogy mit mond ilyen esetekre a törvény, hogy visszaléphet-e vásárlástól, ha már kifizette és aláírtuk a papírokat. Belegondolva szerintem az ő felelőssége, hogy hogyan szállítja el, én nem vállaltam rá garanciát és kiszállítást, csak annyit hogy a baleset az én portámon történt.
2023. márc. 31. 12:15
 4/5 anonim ***** válasza:
felesleges ezen rugózni...mindent jól csináltál.
2023. márc. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A deszka nem feltétlenül a legjobb. Mi régi szekrény ajtón szoktuk feltolni, bár egy 125ös tuareg kb csak 120kg.
2023. márc. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!