Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autósiskola és/vagy az oktató...

Autósiskola és/vagy az oktató a hibás? Mit kéne ilyenkor tennem? Panaszt írni, esetleg valakihez fordulnom kéne, vagy csak törődjek bele, hogy ez van? Mi lenne a helyes cselekedet?

Figyelt kérdés

Még 2021 augusztusában iratkoztam be egy autósiskolába a közelben. A regisztáció és az eleje simán ment, szimpatikusnak tűnt a főnök, így maradtam

A KRESZ vizsga után mentem, hogy kapjak egy oktatót. A főnök adott egy telefonszámot, hogy hívjam és vele beszéljem meg a többit.

Ez idáig még jó volt.

Miután felhívtam és beszéltem vele, találtunk egy időpontot első órára.

Miután találkoztunk elvitt egy ritkán járt részre a városban és ott mutogatta (november vége fele) sötétben, hogy mire kell figyelni. Miután átadta a kormányt, tettünk pár kört és kiküldött a forgalomba. Szerencsére nem volt sok autó, így nem volt akkora baj, hogy lefulladtam, nem indexeltem, stb.... Ezek miatt persze leszidott, hogy ilyet nem kéne csinálni, legközelebb figyeljek oda. Miután vége lett az első órának, megbeszéltünk egy időpontot a következő órára. Ezt pontosan 2 héttel az első óra után sikerült berakni. Furcsáltam, de azt hittem ez normális. Miután eljött a 2. óra, egyből mentünk szürkületben a forgalomba. Ettől picit megijedtem, de próbáltam a legjobb formámat adni. A 3. órát már másnapra be tudtuk iktatni reggel 7.30-ra. Aznap 10-20, majd 30 perc várakozás után sem jött az oktató. Telefonáltam, de nem vette fel. Mikor már sokadszorra hívtam, felvette és azt mondta, hogy aznap nem tud órát tartani, mert elment valahova, majd később hívjam vissza, hogy megbeszéljünk egy következő órát. Délután hívtam, de semmi. Azutáni nap hívtam, beszéltünk, kaptam egy órát már januárban. Ezt követően, januárban összesen 1, februárban 3, márciusban 3 órát adott nekem. Megpróbáltam megkérni, hogy gyakrabban adjon, de "nagyon sok a tanuló", így beértem ezekkel. Áprilisban kaptam 5 órát. Ennek megörültem és azt hittem, hogy így haladva nemsokára meglesz a jogsim. Hát rosszul hittem... Májusban 1 órát tudott csak adni. Ezt követően júniusban és júliusban abszolút nem tudott órát adni, mert "sok a tanuló és neki is jól esne egy kis pihenés". Augusztusban belehúzott és sikerült 7 órát vezetnem a hónapban. Aztán szeptember-december között összesen 14 órát tartott. 2023 januárjában eljutottam az első sikertelen vizsgámig. A vizsgaidőpontot 3 nappal a vizsga előtt tudtam meg és nem tudott az oktató órát adni. Az oktató szerint jól ment a parkolás (félig ő irányított és mondta hogy mit hogyan csináljak) (2022 novembere fele kezdtünk el parkolni). Én elhittem és 178-as puzussal nekivágtam a vizsgának és az első 5 percben mehettünk vissza (közrejátszott az is, hogy senki nem mondta el nekem, hogy max 2-szer javíthatok). Vettem +5 órát, levezettük, parkolgattunk, de a masodik vizsgám is sikertelen lett a parkolás miatt.

Most vagyok a 4. vizsgám előtt és egyre több problémám van az iskolával és az oktatóval. Mikor megyek be a főnökhöz órát venni, mindig panaszkodom, hogy az oktatóm elhúzta a vezetés, nem ad rendesen órát (mikor 2 het volt 2 óra között, azzal nyugtatott, hogy lesz ideje bevésődnia a szerzett tudásnak). A főnök a beszélgetés közben a szemembe sem nézett és mondta, hogy beszélni fog az oktatóval. A panaszom süket fülekre talált. Az utóbbi időben gyakrabban jártam a főnöknél pótórákért, és minden alkalommal elpanaszkodtam magam (mondanom sem kell, hárított egész végig és még a szemembe sem nézett), de így sem lett semmi következménye.

A 3. vizsga előtt már erőszakoskodtam, hogy egymás után adjon órákat és 80%-ban csak parkolni fogunk. Az oktotó ebbe beleegyezett. Mikor eljött a várva-várt parkolás-gyakorlás, az oktató csak mondta, hogy hogyan parkoljak be. Miközben csináltam, ő egész végig a telefonját nyomkodta, néha körülnézett, hogy mit csinálok. Mikor befejeztem egy parkolást, megnézte és vélemény/javaslat nélkül mondta hogy megyünk tovább.


Nagyátlagban az oktató: gyakran a telefonját nyomkodja, egy amúgy 50 perces órán 10 percet minimum eltölt azzal hogy beugrik valahova; az első óra óta egy dícséretet sem kaptam, így a motivációm egyre elszállt és eljutottam addig, hogy egy rémálomnak érzem az autóvezetést; telefonálni abszolút nem képes, vizsgaidőpontért én nekem kell őt zaklatni, hogy van-e; a rutin 90%-át a hibáimból tanultam meg, mert az oktató ezt-azt nem mondott el, mert azt feltételezte, hogy ez alap tudnivaló és hogy én ezt tudom.

A főnök: lehet neki panaszkodni, de úgy sem továbbítja; beszélgetés közben nem képes a szemembe nézni; beszélgetés közben megpróbál együttérző lenni, de miután kimentem az ajtón el is felejti miről volt szó; oktatóváltást csak a 3. vizsga előtt ajánlott fel


Iskolát azért nem váltottam, mert az elején szimpatikisak voltak, kesőbb azt hittem ez normális, utána, mikor sokáig nem tudtam autóban ülni, megfordult a fejemben, hogy váltok, de ígértek fűt-fát és kaptam "sok" órát, így maradtam, most meg vizsga előtt nem lenne szerencsés.



2023. ápr. 13. 23:46
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Nem gondolod komolyan hogy ilyen hosszú ideböfögést végig fogok olvasni?


Egy jogosítvány megszerzése a világ legtermészetesebb dolga szóval váltsál oktatót ha úgy sem megy akkor te vagy szellemileg elmaradott ha pedig megy akkor az előző oktató volt egy farok. Nem kell ezért regényeket ideírni, teljesen felesleges ilyen panaszt bedobni az autósiskolának, úgysem olvassa el senki (mint itt sem)

2023. ápr. 14. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Panaszt szerintem erre felesleges írni, úgyse foglalkozna vele senki. Oktatót kell váltani és nem azért, mert ők ajánlják, hanem mert neked az kell. Te fizetsz, te diktálsz. Tanulópénznek meg jó lesz, hogy legközelebb már az elején válts, ha nem érzed komfortosnak magadat valaki mellett.
2023. ápr. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Hát egyetértek az előttem szólóval, már rég oktatót kellett volna váltanod. Végül is ő egy szolgáltatás feléd, ő van érted, és nem fordítva. Nem tanít semmit, nem haladtok? Nem foglalkozik veled? Miért dobod ki az ablakon az idődet és a pénzedet- ráadásul súlyos pénzeket? Ez nem lelkiismereti kérdés, hanem üzlet. Nem azt hozza, amit te vártál, kérsz egy másik oktatót. Ha az autósiskola vezetője erősködik, akkor meg átmész máshová, ez nem normális egyáltalán. Én most tettem le a jogsit fél éve. Tudod hogy nézett ki nekem? Első 10(!!) órát a rutinpályát töltöttünk, és csak gyakoroltunk olyanokat, hogy elindulás, tolatás, kanyarodás, megállás, hogy ne kapjak sírógörcsöt a forgalomban első alkalommal. Utána heti 2x2 órát jártam, hát nem voltam egyszerű eset, mert rengeteg órát vezettem, mire ráéreztem, de elsőre átmentem a vizsgán, az oktatóm addig nem is engedett el vizsgázni, amíg nem érezte biztosnak a tudásom. Azóta is, ha vezetek, rengetegszer csengenek a jótanácsai a fülemben, szerintem így lenne normális. Ha véletlenül szegedi vagy, és rászántad magad a váltásra, írj privátban, jó szívvel ajánlom az én oktatómat.
2023. ápr. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!