Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen végzettség kell ahhoz,...

Milyen végzettség kell ahhoz, hogy valaki buszsofőr legyen? Van valami alapkövetelmény (érettségi, vmi szakma stb. )? Vagy csak a speciális jogsi a lényeg?

Figyelt kérdés
Illetve úgy általában a lakóhelyéhez közel helyezik el őket, nem? Valami gyakorlat kell, hogy felmegyen a volántársaság? Pl. sokat hallottam, hogy kamionoztak, mielőtt buszosok lettek... hát én nem tudom! Előre is köszi a segítséget!
2008. dec. 29. 11:21
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
mármint *felvegyen
2008. dec. 29. 11:23
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
8 általános kell és a buszos jogsi. Az, hogyhol helyeznek el,elsősorban attól füüg, hogy hová kell ember, persze leheetőség szerint figyelembe veszik a lakóhelyedet is.
2008. dec. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%
Az iskolai végzettséget nem tudom de azt biztosan h 21 éves kor alatt nem vesznek fel mert alatta nem lehet D kat. jogsid!
2008. dec. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
hát köszönöm...
2008. dec. 29. 15:03
 5/14 anonim ***** válasza:
Menjünk sorba, először is kell a "C" kategória, utána kell a "D" kategóriát letenned, ugye ehez a 21 életévet be kell tölteni! Kell még a PAV II alkalmassági vizsgálat, ennek megléte nélkül munkavállalóként nem vezethetsz sem kamiont senm buszt. Szerintem ha ezek meg vannak, és a nagy söfőr hiányra való tekintettel biztos lehetsz benne, hogy felvesznek.
2008. dec. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Értem, ez a menete. Viszont azt nem tudtam, hogy éretségi vagy valami "szakirányú" végzettség kell-e.

Köszi a választ neked is.

2008. dec. 30. 10:17
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván én is szívesebben vennék fel olyan embert, kinek szakma van a kezébe!
2008. dec. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Szia.szerintem nem kell szakirányú végzettség mert minek,buszsofőr leszel de szerintem nem hátrány van,ja igen lefelejtetem írni én a jogsihoz szükségeseket amit előttem megtettek de a B kat. még kell a C előtt:D

sok szerencsét a melóhoz.

2008. dec. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszönök mindent! igazából érettségim van, B. kat is, C-t kezdtem már. Csak nem tudtam, kell-e még vmi hozzá.
2008. dec. 30. 14:55
 10/14 anonim ***** válasza:

Mikor buszoztam,már rebesgették,hogy majd kell hozzá érettségi,de egyenlőre ugy tudom 8ált kell csak.

Az a baj hogy nem fizetnek a volánok,havi 80-90ezerért tul nagy a felelősség a válladon.

2009. jan. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!