Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Rendőr megbüntet ha jogosítván...

Rendőr megbüntet ha jogosítvány nélkül vezetek éjjel egy Auchan parkolóban?

Figyelt kérdés

Szóval a story. Volt párommal szoktam menni vezetni. Nekem már 5 éve van jogosítványom. Néha néha szoktunk kimenni vezetni Auchan parkolóba. Éjjel... 1-2 otthagyott autón kívül nincs ott olyankor semmi csak a boyracer srácok. Mi a parkoló végébe elmegyünk ott még autó se nagyon áll. Körözgetünk, elindulunk, kézifékes indulás, tolatás, parkolás stb stb. Nem nagy sebességgel. Mert szinte végig egyesben megy a kocsi, ritkán(!) egy gyenes szakaszon felváltunk 2 esbe, de ennyi...


Én imádok vezetni és ennek az örömét szeretném a hölggyel is megosztani. Amugy én 26 ő 20 éves... Tegnap is gyakoroltunk. És a rendőr szándékosan úgy ment el előttünk, hogy tudjuk, hogy ő ott van. Szerencsére előtte 1 perccel parkoltunk le. De persze a motor járt, hölgy az b1 ben én meg a j1 ben...


Bárkivel beszéltem azt mondták, hogy éjjel rendőr nem szokta bántani a vezetést kulturáltan gyakorló embereket. De gondolom én joga megvan hozzá és csak a joindulatnak köszönhetjük, hogy ott akkor nem igazoltattak és kértek számon. Tapasztalat valakinek? Esetleg rendőrként dolgozó személy véleménye, hogy lehet ez a legjobban megúszni. Mármint úgy értve, hogy ne vegyék el a jogsim, exemet sem tiltsák el. Gondolom ha ilyen esetben rendőrt látunk akkor egyből megállunk (mint ahogy azt tesszük minden más autó esetében is, hiszen se tudás se tapasztalat nincs mögötte).

Gondolom kiugrálni a kocsiból nem ildomos mert a rendőr viccel ellenére azért nem hülyék. Autó leállítás, kulcs kivesz stb stb. Vagy ilyenkor inkább hagyjuk, hagy történtjén aminek történnie kell?



2023. máj. 2. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, megbüntethetnek. Közterületen, forgalomtól nem elzárt területen nem vezethetsz jogosítvány nélkül.
2023. máj. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de a kérdés megválaszolható a hosszú szöveg nélkül is, így feleslegesen írtad le. Egyértelműen igen. Kizárólag zárt magánterületen gyakorolhatsz. A parkoló nem ilyen. Hogy éjjel merre kóborolnak, azt nem lehet tudni. Nem teljesen kockázatmentes, de kicsi az esély. De ha elkapnak, két évre eltilthatnak a pénzbírság mellett.
2023. máj. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

25-50E a bünti, ha olyannak adod át a vezetést, akinek nincs jogsija.



[link]

2023. máj. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Meglepett a 3-as válaszban (2023. máj. 2. 15:16) megadott kalkulátor.

Bár a kalkulátor fejlécében az szerepel, hogy „Közlekedési szabálysértési bírságok 2023”, szűk három hét híján két évvel el vannak maradva.

Ugyanis, 2021. május 21-én megszűnt az a taglalás, amit az „Engedély nélküli vezetés” című táblázatban közölnek.

A hűlt helye a 63/2012. (IV. 2.) Korm. rendeletben: [link]

Rövid, de sokkal szigorúbb összefoglalás lett: részletezés nélkül, bármiféle engedély nélküli vezetés a Szabálysértési Törvény szabálysértési elzárással is büntethető szabálysértései közzé került [176. § (1)], ami pénzbírság szempontjából pedig jelentős felső határ növeléssel járt, ötvenezer forintról háromszázezer forintra emelték.

És nem taglalják túl a hatósági engedéllyel nem rendelkező számára történő átengedést sem: ugyanennek a 176-os szakasznak a következő, (2) bekezdésében van. Vagyis, az átengedés ugyanúgy szabálysértési elzárással is büntethető, és itt is háromszázezer forintig terjedhet a bírságösszeg.

És mellé egy hónaptól egy évig terjedő vezetéstől eltiltást is alkalmazhatnak. Ezt vezetői engedéllyel nem rendelkezőnél is szokták alkalmazni, ugyanis az eltiltásideje alatt nem felel meg a közlekedésbiztonsági feltételnek, addig nem vehető fel tanfolyamra, ha pedig folyamatban van, akkor addig nem vizsgázhat; akár kifuthat a határidőből. Vezetői engedélyesnél pedig az a kockázat, hogy ha legalább hat hónapra eltiltják, akkor csak utánképzés elvégzésének igazolása után kaphatja vissza az engedélyét.

Lehet hallomásbeli, sejett rendőri engedékenységre számítani, aztán lehet durva meglepetés is.

Tartható túlságos „szabálymukiságnak”, de én nem kockáztatnék. A pénzkiadás sem jönne jól, de faluban élve, foghíjas közösségi közlekedés mellett, fontos, hogy ne intézzek magamnak eltiltási kockázatot.

2023. máj. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
TILOS. De ezt tudni kéne, ha van jogsid.. Otthon a hátsó kertben lehet.
2023. máj. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5. Ha lenne jogsi, akkor nem lenne kérdés.
2023. máj. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, járhat büntetés, mivel az áruházak parkolóiban a KRESZ szabályai érvényesek. Jogosítvány nélkül legálisan csak olyan körülzárt magánterületen vezethető autó (vagyis kertben, tanyán, vagy gyártelep jellegű helyen), ahol rajtatok kívül senki nem jár.
2023. máj. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Tanulóként 1x mentem el anyummal vezetni, de hamar feladtam inkább. Nagyon féltem, hogy jön egy rendőr, nem ért annyit, hogy eltiltsanak évekre. Inkább plusz még néhány óra az oktatónál, mint éveket várni és újrakezdeni.
2023. máj. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A KRESZ I. része így kezdődik:

"1. § (1) E rendelet a Magyarország területén lévő közutakon és közforgalom elől el nem zárt magánutakon folyó közlekedést szabályozza."

Ez pedig egy közforgalom elől el nem zárt magánút, vagyis ugyanaz a kategória KRESZ szempontjából, mint a közút.

Csinálni annyit lehet, hogy leállni, motort leállítani, és ha lehet, kidumálni, hogy nem is ment az autó, csak beültetek ilyen formában.

Ha viszont látta a rendőr, hogy mozgott az autó, akkor nem szabad hülyíteni, mert felhúzza magát, és akkor is megbüntet, ha egyébként nem akart mást, csak figyelmeztetni.

2023. máj. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!