Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyire normális,hogy járok...

Mennyire normális,hogy járok gépjármű vezetésre,közel ötven órát befizettem,de még számlát egyet sem láttam.Sőt szerződést sem láttam még?Vezetési kartont is csak kétszer iratta alá velem az oktató.Kihez fordulhatok?

Figyelt kérdés
A férjem szerínt ezt valószínűleg minden autósiskolában így csináljá.Ez számomra nem megnyugtató,mert azon gondolkodom,hogy abba hagyom,de minimum oktatót váltok,mert folyamatosan üvölt velem,stresszes vagyok ha csak rá gondolok megint vezetni kell vele,de nyoma sincs sehol annak,hogy egyeltalán vezettem.Kérlek segítsetek,hogy kihez fordulhatok,mert közel 600 ezret adtam ki idáig a jogsira

2023. máj. 3. 08:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Elég szomorú hogy nem ad számlát.Én befizetés után rögtön kapok ezt az iskola adja nem az oktató.Válts iskolát ne csak oktatót.
2023. máj. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Onnan sem láttam szerződést sem.Az oktatót neten találtam és később tudtam meg,hogy több iskolánál is oktat.Úgy kérdeztem meg,hogy most melyik iskolánál is vagyok.Egy másik iskolánál csináltam a kreszt,elsősegély vizsgát,ott mindenről láttam számlát.Itt az oktatónak kellett adni a regidztrációs díjat,10 óránként a vezetési díjat,de soha egy számlát sem láttam erről.Volt,hogy úgy kiabált velem folyamatosan,hogy legszívesebben ott kiszálltam volna az autójából és hagytam volna,de nekem ez rengeteg pénz.Szólni meg azért nem szóltam neki,mert féltem,hogy még jobban fog akkor kiabálni velem a vezetésnél.Most már viszont annyira stresszel,hogy nem akarok vele többet vezetni,de azt sem akarom,hogy ne legyen nyoma,hogy ennyit vezettem
2023. máj. 3. 08:44
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire nem normális. Már az elején gyanús kellett volna legyen.
2023. máj. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Az volt nekem,de férjem végig azt mondta,hogy mind ezt csinálja.
2023. máj. 3. 08:52
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Normális esetben ez úgy néz ki, hogy az elején szerződés és utána minden óra után aláírod a vezetési kartont és minden fizetés után ad számlát.
2023. máj. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Most így utólag,hogy ez megtörtént mit tehetek?Mert ennyi pénzt nem akarok csak úgy kidobni az ablakon.Hónapokig spórolgattam rá.
2023. máj. 3. 08:59
 7/23 Hovarju ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem normális.


Én már beiratkozáskor kaptam szerződést, ami garantálta, hogy 40 óra vezetést az akkori fix áron kell fizetnem, bármi drágulás is következne be.

A vezetési órák árát 10 óránként fizettem az oktatónak. Számlát én sem kaptam, de adtak egy általuk nyomtatott füzetet, amibe minden befizetést dátummal, aláírással láttunk el.

A vezetési karton, meg minden óra elején és végén aláírtuk.



Első körben az oktatótól kérd a vezetési kartonodat.Vagy kérdezz rá, hogy hogyan lesznek leigazolva a vezetett óráid.


Esetleg menj el abba az iskolába, ahol a kresz vizsgát fizetted és kérdezd meg tőlük mit tudsz tenni.


(miért nem vártál az iskolában egy oktatóra?)

2023. máj. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Féjem azt mondja most már várjak,de 20-30 óránál is azt mondta.Az én megspórolt pénzem megy rá.Ráadásul annyira stresszes vagyok az oktató mellett,hogy ki tudja még hány órát vetettne velem vizsgához.Magam sem érzem,hogy vizsgázni tudjak,de véleményem szerint ha a beülésnél már nem ordibálna velem akkor lehet,hogy jobb lenne.Tudja,hogy ha kiabál akkor már biztos ,hogy nem fog menni és véleményem szerínt ezt kihasználja.Sajnos így már magam sem tudom ,hogy lesz e ebből jogsi.Férjem annyira akarja,hogy minnél előbb megcsináljam,hogy mikor mondom ezeket akkor mintha nem is hallanná,pedig 20-30 óránàl is mondtam neki,hogy ordít velem az oktató és nyoma sincs,hogy járok vezetni.Gondoltam szólok az autóskolának egyeltalán regisztráltak e.Vagy valami felettes szervnek kéne?Az egész kedvem elment,pedig ott a kocsim és munkahely miatt is fontos lenne,mert hajnali négyre kell járnom ami kocsival 15 perc,de éjszakai járattal 1 óra és négyszer kell átszálnom.
2023. máj. 3. 09:59
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
2023. máj. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
7-es.mert ahol a KRESZ-t csináltam csak sokára lett volna oktató az is messze a lakhelyemtől.(már bánom,hogy nem vártam és utaztam inkább,mert ők korrektek voltak)Aztán ajánlottak egy oktatót akivel még nem is vezettem egy órát sem mikor közölte,hogy az én korosztályom 150-200 órákat vezet ezzel számoljak.Nah gondoltam így kezdi akkor nála inkább nem,mert nincs rá 2 millióm.Aztán a neten keresztűl abból az iskolából választottam a jelenlegi oktatót.Neki adtam oda a regisztrációs díjat és utánna a vezetési díjakat is neki kellett adni.Később tudtam meg,hogy nem is ahoz az iskolához tartozom
2023. máj. 3. 10:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!