Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ezt hogyan figyelik a Lidl...

Ezt hogyan figyelik a Lidl parkolóban?

Figyelt kérdés
Elvileg több Lidl parkolóban is maximum 1 óra ingyenes parkolás lehetséges, utána pénzért. Oké de ezt hogyan ellenőrzik beléptetőrendszer segítségével hogy a soktucat autó közül melyik mikor parkolt oda?

2023. máj. 3. 14:59
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Kb sehogyan, ez puszta formalitás. Gondolják majd szökőévente egyszer lesz egy jótét lélek aki besétál a kasszához hogy ő egy órán túl parkolt és szeretné azt a kis aprót befizetni érte, vagy ha valamelyik dolgozónak feltűnik hogy egy autó hónapok óta ott porosodik megpróbálják felvenni a kapcsolatot a tulajjal. De nagyon sehogysem tudják ellenőrizni.
2023. máj. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ha van beléptető rendszer, akkor rendszám alapján. Ha nincs, akkor csak pszichológia, tudod hogy annyit lehet ott parkolni, ezért sietsz.
2023. máj. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Crisopher ***** válasza:
100%

Dunaszerdahelyen a Lidl-nél találkoztam azzal, hogy sorompón kell bemenni a parkolóba, ott tényleg ellenőrzik ezt, Magyarországon nem tudom, hol van hasonló sorompós megoldás.

De nyilván nem ellenőrzik ezt amúgy, ez inkább ilyen jogi eszköz, hogyha valaki tényleg rendszeresen használná a parkolót nem vásárlási célra, akkor fel tudjanak lépni ellene

2023. máj. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly nyáron egyszer láttam egy parkolóőrt egy Balaton parti település Penny parkolójában.

Olyankor már tényleg problémás a sok strandoló parkolása.


Az ember fel-le sétálgatott, és gondolom rendszám alapján vadászott azokra, akik tényleg sok időre otthagyták a kocsit. Valószínűleg nem az 1 perces időtúllépésekre hajtott.


Hogy mi lett a büntetésük, nem tudom.

Ilyen helyeken a Penny rendőrségi feljelentést tehet, vagy extrém esetben elszállíttathatja a kocsit.

2023. máj. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Általában megbízási szerződés alapján van egy parkolóőr, aki fénykép felvételeket készít az autókról. Az elmentett fájl neve tartalmazza a dátumot és az időt óra-perc-másodperc pontossággal. Ha jóval túlmegy valamelyik autó az 1 órán akkor születik még egy felvétel, és küldik a központnak a két képet.
2023. máj. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy olyan komoly, mint az üzletek megléte óta kiírt ALDI fenyegetés, hogy csak vásárlók használhatják a parkolót, egyébként elszállíttatják az autót.

Kérdés, érdemes lesz-e emiatt be- és kiléptető rendszert működtetniük, vagy személyt foglalkoztatni?

Állítólag, az érdi LIDL-nél már bevezették; nem tudom, hogyan működik?

Egyébként, mit lehet LIDL üzletben csinálni egy órán túl? Különösen úgy, hogy vannak önkiszolgáló pénztárak, ahol az esetleges vevői bénázások mellett is nagyon gyors a haladás.

2023. máj. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a Nagy Lajos király útjára jártam , ott volt sorompós beléptetőrendszer. Más helyeken csak kiírás van, ott nyilván inkább a kirívó esetek elleni jogi eszköz ez.
2023. máj. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!