Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elektromos biciklire tényleg...

Elektromos biciklire tényleg jogosítvány kell,hogyha gázkar van rajta? Neten olvastam,mert munkába jaráshoz szeretnék venni egyet. Mert a kresz nem ír ilyet.

Figyelt kérdés
2023. máj. 18. 15:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
58%

Segédmotoros kerékpárnak minősül.


Három feltételnek kell megfelelnie az ebike-nak

1. Nem lehet 300 wattnál nagyobb teljesítményű a motor

2. Csak segítheti a hajtást, nem helyettesítheti (gázkar)

3. 20 km/h felett a rásegítésnek meg kell szűnnie


(Ez utóbbi nem jelenti azt, hogy önerőből nem mehetsz gyorsabban.


Tehát a fenti háromból egy ha hiányzik, akkor már smkp, az arra vonatkozó szabályokkal

2023. máj. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
2023. máj. 18. 15:51
 3/21 A kérdező kommentje:
Egy ilyenről lenne szó
2023. máj. 18. 15:51
 4/21 anonim ***** válasza:

A leírásban is írják, hogy gázkarral kell a jogsi, amúgy tekerheted ezt a szörnyszülöttet.


Vegyél egy rendes ebike-ot.

2023. máj. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Igen, azon gondolkodtam, mire lehet használni. Küllemre mopedszerű. Nem értek ezekhez. Maximum lakott helyen belül tudnám elképzelni, kisebb bevásárlásokhoz. max. 2-300 méteresen nem sietős út. Az ülés kényelmesebb, mint egy bicikli, de pedálozni nagyon béna lehet. Semmi kerékpár jellegű nincs benne.

Nekem átépített túrakerékpárom van, de kalauz már abba is belekötött a vonaton, hogy smkp. Egy ilyent vagy ferde szemmel néznek, vagy lesajnálnak.

2023. máj. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Az elsőre félig-meddig hasznos indokolja meg, miért gondolj így.

Nem miattam, hanem hogy a kérdező ne maradjon tévedésben egy rossz válasz következtében.

2023. máj. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

#6


Félre nyomtam, nagy az ujjam 😆

2023. máj. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Oké, csak nekem is csak új még ez a kérdés. Nem mertem olyan gépet építtetni, amelyik meghaladja ezeket, noha állítólag senki nem foglalkozik vele. Viszont a képen lévő cucc az egy szörnyszülött. Jó valamire?
2023. máj. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Arra jó, hogy semmiképp ne nézzék sima kerekpárnak.

Valami kínai vacak.

2023. máj. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Az érvényes jogszabályok szerint az igaz, ami az egyes válaszban szerepel, hogy ha a háromból egy feltétel is hiányzik, akkor hatályos jogszabály szerint nem kerékpár, de ettől még nem válik hatályos jogszabály szerinti segédmotoros kerékpárrá. A közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről szóló 6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet szerint a kétkerekű segédmotoros kerékpároknak (L1e) meg kell felelniük a 74. sz. ENSZ-EGB-előírás összes vonatkozó követelményének. Ezek egyike az ülés, de a vázba beütött adott gyártói jel is hiányzik stb.)

Az a helyzet, hogy a belügyminiszter hírek szerinti segédmotoros kerékpárként történő megítélése nem jelent meg a Magyar Közlönyben.

A hatályos jogszabályok szerint „ez egy olyan állat, ami nincs is”. És nem is egyszerű a „helyretétele”, mert a jogalkotó legalább két éve nyűglődik vele; időről időre jelennek meg hírek arról, hogy na most már kész van, hamarosan megjelenik. Úgy van, mint hosszú időn át a quadokkal vagy a mopedautókkal volt.

(A Pesti Központi Kerületi Bíróság határozataihoz – például a Kúriától eltérően – nem találok nyilvános hozzáférést, és nem is iránymutató jogegységi határozat, de több hírportálon is megjelent az a határozata, hogy „amíg az elektromos roller jogszabályi kategorizálása nem történik meg, addig használójával szemben sem a segédmotoros kerékpárra, sem a kerékpárra, sem a gyalogosokra vonatkozó KRESZ-szabályok alkalmazása nem lehetséges.”

[link] )

2023. máj. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!