Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Adta már fel valaki a vezetést...

Adta már fel valaki a vezetést, hogy ez mégsem neki való?

Figyelt kérdés
Megvan a jogsi elsőre, autó is van, de túl nagy a napi stressz.

#stressz #autóvezetés #Nemnekemvaló
2023. jún. 3. 12:00
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
100%

Anyukám nem mer vezetni, konkrétan teljesen felesleges neki jogsi.


Nem mindenkinek való a vezetés, ennek különböző oka vannak. Így is több embernek van, mint amennyinek szabadott volna egyáltalán engedélyt adni rá... Nekem azért nem való, mert rettegek és nem akarom sem a magam sem más életét veszélyeztetni, se tájékozódó képességem, se gyors reagálási készségem nincs, túlgondolok mindent és stresszelek mindenen. Tuti nem jó ötlet autóba ülnöm és vezetni.


Nincs olyan, ami mindenkinek megy, mindenkihez passzol stb. Lehet egyszer majd másképp látod és hasznos lesz a jogsi. Nincs ezzel gond, különbözünk, ennyi.

2023. jún. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
52%

"de túl nagy a napi stressz"


Jarj tomegkozlekedessel, autozni csak gyakorlas celjaval jarkalj alacsony forgalmu periodusokban ismert utvonalakom. 🤷‍♂️

2023. jún. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Ha lehetne, tömegeznék. Már azon vagyok, hogy felmondok, mert oda csak kocsival tudok eljárni.
2023. jún. 3. 13:23
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
ja, sokan
2023. jún. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Az én anyám sem újította meg a jogsiját, de kb. nem is vezetett soha. Jogsitanfolyamon megismert egy nőt, aki apám unokatestvére, bemutatta neki, megházasodott, már nem kell vezetnie. :D (Mondjuk a családi autó mindig az ő nevén van.) De mindig jól jön az autó. Én 17 évesen megcsináltam a jogsit, csak a családi autót vezettem családi sofőrként, ha éppen otthon jártam (bár frissjogsiskét én voltam a csicskasofőr, hogy megtanuljak közlekedni, voltak is pillanatok, amikor megfogadtam, hogy nem újítom meg), de amióta van két gyerek meg egy rakás beteg anyós-após-szülő, elengedhetetlen az autó és a jogsi, még ha nem is azzal járok dolgozni.
2023. jún. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Ja, a legjobb sztori kimaradt, annó a nagyanyám felnőtt fejjel megcsinálta a jogsit, nagyapám aznap adta el a Ladát, amikor megjött az irat. :D
2023. jún. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
#2 Lehető legrosszabb tanács, csak valamiért ezt hajtogatják a kezdőknek. Nem tudom, honnan szeditek ezt a marhaságot.
2023. jún. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

"#2 Lehető legrosszabb tanács, csak valamiért ezt hajtogatják a kezdőknek. Nem tudom, honnan szeditek ezt a marhaságot."


Tapasztalatból, de meghallgatom az érveidet.

2023. jún. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Ismert út: rutinból fog sávot váltogatni ott, ahol még indokolatlan, mivel ismeri a terepet, pont nem az rögzül, hogy figyelem a táblákat meg a közlekedés többi résztvevőjét, hanem egy olyan komfortzónában vezet, ahol lankad a figyelem. Azt nagyon jól megtanulja, hogy azon az úton hogyan menjen végig, arról pont leneveli, hogy bárhol tudjon ésszel közlekedni, pedig a jogosítvány tudtommal az egész kontinensre szól és nem is csak szép napos időre.
2023. jún. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Amúgy arra is van statisztika, hogy kontraproduktív, ha ott ül apád melletted az anyósülésen, meg arra is, hogy pont az a jó. Ezt mindenki döntse el az alapján, hogy milyen habitusú az apja, és mennyire veszi a lelkére dolgokat, mennyire tudja kihámozni az értelmes tanácsot a szóförgetegből, pont, ahogy sokan oktatót is váltanak már tanulás közben, pedig nem az oktatóval, hanem a kompatibilitással van a baj.


De inkább jó tanács az, hogy vezessen kedvére. Két várossal odébb állítólag jó a hamburger, de még sosem járt arra? Nosza, be az autóba, uccu neki.

2023. jún. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!