Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Stabil oldalfekvésnek ez...

Stabil oldalfekvésnek ez elfogadott módja?

Figyelt kérdés

Nemsokára vizsgázok elsősegélyből és sokan mondták hogy megváltozgatott, nehogy a régit tanuljam meg.

Ez elfogadott módja?

[link]


2010. nov. 7. 20:54
 1/9 anonim válasza:
Elméletileg elfogadható, de nem vagyok benne biztos. Engem azon húztak meg, hogy az újraélesztés lépéseit fordítva tanították (nem úgy, hogy előbb a mellkas-kompressz, és csak utána a befújás), pedig egy mentős tartotta nekünk az előadást... Sok sikert a vizsgához!
2010. nov. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Fúha, még hirtelen hogy végiggondoltam, azt hittem nekünk is úgy tanította. Amúgy nekünk is mentős tanította, és úgy hogy elsőnek nézed a lélegzetvételt, utána 30 mellkaskompresszió majd 2 befúvás.

Köszönöm, remélem sikerül :)

2010. nov. 7. 21:15
 3/9 anonim ***** válasza:
A linken az újabb változat látható! Mi még úgy tanultuk, hogy a felőlünk lévő kezét a test mellé kell helyezni, és átfordítás után az a háta mögé került.
2010. nov. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2010. nov. 7. 22:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Mellkas kompresszió is van a közúti elsősegélynyújtóknak??? Istenem segíts meg...
2010. nov. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vagy van még a stabil hanyatfekvés, azt a legnehezebb elbaszni.
2010. nov. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
na ilyent se láttam még. én decemberbe vizsgáztam akkor még a régi volt.
2010. nov. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én az egészből csak azt ne értem, hogy miért nem lehet a régi módszert használni. Mert ezek szerint régen aki megpróbált elsősegélyt nyújtani, az rosszul csinálta...
2010. nov. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy rosszul, csak hát találtak elméletileg jobbat tőle.
2010. nov. 9. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!