Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Már 16órát levezettem és nem...

Már 16órát levezettem és nem megy a parkolás és a megfordulás, akkor mit tegyek? Hagyjam abba a vezetést?

Figyelt kérdés

Jobbról balra kell megfordulni? Ha elakarok indulni (pl. már zöldre vált a lámpa) akkor egy kis gázt tartok neki, és úgy emelem a kuplungot, vagy ahogy emelem felfele a kuplungot úgy adok neki gázt?

Életembe nem vezettem még jogsi előtt, még gyakorolni kell. 20. óra után menni kellene vizsgázni, de még gyakorolni kell. Csináljam meg a jogsit, vagy halasszam el tavaszig? Elsősegélyt a formalom előtt vagy után csináljam meg?


2010. nov. 20. 14:21
 1/6 anonim válasza:

Megfordulás: jobbra indexelsz, jobbra húzódsz, megállsz és körülnézel h nem jön e senki, ha nem jön akkor balra index és megfordulsz

Elindulás: már a sárgánál feljebb engeded a kuplungot (ilyenkor általában magától gurul egy kicsit az autó) és utána fokozatosan nyomod a gázt

Legalábbis nekem így tanította az oktatóm, én most megyek majd a harmadik forgalmi vizsgára.. Igazságtalanul buktattak meg, mert nem adtam pénzt.

Én az elsősegélyt a forgalmi előtt csináltam, de igaziból nincs jelentősége.

Sztem csináld meg most mindenképp, ha már elkezdted.

Jó vezetést!

2010. nov. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én több, mint harminc órát vezettem- és én se vezettem jogsi előtt! Csakis akkor menj vizsgázni, ha biztos vagy a tudásodban, hiszen utána jogilag egyedül is vezethetsz, amikor már senki se fog helyetted fékezni! Egyáltalán nem kötelező 20-ik óra után forgalmira menni, akkor lehet csak legkorábban...
2010. nov. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gyakorold ami nem megy, egyszer csak sikerülni fog.
2010. nov. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 sheriffkoma válasza:

Mivel sok minden befolyásolja a tanulást, ezért nem egyszerű erre a kérdésre ismeretlenül válaszolni.

Lehet, hogy simán képes vagy mindenre, csak ideges vagy és ezért bénázol. De az autósoktató barátnőm szerint 16 óra elég kevés, majd ha 50 óra után se megy, akkor gondolkozz el rajta, mennyire vagy béna. Szerintem az oktatódat kell megkérdezni erről, mert ő jobban látja a képességeidet. Vannak emberek, akik annyira bénák és annyira akarnak, hogy képesek félmillát is rákölteni jogsiszerzésre eredménytelenül, majd az x-edik sikertelen vizsga után a kötelező PÁV-on szembesülnek az alkalmatlanságukról. Egy normális oktató még időben, finoman közli, hogy ne erőlködj, ha tényleg alkalmatlan vagy. Esetleg nem mondja, mert neki jó, ha van munkája. De ha megkérdezed, nem fog hazudni a képedbe.

Rutinozz 50 órát, s meglátod, menni fog. Ha még akkor se tudsz betolatni tisztességesen a megfelelő helyre, mert nem érzed a kocsi méreteit, helyzetét, akkor farolj ki az egészből, mielőtt vagyont költesz rá, illetve konzultálj oktatóddal, autósiskoláddal. Elvileg az is lehetséges, hogy nem jó módszerrel oktatnak. Ez esetben átkérheted magad másik oktatóhoz, akár másik autósiskolához. Kikéred a kartonod, rendezed az esetleges tartozásodat, és átmehetsz máshová.

2010. nov. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nekem az oktatóm mindig ezt mondja poénosan:

"Nagyon merev vagy, legközelebb igyál hígítót!"


De mindig egy rakás nyomorékot kifogok. Pl. Körforgalomba megyek befele nincs senki, 1sec múlva már bejön az egyik kocsi vagy 80-al a körforgalomba. Az elsőbbséget nem adják meg sokszor stb. Nyíregyházán tanulok vezetni.

2010. nov. 22. 19:44
 6/6 anonim válasza:

A megfordulásról annyit, hoyg nem szabad akadályozni, ha nem jönnek mögötted, megteheted balra is, néha az a könnyebb, mert a jobb oldali torkolatban lehet gyalogos, kerós, és kifelé jövő jármű is, ami csak bebonyolítja a helyzetet.

Ha jó az oktatód,akkor ezeket majd kigyakorlod!

Gondolj arra, hogy akkor fogsz megérni a vizsgára, ha már magad is úgy gondolod, hogy azt az embert is el mernéd vinni a világ végére is, akit a világon a legjobban szeretsz. Mert felelősséggel tartozol iránta.

A vizsgára csak akkor menj, ha önállóan képes vagy vezetni, dönteni és döntéseid, ha kell módosítani!

A 20 óra a minimum... nem mindenki alkalmas rá, hogy azután vizsgára menjen.

Gondold csak el, az oktatód 20 órát 2 nap alatt leoktat.. Te képes lennél 2 napig mellette ülni, és mindent tudni???

Ennyi idő alatt tapasztalsz annyit, hogy bármilyen helyzetet egyedül megoldj, elkerülj egy esetleges balesetet???

2010. nov. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!