Mi történik ha utánfutót vontatok és igazoltat a rendőr, kiderül, hogy nem vontathatnám azt a futót, mert meghaladja a súlya azt amit az autó forgalmija szerint vontathatok? Lenne rajta fék akkor beleférne, de fék nélkül nem vontathatom.




válasza:



válasza:Lekapcsolod a futót, hazamész anélkül és kifizeted a kapott büntetést.
"No és mi a szitu ha nincs megrakva, üresen még belefér a súlyba?"
Felejtsd el. Sokszor kerül elő a dolog, hogy "háááátdeháááát 3.500 kg feletti kisteherótó, de nem vót az annyira megrakva, csak keletett a hosszú plató a vascsövek miatt, de jó, ha három mázsa vót rajta, még belefért a bébe". Nem, ilyen nincs. Mindennemű össztömeg-korlátozás esetén a papíron szereplő megengedett legnagyobb össztömeg a mérvadó minden esetben, akkor is, ha láthatóan nincs terhelés a járművön. Nincs rá mód, hogy egy jármű pillanatnyi össztömegét az út szélén meg lehessen mérni olyan pontossággal, hogy a mérés adatai alapján hatósági eljárást lehessen elindítani, amit aztán nem szed apróra egy rafináltabb ügyvéd.




válasza:



válasza:A megengedett összsúly a lényeg.
Nem az hogy meg van-e rakva.
Tehát ha az önsúly 300 kg, vihet 600 kg-ot, de te csak 700 kg-ig vontathatsz, akkor ezt még üresen se húzhatod.




válasza:



válasza:



válasza:6. Persze, lehet részegen is vezetni, max akkor van baj ha megállítanak.
Inkább ne szólj hozzá.




válasza:Ez mondjuk rád is vonatkozik, ha csak beböfögni tudsz akkor nem kell hozzászólni.
Én meg rendszeresen jártam lejárt műszakis autókkal és az előző jogsimmal is másfél évet lejárva. És? Semmi közöd hozzá. Demokrácia van, mindenkinek joga van szabálytalankodni, a hatóságnak meg joga van elkapni engem. A többi már csak irigység és frusztráció amit nem tudtok lenyelni.




válasza:8. Te most csak kötözködni akarsz ?
AZ hogy te szabálytalan és buta vagy , ezt nem kellene terjeszteni.
Az hogy a többiek szabályosan közlekednek azok neked irígyek és frusztráltak?
Hát még ide kevered bele a demokráciát is az már igazi pancser és rossz indulat.
DE végső soron te demokratikusan lehetsz hülye.
Kapcsolódó kérdések:
Tegnap kollégámmal elmentünk egy idegen városba. Pont leesett a hó, ezért óvatosan közlekedtünk a számunkra idegen helyen, amikor ő sávot váltott, és ekkor egy rendőr félre húzta. A rendőr azt mondta, hogy ott záróvonal van, nem mehet át. Mondtuk, hogy a hó eltakarja...
Vagy csak akkor, ha külön lekéri az adatokat egy rendszámra?
Olvastam egy cikket, hogy ezt megakarják szüntetni. A civil rendőr kocsit is mutatja ha mérnek az út mellett?
A bírságolás után 2 nappal adtam fel a kérvényt ajánlott levélben.Nem jött rá válasz. 30 nap a befizetési határidő. Hétfőn beadtam elektronikus formában is ügyfélkapun keresztül. Van elektronikus iktatószám is az ügyhöz.Ma péntek van. A határidő holnap van, azaz...
Lakott terület. 2x2 sávos út. Belső sávban haladok. Külső sávban valamivel előttem egy nagyobb jármű. Zebrához közeledünk ahol gyalogos készül átmenni. Furgonos lesz*rja, én meg a furgonostól nem látom hogy ott áll a gyalogos. Feltételezem, mivel nem áll meg, így jó...
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




