Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit szóltok a Debreceni...

Mit szóltok a Debreceni közterületesek munkájához kerékbilincs, büntetés, autó elszállítás? Megérdemlik a fizetésüket? Állítólag az autók elszállításához az engedélyük már júniusban lejárt.

Figyelt kérdés
2010. nov. 26. 10:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
És mit szóltok a Debrecenben tilosban parkoló parasztokhoz, akik tesznek a szabályokra, lesz@rnak mindenkit, és azt hiszik, ott állhatnak meg, ahol akarnak, nem törődve azzal, hogy sem a gyalogosok, sem az autósok nem férnek el mellettük, meg nem lehet belátni a kereszteződésbe miattuk, nem látni a zebrát miattuk, stb.?
2010. nov. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
13.20-as. Na látod pont ez a gond. Hogy ők nem ezekkel foglalkoznak. Mert ezeket a dolgokat általában a merész és kicsit nem tiszta keresetből élő egyének teszik. És ezeket észre sem veszik. De ha egy átlagos ember parkol véletlenül rossz helyen arra egyből lecsapnak. Láttál már arra példát hogy vontatnak egy nagy mercit vagy bmw-ét? Mert én még nem.
2010. nov. 26. 13:29
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Én meg igen.


Meg olyat is, hogy egyszeri anyuka parkol a szuzukival az út közepén, mert csak t4íz percre ugrik be a boltba, és hogy addig feltartja a fél várost, az nem érdekes.


Meg olyat is, hogy az egyszeri ember áll a külső sávban, az út szélén parkoló autók mellett, mert csak negyed órára ugrik be valahova, és nehogy már két sarokról kelljen visszasétálnia.


És aztán pont ezek vannak a legjobban felháborodva, hogy miért őket zaklatják azok, akiknek a rend betartatása lenne a dolguk. Hát azért, mert a munkájukat végzik.


A szabályok mindenkire vonatkoznak, nem csak a béemvésre meg a mercisre. Rád is. Az átlagos emberre is. Ugye milyen felháborító?

2010. nov. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Az pedig egy külön posztot érdemel, hogy mi az hogy "véletlenül rossz helyen parkolni".


Mert ugye:


1) szándékosan állsz meg a tilosban, ebben az esetben ne sírjál;


2) fogalmad nincs, hogy hol szabad megállni és hol nem, ami azt jelenti, hogy a kreszt nem ismered, ergo nem vagy alkalmas a gépjárművezetésre.

2010. nov. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nos csak ey kis példa. Egy olyan környéken lakom ahol egész nap vadásznak ezek. Most próbálom kideriteni hogy miért. Én sosem parkolok az utcán, mert mindig beálok az udvarba. Egy nagyobb kategóriás kocsim van. Eyszer csak az történt hogy hazamentem denem áltam be mert csak két prcre berohantam. és közben ált melettem egy kis szuzuki. A kis suzuki egy nénié aki a szomszédnéninek hordja az ebédet és viyázz rá. Mikor kimentem az én kocsimon nem volt kerékbilincs de a néni kocsiján igen. Meg még az is hogy egy tűzcsap mellé áltam meg. Na ehhez mit szoltok törvénytisztelő polgárok?
2010. nov. 26. 21:26
 6/11 anonim ***** válasza:
A "néni" szabályosan parkolt? Nem. Tisztában volt vele, hogy milyen büntetés vár rá a tilosban parkolásért? Igen. Akkor mi a kérdés?
2010. nov. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 gygary ***** válasza:
bmw-m van, ugyanúgy rárakják a büntetéseket mint a suzukira. volt olyan ,hogy 2 perccel járt le a parkolójegyem(amiért egyébként kb 400 ft-ot dobáltam be) és megbüntetett a féreg. bilincset sosem kaptam még, mivel sosem álltam olyan helyre. viszont azt tényleg gerinctelenség, hogy olyan helyeken, ahol semmilyen tábla nem tiltja a megállást vagy várakozást, csak éppen közteresek egy murvás, földes, növényzet nélküli területet "roncsolódott zöldterületnek" neveznek ki,rakják az összes autóra büntetést. na ez mi, ha nem lehúzás?? majd ha beveti fűvel, meg ültet oda cserjét és gondozza,akkor aláírom, h zöldterület és azt mondom,hogy jogosan büntet. de addig ezeket a fszopókat nem nézem semmibe
2011. jan. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Szerintem is két nagyon különböző dologról beszéltek.


1.) Olyan helyen állsz ahol a forgalmat akadályozod. Ott nem adnak bilincset. Onnan elszállítják :) Megérdemled. (Tegnapelőtt: egyirányú, csőtörés miatt ástak egy gödröt, a másik oldalon meg a szépségszalon vendége parkolt. Csodálkozott amikor a busz nem fért el tőle. 1000 másik helyen megállhatott volna. Na ez szimplán hülyeség, nem gondolkodik nincs tekintettel másokra.


2.) A forgalmat nem akadályozod. Ahogy fentebb írták "roncsolódott zöld terület". Ez viszont engem is érdekelne. Hol a határ? Mik a szabályok?


Így jártam: Zöld fű, járdaszegély. De ugyanakkor rajta keresztül kapubejárónak kialakított út, mellette üzlet, ami előtt gyakran parkolnak (nincs kialakított felfestett parkoló, de mélyen ki van járva, fűnek nyoma sincs már). Kerékbilincs járt érte. Nekem nem volt egyértelmű. Felhívtam a vállalkozót, bunkó volt, őnála ne reklamáljak hívjam a közterületet. Felhívtam a közterületet. Kedvesek voltak, de segíteni nem tudtak, mondván ha az írta a vállalkozó a papírra hogy roncsolódott zöld terület akkor ez van.


Mi van ha vállalkozó tévedett? Miért van hogy ő tudja hogy mi a tilos de a közterületes nem? A szabály nem ismerete nem mentesít, de én kerestem erre szabályt de nem találtam. Én mint lakos honnan tudjam hogy mit szabad és mit nem ha elmondani nem tudják nekem írottat meg nem találtam?

2011. jan. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Ja még annyi hogy a közterületesnek egyetlen érve volt: Aki már régen vezet annak illik tudni hol szabad megállni. Akkor ezzel leszerelt, de utólag belegondoltam:


1) kresz szerint persze. de ez nem kresz szabály.

2) "aki régen vezet"? és mi van azokkal akik nem régen? majd megtanulják pár 16.000 + Áfa után?

2011. jan. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 gygary ***** válasza:
Én bementem a Közterület felügyelethez,kb annyival próbáltak lerázni,hogy a szabály nem ismerete nem mentesít semmi alól.Jó ez idáig rendben van.( bár én most Debrecenben a Táncsics utcáról beszélek, ahol egyszerűen legtöbbször képtelenség megállni máshol, főleg este, az Apafi úton végig megállni tilos,ahol nem, ott kapubejáró van).Aztán jöttek azzal,hogy az interneten közzétették, hogy melyek azok az utcák,ahol ilyen roncsolódott zöldterület került kijelölésre,mondanom sem kell Táncsics út nincs a felsoroltak közt.Erre az volt a válasz,hogy a rendeletből egyértelműen kiderül, hogy mi számít zöldterületnek, nem kötelesek megnevezni minden utcát(röhejes).A gond ezzel csak az,h a rendeletben leírtakból egy büdös szó nem igaz a fentebb említett utcára..a rendeletben esztétikai élménynyújtást,regenerálódást, szórakozást szolgáló területet említenek, én egy csupasz földterületet,ami esőben átváltozik sártengerré nem sorolnék ide.Egyébként sehol nem találtam én se hivatalos meghatározást ,hogy mi számít RONCSOLÓDOTT zöldterületnek,ergo nincs mit betartanom.A másik,meg az,hogy egy idősebb ember nem feltétlen bújja egész nap az internetet, jó ha van internetkapcsolata. Erre az volt a válasz,h közzétették újságban is...legközelebb felvásárlom Debrecen összes újságos pavilonját. az biztos, hogy egy büdös forintot nem fogok befizetni,hogy legyen miből kifizetni az ügyintéző bérét,aki arra nem képes,hogy munkaidejében a helyén legyen ha egy ügyfél betér. ja egyébként nem tartozik az objektív felelősségek közé az autót valamelyik közeli hozzátartozóm vezethette, akit a cselekmény elkövetésével gyanúsítani sem kívánok, ezért a Szabálysértésekről szóló, többször módosított 1999. évi LXIIX. tv. 57. §. /1/ bekezdés b./ pontja alapján az elkövetőre vonatkozó nyilatkozattételt törvényi akadályra hivatkozással megtagadom,úgyhogy elmehetnek a búspics*ba
2011. jan. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!