Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Érdemes/Lehet-e normál benzine...

Érdemes/Lehet-e normál benzines autóba bioetanolt tankolni?

Figyelt kérdés
Nem károsítja a motort, működik vele az autó?
2011. jan. 15. 11:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
nem károsítja amíg van 100ft különbség a benzin és az etanol közt meg is éri egyesek szerint 70ft is elég különbség de szerintem nem
2011. jan. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Normál benzines autóba, ami nincs átalakítva bioetanol tankolására nem tankolj tisztán bio-etanolt. Keverd a normál üzemanyaggal, 50-50%-ban
2011. jan. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
De igen, károsítHATJA! Ha felesben tankolsz akkor viszont semmi gond nem lehet, csak fontos odafigyelni rá, hogy kb. 1000 km etanolos üzemmód után cserélj üzemanyagszűrőt, aztán 1000 után megint és akkor azzal el van a kocsi egy jó darabig. Ezekre a cserékre azért van szükség mert az erősen alkoholos etanol kimossa a dzsuvát a rendszerből és eltömítheti a szűrőt. A félig etanolos módban azonban a fogyasztás emelkedni fog (kb. 20-25%-kal), de még így is megéri. Az indítás télen a mínuszokban lehet hogy kissé nehézkes lesz, de aztán semmi gond.
2011. jan. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:48


Neked elég felületes információid vanak az etanolról! igen szűrőt az cserélni kell átlag 500km etanol használat után de mégis milyen káros hatása van szerinted az etanolnak? egyébként nem csak felesben fogy 25% több

2011. jan. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Például olyan, hogy a műanyag alkatrészeket az etanol kimarhatja pont az erős alkohol miatt. Átalakító nélküli használatnál előfordulhat, hogy a motor sokszor túl szegény, vagy akár túl dús keverékkel üzemel. Előbbi a motorra nézve, utóbbi a katalizátorra nézve veszélyes.
2011. jan. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Műanyag szétmarásos témádból látszik hogy csak hallotál valamit az etanolról összekevered az etilalkoholt a metil alkohololal én személyszerint nem láttam még hogy a pálinka szétmarta volna a műanyag kannát sőt még az ásványvizes palackot sem az etanol ugyanez csak kukoricából van és víztelenítik. szegénykeverékes sztoridban van némi igazság de az etanolnak a kompressziótűrése is nagyobb ezért lehet valamelyest szegényebb keverékel is menni vele. Dúsabb keveréket meg eleve muszály használni ha ugyanakora teljesítményt akarunk mint benzinnel éppen erre valók az átalakító elektronikák szóval a katalizátornak sem tudol ártani vele.
2011. jan. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Tényleg? Te nagyon okos vagy. Ezt egy etanolos oldalról ( [link] ) másoltam ki. :D :D :D A műanyag szétmarása pedig tapasztalat. Fordomban komplett benzincsövet (30.000 Ft) kellett cserélni mert 3 hónap után szétmarta. Megmutatta a szerelő és kérdezte hogy etanollal járok-e. Teljesen fehér volt a cső és mállott. Persze nem mondom hogy ez minden típusnál előfordul, de az enyémnél igen, és egyértelműen az etanol volt a hibás.
2011. jan. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
2011. jan. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
hát elolvastam a cikket és ugyanazt irja amit én normál használatban semmi féle káros hatása nincs máskor ne áljál vele hónapokig de elég gáz ha a fordodat tönkrevágta az etanol talán mégsem olyan minőségi egy fajta kocsi nekem egy szar 16 éves daewoo nexiám van 1 éve használom etanolal semmi baja ugy hogy a tied nagyon extrém példa ne ilyeszdgesd ennyire az etanol kipróbálókat.
2011. jan. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Senkit nem ilyesztgetek. Lehet hogy te a 16 éves autódba lazán beleöntesz akár lóhugyot is, elhiszem hogy annak már mindegy, de egy újabb, 3-4 milkás kocsiba lehet hogy 10x meg kéne gondolni hogy mit és főleg hogyan.
2011. jan. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!