Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lassan 400 Ft egy liter...

Lassan 400 Ft egy liter benzin. Ti milyen árnál hagyjátok otthon az autótokat?

Figyelt kérdés
Mellőzzük a politikát. Aki akarja a fizetését is leírhatja, és hogy ebből mennyi megy el egy hónapban benzinre. És mennyi ment el pár éve, amikor még olcsóbb volt.
2011. márc. 10. 11:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Ha így nézzük, amikor 200 volt a benzin, ugyanezzel a munkával feleennyit kerestem (úgy 10 éve),tehát még nem vagyok(vagyunk) rosszabb helyzetben, mint akkor.

Mielőtt valaki lehordana,tudom,hogy 5 éve volt 230-is, ahhoz képest azért kellemetlen.

2011. márc. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Mivel nekem naponta 100 km-t kell a munkahelyemre utazni és tömegközlekedéssel nem megoldható, ezért akármennyi is lesz, nem hagyhatom otthon az autót. Régebben sem használtam többet, mint most, csak ha feltétlen muszáj volt.
2011. márc. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

A benzin mindig is drága volt az én/családom fizetéséhez. 231Ft/l-el kezdtem 9 éve, akkor azt is drágának tartottam.

Most kevesebbet keresek, mint három éve, viszont így is havi 6-8 ezerért tankolok. Nekem ennyi elég. Egy hónapban kb 250-300 km-t megyek, többnyire városon belül, és egy-két alkalommal 130km-es (oda-vissza összesen) távot, pl ha strandolni megyünk nyáron. Minek többet, ha városon belül ingyen tömegközlekedek, távolsági járatokon pedig 90%-os kedvezménnyel... Az autó nálam tényleg arra van, hogy ha nagyon muszáj akkor gyorsabban el lehessen jutni A pontból B-be.

Drága a benzin persze, de hogy letegyem az autót, erre még nem gondoltam. Talán majd 500 Ft-nál.

2011. márc. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Én eddig havi 1500-1600 km-t mentem, a fizum kb. 1/3-a ment rá. Emellett még képes voltam havi 20000-et félretenni. Ha ilyen drága lesz kénytelen leszek visszafogni, ha nem feltétlen szükséges nem megyek inkább. a tömegközlekedés nekem nem éri meg. Annyival tovább tart, hogy akkor inkább egy-két programot kihagyok az életemből.
2011. márc. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Nekem konkrétan a benzinár miatt nincs autóm egyáltalán. Akárhogy számolom, iszonyú sok pénz, ha napi szinten használom. Budapesten élek, a lakás kiválasztásánál fontos szempont volt az is, hogy könnyen megközelíthető legyen tömegközlekedéssel a belváros, így szerencsére nem is vagyok rákényszerülve az autóra :)
2011. márc. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
25000 Ft az ösztöndíjam, plusz 3300 a helyi bérlet ára, amit apámék fizetnének, de így ideadják. Ebből mindenhova kocsival megyek.
2011. márc. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy akár hogy is számolom, a bérlet sem olcsóbb. 10 ezer a távolsági bérlet, és plusz 6 ezer a városi bérlet, ebből az összegből majdnem 2szer teli vágom a tankot, és megyek 1200-1400 km-ert. Így járom meg 50x oda-vissza a távot, de egy hónapban csak 20-21 műszak van.
2011. márc. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
0%
sajnos a Fidesz azt hangoztatja gyűlésein hogy az üzemanyag árak év végére meghaladja az 1000 Ft/l s nem is akar ezen változtatni , illetve az adót kívánja emelni 15-20% kal az év második felétől, mert az Országnak jelentős a bevétele ebből. Sajnos az a baj hogy az autókat eladni e helyzetben lehetetlen.A FIDESZNEK nem a szegények számítanak, hanem a gazdagok akik viszont megtudják vásárolni a magas üzemanyagokat.Hol az igazság ??? FIDESZ????,,,,,
2011. márc. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

idénre volt tervben saját kocsi,kocsi ára megvan,de nem veszek,tankolni és fenntartani már nem tudnám ilyen benzin és egyéb árak mellett

(még tavaly tudtam volna,olcsobb volt a benzin,és az élelmiszerek is,most épp hogy kijövök,tankolásra nem lenne,pedig ugyananynit keresek)


párom melóba kocsival megy minden nap,oda-vissza 15km,megéri,mert bérlete 12ezer lenne...

én bérletezek,nekem csak 3ezer

ezen kivül csak nagyikat látogatjuk,100km,de olcsobb még midnig kocsival,és annyira rossz arra a közlekedés,h 500forintos benzinnel is menni fogunk,max kevesebb hülyeséget veszek

anyáék megint nem tudják letenni,havonta többezer km-t mennek,mert anya vállalkozó,és árut hozni kell,bár csőd szélén áll,havi 50ezer alatt nincs benzin

2011. márc. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 istvan33lenart válasza:

Ay előttem irónak válaszolom,

A környező országokban ugyancsak magas az üzemanyag ára, ha a nem a fidesz volna kormány párt akkor is ezt hangoztatnád?

Az olajtársaságok szabják meg az árak emelkedését, Ez igaz hogy lehetne csökkenteni az üzemanyag árát a rá kivetett adók csökkentésével de akkor, a környő országokbol mindenki aki tehetné Magyar országra járna át tankolni.

Másik dolog meg nem szerencsés politikai szintre emelni egy olyan folyamatot, ami az egesz világot érinti.

2011. márc. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!