Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kinek tetszik a Ferihegyi...

Kinek tetszik a Ferihegyi Repülőtér új neve? ( Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér)

Figyelt kérdés
2011. márc. 23. 11:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem. Mégis mi köze van Lisztnek a repülőtérhez??

Semmi értelme nincs átnevezni, teljesen jó a jelenlegi név.

2011. márc. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%

Az ötlet nem teljesen elvetélt. Végül is Liszt Ferenc születésének jubileumát ünnepeljük, kellően ismert ember, használjuk ki... Csak számomra túlságosan hosszú és erőltetett ez a név.

(az meg más kérdés, hogy ennél fontosabb dolgokkal is lehet foglalkozni, de ez nem az a kategória)

2011. márc. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Engem ennek a névnek a hétköznapi használata érdekel.

Hogyan fog ráférni a buszok kijelzőire a végállomás neve? A táblákra, menetrendekre ráfér ez a hosszú szöveg? A reptér homlokzatán lévő betűket is lecserélik? Kifér egyáltalán ez a rengeteg karakter?

2011. márc. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
nekem nincs bajom vele. a köztudatban úgyis ferihegyként marad majd meg.
2011. márc. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekem nem. Egy iskolánál semmi gond, ha híres személyről nevezik el, sok iskola van, minden rangos személy megfelőlő figyelmet kap. De egy reptérnél mért pont Liszt?! Még ha valami repüléssel kapcsolatos név lenne, de így, ez sztem elég gáz.
2011. márc. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Kicsit fura valóban hogy pont Lisztről lett elnevezve, de ha elvonatkoztatunk tőle, hogy semmi köze a repüléshez, maga a név nekem tetszik, szerintem jól hangzik, ettől függetlenül nem hiszem hogy használnám majd, nekem Ferihegy marad.
2011. márc. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Biztos hogy nem ezt a hosszú nevet fogják kirakni a buszokra. Max annyit hogy Liszt Airport vagy valamit, amiből a külföldiek is rájönnek, de azon se lepődnék meg, ha ott hagynák mindenütt a Ferihegyet.
2011. márc. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Miért kellene, hogy bármilyen köze legyen Lisztnek a repüléshez? Hány Rákóczi meg Zrínyi iskola van, és mégsincs velük semmi baj. Angliában van még Robin Hood repülőtér is. És ahogy többen is mondták, a köznyelvben úgyis Ferihegy marad.
2011. márc. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is tök felesleges. Egy csomó pénzbe kerül, minden táblát, feliratot, könyvet, logót, stb. kicserélni. (Ezt pld. ki finanszírozza?) Ugyanúgy Ferihegy marad a köztudatban, mint ahogy a Ferenciek tere is még mindig Felszabadulás tér. (Legalábbis akik még így ismerték meg, azoknak az marad/t.)
2011. márc. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Na vajon ki finanszírozza?! Te, meg én, meg a többi ember az adónkból.
2011. márc. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!