Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogsihoz szükséges eü. Vizsgát...

Jogsihoz szükséges eü. Vizsgát mennyire veszik komolyan? Mik azok a hibák ami tuti bukást jelent?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 12. 20:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia. Engem azért buktattak meg mert azt mondta, hogyha combcsont törése van akkor valami "kemény dologgal" stabilizálom a talált helyzetben. és ehelyett azt kellett volna mondanom, hogy pl egy takaróval vagy pulóverrel. Lassan már a forgalom vizsgám is megvan de eüre még azóta se mentem. Egyébként nálunk csak egy kérdésre kellett válaszolni meg a négy emberből kettőnek be kellett mutatni az újra élesztést és ennyi. Attól függ milyen vizsgáztatót fogsz ki. Akinél én voltam ő a helyi mentőszolgálat vezetője..:S:S
2011. ápr. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát nálunk így nézett ki:


bejött az egyik kressz óra után egy doki, leült. Odamentünk hozzá egyesével, pénzt odaad. Ő megkérdezte, hogy van-e valamilyen krónikus betegségem, idegi problémám, hasonló? Mondom nincs. Kérdezi a szemem hány dioptriás? Megmondom. Aztán aláírta a papírt, és kérte a következőt...


Szóval katasztrófa volt, na :)

2011. ápr. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Óh, bocsi, teljesen félreértettem :D



Na, hát nálunk a vöröskeresztes vizsgát nem vették véresen komolyan: tehát ha azért tudtad, hogy hova milyen kötés, ment a stabil oldalfekvés, akkor nem kötözködtek, bár egy srác nyomókötést akar rakni a gégére, na, ő megbukott :)

2011. ápr. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Igazából 5 felnőttel vizsgáztam én 17 vagyok

A felnőttek mentek előre elmondták a feladatukat,utána jöttem én megkérdezték tudom-e a feladatomat,mondom igen és mondták,hogy jólvan és már megvolt írva a vöröskereszt kártya,a lélegeztetést meg nem is nézték,mondtam,hogy kész mondták,hogy jól van

Igaz csúszásba voltak mert utánam jött 30 kínai és így hamar lerendeztek engem


De sokat számít a szimpátia,tehát ha teheted öltözz ki,az már egy jó benyomás.

2011. ápr. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

én csont nélkül átmentem, de tudtam is a tételemet... viszont mindent tanulj meg amit a tanfolyamon tanítanak... ne csak azért hogy a vizsgán átmenj, hanem azért is, mert tényleg olyan tudást kapsz, amit a valós életben is hasznosíthatsz, és nem csak közlekedési baleseteknél, vagy a vizsgán.... legutóbb egy tanóra közepén volt hasznomra, amikor is egy lány osztálytársamnak felment a vércukra... a tanár persze nem tudott semmit se csinálni, pedig nagyon elvolt szállva hogy neki mióta van jogosítványa, én meg, egy 17 éves "h*lyegyerek" kapásból rávágtam hogy mit kell ilyenkor csinálni, és be is vált... pedig nekem "csak" 3 éve van jogosítványom, az is kismotorra... hogyha nem ugrik be hogy az ilyen eseteket hogyan kell kezelni, akkor lehet hogy a lány ma már nem élne...


szóval gondolt át hogy azért tanulsz hogy a vizsgán átmenj, vagy pedig hogy ha olyan helyzetbe kerülsz, akkor megmaradjon az irányítás a kezedben, és ne nézd végig bambán mások halálát

2011. ápr. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Sikerült! :)


Utolsónak, persze igazad van, meg is tanultam rendesen csak igazából nagyon izgulós vagyok pláne a szóbeli feleleteknél és ilyenkor össze-vissza beszélek mindent, vagy nem jut eszembe semmi, de éles helyzetben kéne " helyt állnom" könnyebben menne, mint elmondani....:S

2011. ápr. 14. 16:40
 7/11 anonim válasza:

Helló!


A google a barátunk...nomeg a vöröskereszt egész jól leszabályozta, hogy mire kell figyelni:


"Külön figyeljünk arra, hogy bizonyos hibák automatikusan bukáshoz vezetnek!

Ezek a következők:


* Életjelenségek vizsgálata:


légzés, keringés jelei vizsgálatának kivitelezését a vizsgázó nem tudja.


* Eszméletlenség vizsgálata és ellátása:


a légútbiztosítás szükségességét nem ismeri fel, és nem megfelelően alkalmazza, ha nem tudja, hogy nem mozdítható betegnél/sérültnél hogyan biztosítható átjárható légút.


* Lélegeztetés:


a befúvást légútbiztosítás nem előzi meg, a lélegeztetés hatástalanságát nem ismeri fel, és (a lehetséges hibákat nem ismerve) elhárításukra nem törekszik, az 1 perc alatt elvégzett befúvások többsége hatástalan.


* Stabil oldalfekvő helyzet:


durva átfordítás, mozgatás, a fej hátraszegése elmarad, instabil marad a beteg/sérült.


* Vérzések ellátása:


a kézzel történő vérzéscsillapítás (nyomáspont vagy direkt ujjnyomás) elmarad, a vérző végtag, testrész felemelése elmarad és más hatásos vérzéscsillapító/megszűntető eljárás sem történik, ha a nyomókötést lazán, nem megfelelően helyezi fel, nyomókötést tesz fel a nyakra, vérző végtagra szorító körülkötést helyez fel, a kivérzés tüneteit nem ismeri fel, ellátását nem tudja.


* Égés ellátása:


hűtés elmaradása, idegen anyag sebre juttatása.


* Fektetési módok:


ha a fektetési módok indikációit nem ismeri, kivitelezésüket nem tudja (félig ülő helyzet, sokk fektetés - hasi sérült, eszméleténél lévő koponyasérült, ájult beteg, eszméletlen beteg fektetése)


* Bukósisak levétele:


indikációját nem tudja, fej-nyak mozgatásával próbálja levenni, két segítő esetén, ha az "A" segélynyújtó a fej-nyak rögzítését nem veszi át és nem tartja húzás alatt.


* Rautek-féle műfogás:


indikációit (gépkocsiból mentésnél) nem tudja, nem tudja megfelelően kivitelezni.


* Hirtelen légúti elzáródás:


az eltávolítás egyes lépéseinek kivitelezését nem tudja.


* Rögzítések:


csont - izületi sérülések rögzítését nem a szabályok szerint végzi (ellátásának szabályait nem ismeri, a szükséges rögzítések kivitelezését nem tudja).


( FORRÁS: [link] )

2011. ápr. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
nem saját tapasztalat, de mindenkitől azt hallom, hogy csomót készült a vizsgájára, és végül kb semmit se kérdeztek belőle, simán átment. Pedig mondjuk nem ártana, ha az emberek rendesen értenének az ilyenekhez... De lényeg a lényeg, ha rendesen tanultál, akkor csak próbálj meg nem frászt kapni, mert nem fogod tudni úgy elszúrni, hogy meghúzzanak:)
2011. ápr. 18. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Az enyémet pl. nem vették olyan komolyan.Felsoroltam milyen vérzések vannak mert azt húztam+bábun az újjáélesztést kellett bemutatni.Az elején bármilyen hülyén hangzik hozzá kell szólni a bábuhoz hogy hall engem vagy vmi hasonlót azután kell elkezdeni a dolgot.

Sokan emiatt buktak mert nem szóltak hozzá...

2011. ápr. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én tudtam nagyrészt mit beszélek, mert jól felkészítettek 3 órából úgy, hogy ki sem nyitottam a könyvet..xd Egyik ismerősöm mesélte viszont, hogy amikor ő volt bent a fiú nyomókötést akart rakni nyaki vérzésre..(Y) És mondta hogy be kell tekerni a nyakát.. És átment..:) Szóval..:D De láttam, hogy már sikerült, szóval ügyes vagy :)
2011. ápr. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!