Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Aki olyan helyen lakik, ahol...

Aki olyan helyen lakik, ahol fizetős parkoló van a ház körül mindenhol, az is ugyan annyit fizet a parkolásért, mintha nem ott lakna?

Figyelt kérdés

Úgy értem, akkor állandóan dobálni kell a pénzt a parkolóórába? Vagy az ott lakók kapnak valami kedvezményt? Vagy hogy van ez?

És aki konkrétan nem ott lakik, de gyakran jár oda, az tud valami "bérletet" váltani?

Bocs a hülye kérdésért, de nekem nincs autóm, soha nem is volt, ezért ez a parkolás dolog eddig nem érintett, csak most költözés előtt állok, és az új lakás környékén mindenhol fizetős a parkoló, és felmerült bennem a kérdés, hogy az ottlakók mind fizetnek a parkolásért nap mint nap? Illetve a kérdés második fele azért érdekel, mert anyukám is meg apukám is sokszor szokott jönni hozzám, ami itt nem is volt gond, mert a mosatni környékünkön nem fizetős a parkoló, de az új környéken igen. Tudnak valami bérletszerűséget váltani, vagy minden alkalommal ott kell szórakozni az apróval az óránál?


2011. máj. 12. 08:38
 1/9 anonim ***** válasza:
rokkantigazolvány....... más sajnos nem nagyon van. te,ha ott lesz a hivatalos lakcímed,fogsz kapni kedvezményt. évi 1-2 ezer forintért kapsz parkolási engedéjt. de szüleid nem,nekik fizetniük kell. vagy ha megtudod oldani,marad a roxi kártya
2011. máj. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én pl. olyan helyen lakom ahol óránként 400 Ft a parkolás. Nos eléggé drága "mulatság" lenne ha mondjuk beteg vagyok, és egész nap a ház előtt áll a kocsi. Az önkormányzatnál lehet kérvényezni 1 évre 1-2 ezer Ft-ért egy matricát (csak a lakhely szerinti kerületre érvényes) amit a szélvédőre (jó látható helyre, bla-bla-bla) kell ragasztani és akkor nem kell venni parkoló jegyet. De ha már csak 10 méterrel is kiléptem a zónából, egyből nekem is kell fizetnem. De ha mondjuk egy ismerősöm autójával jövök haza mert az enyém szervízben van, akkor ott már semmi kedvezmény.
2011. máj. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az Önkormányzatodnál kell igényelni. Az állandó kerületi lakosok éves engedélyt kapnak, nálunk ez jelenleg 2000 Ft. Kerületen kívüli lakosoknak nincs kedvezmény.
2011. máj. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%

Te hány éves vagy?

Falun lax mi?


....

2011. máj. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Hát akkor ezek szerint marad az, hogy a szüleim szentségelnek, ahányszor jönnek hozzám.

Nekem egyelőre nincs autóm, igazából vezetni sem tudok, de lehet, hogy majd valamikor számomra is aktuális lesz a dolog, jó tudni, hogy ebben az esetben nem kell állandóan dobálni a pénzt a parkolóórába.


Kedves utolsó, ha a kérdésed nekem szólt, nos, 24 éves vagyok, és életemben nem laktam falun. Vagy akinek nincs kocsija, az automatikusan falusinak minősül? (Viszont aki képes azt leírni, hogy "lax", hát attól inkább megkérdezném, hogy mégis hány éves, illetve nem is azt, hogy falun lakik-e, nem akarom ezzel megsérteni a falun lakókat, inkább úgy fogalmaznék, hogy suttyó.)

2011. máj. 12. 21:38
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Namost ha jól sejtem, akkor az az esemény hogy a szüleid átmenjenek nem halaszthatatlan és elég jól tervezhető. Menjenek át este 6 után, vagy hétvégén, akkor nem kell fizetni a parkolásért. Amúgy pedig nagyon kevés helyen a városban is ingyenes a parkolás. Ha sűrűbben járnának hozzád, vannak ilyen magán parkolók, parkolóházak, ahol lehet kapni havi bérletet olyan 15-20-25e ft-ért.


Illetve ha bolt közelében laksz, sok helyen ha vásárolsz a boltban, akkor annak a parkolója ingyenes 1 órára. Így ha csak gyorsba fel akarnak ugorni, vesznek egy csokit a boltban és így akkor máris ingyenes a parkolás.


Egyébként azt jó tudni hogy a parkolás max. időtartama 3 óra, ennél hosszabb időt elvben nem lehet egy helyen parkolni, az óra nem is ad mondjuk 4 órára jegyet. 3 óra leteltével ki kell menni, új jegyet váltani.

A kötelező legkisebb fizetendő egység pedig 100 ft, ennél kevesebbért nem lehet parkolni.


Válaszon kívül: dögöljön meg az összes parkoló társaság ott ahol van. A világon az egyetlen olyan pénzbeszedés, amiért törvényben rögzített módon semmilyen szolgáltatást sem nyújtanak, és a befizetett pénz sem a tömegközlekedésre megy. Rohadjanak meg

2011. máj. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nos, az a helyzet, hogy az új környék, ahova költözöm, egy ilyen szempontból elég érdekes helyen van, mert semmilyen nagyobb áruház nincs a közelben, illetve parkolóház sincs. Nem kimondottan belváros, de ahhoz közel van, csak ahhoz nem eléggé, hogy praktikus legyen ott parkolóhelyet keresni és begyalogolni.


A szüleim azért szoktak gyakran jönni, mert van egy ovis korú fiam, és vagy az van, hogy eljönnek meglátogatni, vagy rá vigyáznak, illetve, mivel ugye nincs autóm, sokszor megyünk együtt bevásárolni, hogy ne busszal hozzam haza a sok cumót, de ilyenkor azért még fel szoktunk menni beszélgetni, stb.

Most végiggondolva, azt hiszem van nem messze egy ingyenes parkoló, az egyik évfolyamtársam szokott ott parkolni amikor jön az egyetemre, csak ez bevásárláskor kicsit messze esik, de amúgy elfogadható hely azért. Csak apukám húzni fogja a száját, mert ha nem muszáj, két métert sem megy gyalog, ez meg kb. 100 méterre van. Na mindegy, majd eldönti, hogy fizet vagy sétál :)

2011. máj. 13. 06:41
 8/9 anonim ***** válasza:

Parkoló órát csak várakozás esetében kell használni, megállni meg lehet ingyen. Az 5 percnél rövidebb egy helyben tartózkodás megállás, az annál hoszabb várakozás.


Ezt a jogi lehetőséget kihasználva valaki marad a kocsinál, amíg kipakoltok. Utána átáll apud és kész. Nem kellett sokat cipekedni, de mégis ingyen megúsztátok.

2011. máj. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, ez jó ötlet :)
2011. máj. 13. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!