Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Egyirányú utca - parkolásra...

Egyirányú utca - parkolásra kijelölt hely - mégis "várakozni tilos"?

Figyelt kérdés

következő kérdésem lenne, még éppen veszekedésben vagyok a közterület-felügyelettel:


Van egy egyirányú uca, amelynél a behajtásnál rögtön az elején csak JOBB OLDALON ki van téve a P tábla, felfestve a parkolóhelyek a burkolatra mindkét oldalon, és a tábla alá pedig az, hogy hétköznapokon csak max 2 órát lehet várakozni. DE SEMMI MÁS!


Na én szépen az egyirányú utca bal oldalára beparkoltam teljesen szabályosan egy felfestett helyre, megyek vissza fél óra múlva, és ott a cetli, hogy "Ön tiltott helyen várakozik". Hát én azt hittem, valami tréfa, de nem az.


A kérdések amelyek felmerültek bennem:


1, egyirányú utcában a jobb oldalra kihelyezett tábla mindkét oldalra vonatkozik?

2, Ha igen, akkor én vagy akár ők mégis honnan tudják, hogy mikortól meddig az a két óra?

3, Csak olyan tanács-szinten az egyik mellettem levő autóstól hallom akit szintén megbüntettek, hogy kis műanyag órácskát kellene használni és azt kitenni a szélvédőhöz, na igen ám, csakhogy erre semmi se utal. Ha feltesszük, hogy a bal oldalra is érvényes a jobb oldalon levő tábla, akkor is, semmi nem utal arra, hogy ilyen kis órácska-műanyagot kellene használni.


Szerintetek ez jól van így? Igazuk van? Tehát két oldalról is zavar a dolog, lehet, hogy én nem vagyok tisztában a kresz-szel, de ez a jobb oldali kihelyezés, a másik pedig, hogy miért nem jelölik akkor azt is, hogy tegyek ki ilyen kis órácskát vagy rajzoljam a kocsira alkoholos filccel, hogy mikor hagytam ott?


Nem tudom, ez valahogy abszurd ...


És egy harmadik aggályom:

Mi az, hogy "tiltott helyen várakozik" ? Dehogy várakoztam tiltott helyen, rendes kijelölt parkoló volt, teljesen szabályosan várakoztam a helyet illetően mindenképpen. Ennyi erővel akkor ugyanez miatt akár gyorshajtásért is hagyhattak volna ott kis cetlit ...


Ebbe nem lehet jogilag belekötni, hogy nem helyénvaló dolog miatt jelentenek fel? Azért nem mindegy az a 10-es nekem sajnos... (ahogy hallom, annyi)


Hát nem tudom, sok éve vezetek már, de most elbizonytalanodtam. Lehet, hogy ebben az "óra-dologban" tudatlan vagyok, na de elég meredek más miatt feljelenteni, mint amit "elkövettem". Fel se tudom fogni.


Köszönöm a tanácsot, aki esetleg ezzel tisztában van.


2009. márc. 28. 08:14
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
73%
A parkoló övezet teljes területére vonatkozik, hatálya a feloldó tábláig tart.
2009. márc. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
91%
Örülök hogy sikerült elintézni végül.
2009. márc. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
94%

Nem a kérdezőnek, hanem a lepontozóknak címezve:

Ha valaki egy érvényes KRESZ §-ra hivatkozik, és azt lepontozzák, az nem a válaszadó szegénységi bizonyítványa.

Kívánom hogy legyen lehetőségük, a rendőrség szabálysértési osztályán is, az igazuk bizonyítására.

2009. márc. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim válasza:

"Mindkét jelzőtáblát az úttest mellett, a menetirány szerinti jobb és bal oldalon egyaránt elhelyezhetik. E jelzőtáblák hatálya az úttestnek arra az oldalára terjed ki, amelyik mellett azokat elhelyezték."


Tehát ha a másik oldalon nem volt semmilyen tiltást jelző tábla és meg volt a kellő távolság akkor rendbe vagy.

Az a baj, hogy maguk a közterületesek se értenek hozzá

2009. ápr. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Köszi, de akkor elég rendesen beszivattak. Azért durva, hogy én is úgy gondoltam, ahogy te, de ezek "elmagyarázták", hogy a parkolóövezetes tábla az nem ilyen, és az mindkét oldalra vonatkozik.


Hát azért durva ........ Most nem tudom, mégis hova lehet fellebbezni az ügyben, márcdsak azért is, mert ebben a városban elkég sok ilyen utca van, ahol csak jobb oldalon van tábla, de mindkét oldalt parkolási övezetként kezelik és büntetnek. Most akkor hogy lehet itt rendet tenni?

2009. ápr. 5. 08:13
 26/27 anonim válasza:

Vigyél be nekik egy KRESZ könyvet :)

Esetleg keresd fel a polgármesteri hivatalban lévő osztály ami ilyen üggyel foglalkozik

2009. máj. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

"Mindkét jelzőtáblát az úttest mellett, a menetirány szerinti jobb és bal oldalon egyaránt elhelyezhetik. E jelzőtáblák hatálya az úttestnek arra az oldalára terjed ki, amelyik mellett azokat elhelyezték."


Nos a "P - zóna" tábla ez alól kivétel, és az mindkét oldalra vonatkozik.

Az ő elmondásuk szerint .... az a baj, hogy én győzködhetem őket, csak jobban összekapok velük, meg feljelentés lenne belőle, így meg megúszom egy 3 ezres csekkel.

Nemtom na, izgi nagyon ....

2009. máj. 10. 07:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!