Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Büntetés jogos 16 hónap...

Büntetés jogos 16 hónap elteltével?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tud-e valaki tanácsot adni szabálysértési bírság elévülésével kapcsolatban? Anno megvágtak 30.000Ft-ra tilosban parkolásért. Fellebbeztem mivel lerobbantam, nem leparkoltam. Erre jött a válasz: nem tudnak dönteni, küldik a BRFK-nak. Ezek után 16!!!!!!! hónappal később jött a határozat, jogos a 30 rongy! Úgy hallottam, ha 2 hónapon belül nem reagálnak (pl:gyorshajtás), az ügy hatályát veszti. Csak azt nem tudom, hogy a tilosban parkolásnál is így van-e? Ha valaki tud, homályosítson fel légyszi. Nagyon köszi.
2011. júl. 7. 10:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Valóban létezik az a 60 nap, csak sajnos nem erre(egyébként az sem mind1, hogy közigazgatási vagy szabálysértési eljárás). A jelenlegi törvény szerint a parkolás ideje és az ELSŐ!! határozat kiküldése között(ami még nem is kell, hogy feltétlen bírságot tartalmazzon, csak lehet egy tájékoztatás is, hogy ellened eljárás indult) nem telhet el több, mint 60 nap. Neked kijött ez a határozat, erre fellebbeztél. Innentől kezdve elindul egy felülvizsgálás, mivel te nem fogadtad el a gyorsított eljárás eredményét. Mivel a feljelentés már megtörtént, ezen esetben ÖT ÉV az elévülési idő. Egyébként ha nem mentél oda, amikor épp büntettek, valószínűleg közigazgatási eljárásban büntettek meg, amire pedig ingyen csak "észrevétel" lehet tenni, a fellebbezés illetéke 30ezer ft után 15ezer forint, amit nem fizetnek vissza és nem számítanak bele semmibe, akkor sem ha neked volt igazad.

Továbbá ezt a lerobbanásos sztorit csak abban az esetben fogják neked elfogadni, ha az elakadásjelződ villogott és kint volt az elakadásjelző háromszög. E nélkül nem tettél eleget a kresz szabályainak, így sima parkolást végeztél.


Remélem tudtam segíteni!

2011. júl. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2011. júl. 9. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!