Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha találtam egy autót amit...

Ha találtam egy autót amit most megérné megvenni és a pénzem is megvan rá, de a jogosítványom még csak folyamatban van, akkoris a nevemre lehet iratni? És jogsi nélkül az üzembentartó is lehetek én?

Figyelt kérdés
Nekem is tetszik az autó és az autószerelő (aki mellesleg a volt párom) is azt mondja hogy ezt most megérné megvenni!!!
2011. júl. 12. 05:14
 1/6 anonim válasza:
Igen simán megveheted nem más mint egy sima műszaki cikk. Lehetsz üzembentartó, meg tulajdonos is. Csak amikor megveszed vigyél valakit aki hazaviszi az autót... Aztán majd vezeted ha meglesz a jogsid.
2011. júl. 12. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nem hitelre veszed, akkor semmi gond nem lesz azzal, ha a nevedre akarod írni. Hitelnél viszont a bank mindenképp fogja kérni olyan adóstárs bevonását, akinek van jogosítványa, a hitelbírálat nem lesz sikeres, ha nincs jogsi másolat.

PS: a volt pároddal ugye békében váltatok el, és nem akarhat neked nagyon rosszat, ugye?

2011. júl. 12. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy szép kis bosszúhadjáratnak nézel elébe? Tudom pesszimista vagyok, de ez tényleg érdekes kérdés.
2011. júl. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Okmányirodában kérdezd meg de szerintem nem jelent gondot.


egy jótanács: a márkaszervizeket kerüld el!!

2011. júl. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Megveheted. Lehet üzembentartó is, és tulajdonos is.

De, mivel friss jogsis vagy ezért az üzemben tartó legyen egy "öreg róka", akinek a biztosítás is olcsóbb.


Példa: nekem a biztosításom 120ezer évente 1.4es öreg autóra.

Apósomnak 60ezer évente 1.8as viszonylag fiatal autóra.

2011. júl. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Még mindig jóban vagyunk a volt párommal, úgyhogy nem bosszúhadjárat :D !!!
2011. júl. 13. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!