Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Felháborító! Mi lesz az...

Felháborító! Mi lesz az objektív felelősséggel végre?

Figyelt kérdés

Miközben a kedves rendőrség (ill. az IRM) napról napra hozza az idiótábbnál idiótább szabályait, hallom, hogy végre nagy nehezen beterjesztették az AB elé az objektív felelősség eltörlését, hiszen úgy ahogy van alkotmányellenes.


Álljon már meg a menet, ugye legalábbis jogállamban alapelv, hogy

1, közeli hozzátartozóra és magamra nem vagyok köteles terhelő vallomást tenni

2, és emiatt pedig semmilyen jogi hátrán ynem érhet engem, hiszen akkor nem lenne értelme ennek az első kitételnek.


Na most úgy tűnik erre végre kezdenek rájönni, de szerintetek eltörlik végre vagy mi lesz itt? Szerintem jogállamban ez megengedhetetlen diktatórikus módszer. Mi a frászért nem tesznek már ki minket az EU-ból, hátha észhez térnénk, hogy a jogállam az jogállam, és nincs helye ilyen jellegű szabályozásnak. Felháborító, de talán most van egy csepp remény, hogy eltörlik. Szerintetek?


2009. ápr. 5. 08:32
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

A száguldozással vagy piroson áthajtással ugyanúgy meg tudsz ölni egy gyereket, akit az anyukája tol át a neki ZÖLD lámpán körültekintően mint ha csak simán odamegy valaki és puff. Akinek autó kerül a kezébe az gyakorlatilag kap egy (tömeg)gyilkoló eszközt, ezt ne felejtsd el. Bocs, de a piroson való áthajtás számomra nem a biztonságos közlekedést, pláne nem a jó közlekedési morál jelenti, hanem a baromságot. De jó tudni, hogy ezekszerint ott a zöldnél kell megállni és a piroson átmenni, mert ezekszerint ott ez a szokás... Ha neked ez bejön, megpróbálhatod itthon - szerintem (alkotmányos) joggal fognak hülyének nézni. Ahhoz ugyebár van joga a többi autósnak?


Még mindig ott tartunk, hogy

1. Nem kell szabálytalanul közlekedni és akkor nem büntetnek meg. Remélem legalább ebben egyetértünk.

2. Ha már egyszer mégis szabálytalanul közlekedsz, akkor vállald érte a felelősséget. Ha itt nem értünk egyet akkor leszel szives 200-zal nekihajtani egy falnak. Köszönöm.

3. Ha a te autóddal valaki más közlekedik szabálytalanul, akkor benne legyen meg az a felelősség, hogy bevállalja, hogy igenis ő volt. Vagy ha nem akkor éljen már a fenti javaslattal. Szintén köszönöm.

4. Közeli hozzátartozóra nem vallunk. Jogod lenne hozzá, persze, az alkotmány. De tudod, hogy ki tette. Elütnek egy családot a zebrán az autóddal. 4 halott. Anyuka, apuka, két gyerek. Az autóddal "valaki" segítségnyújtás nélkül továbbhajt. Csak a rendszámod ismert. A lelkiismereted mennyire lenne tiszta, ha megkérdeznék, hogy ki vezette az autódat és te azt mondod hogy "egy olyan családtag akire nem vagy köteles tanúvallomást tenni"? Fordítsuk meg a kérdést. Elütik a családodat. Meghal a férjed/feleséged, két gyerek. Az elkövető autó tulajdonosa hivatkozik alkotmányos jogaira. Mit érzel? Teljesen természetesnek veszed, hogy "hát jó, családom kiirtva, felelős nincs"?

2009. ápr. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Olasz stílusú odafigyelés a töbi közlekedőre...

2009. ápr. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Nem, nem értünk egyet !!!!!!


Tudod engem akkro is megbüntettek amikor szabályosan közelekdtem, mégjhozzá biztonsági öv hiány amiatt, és amikor mondom az idiótának, hogy de hát nézze meg még most is be vagyok kötve, akkor a pofámba röhög, és azt mondja, hogy "na és ezt mégis 3 rendőrrel szemben hogyan akarja bizonyítani?", szóval mocsok egy társaság, én meg egyedül voltam, azaz sehogy, ha meg ellenkezem, még engem csuknak le mert meg merem rágalmazni a kedves hatóságot, szóval na ne adjuk már elő úgy a dolgot, hogy vannak a csúnya autósok és vannak a tisztességes rendőrbácsik akik próbálnak rendet teremteni, amikor ez a trágyadomb ország másról sem szól, csak gondolom ez is várta volna a zsebpénzt, azért szórakozott. Ügyvéd haverom meg erre ugynezt mondta, inkább ismerjem el, nehog yellenkezzek, mert megvádolnak engem !!!! Na szép egy ország, úgyhog yne papoljon itt senki sztem, aki élőben is látott már magyar rendőrt, az tudja milyen .-.-..

2009. ápr. 14. 08:40
 24/24 A kérdező kommentje:

Különben sem ez a kérdés ...

Alkotmányellenes jogszabályt egy "jogállamban" nem lehet hozni, ilyen qqquuuu egyszerű, csak ezt sokan nem tudják felfogni ....

2009. ápr. 14. 08:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!