Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, miért szoktak...

Mit gondoltok, miért szoktak ilyen bunkók lenni a BKV-ellenőrök?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy vannak tökrendes ellenőrök is, mert sokszor találkoztam kedves, mosolygós emberekkel és kedvesek voltak az utasokkal is.

Viszont sajnos vannak olyan ellenőrök, akik bunkón viselkednek az utasokkal. Azt nem tudom, hogy van-e jegyük az ellenőröknek -mármint eladni azokat, mert sokszor megesik, hogy az automaták bekrepálnak, nincs közelben pénztár, akkor az utas vásárolhatna jegyet az ellenőrtől, mint ahogy a buszvezetőktől is. Sokszor hallottam, hogy állandóan ezzel szórakoztak, csak, hogy több pénz vándoroljon a zsebükbe. Régen a barátnőm érvényes jeggyel utazott a metrón, a kijáratnál fel is mutatta az ellenőrnek, az meg belekötött, szívatta őt, hogy nem jó a jegy, meg ilyenek. Azt is mondta, hogy rendőrt hív, a barátnőm meg azt, hogy jó, csak nyugodtan. Ki is jöttek a rendőrök és kifaggatták őket. Végül a barátnőmnek adtak igazat, mert tényleg érvényes volt a jegye.

Biztosan sokan emlékeznek arra az évre, amikor hamis jegyeket, bérleteket árultak (no meg a kutyaólas pénztárak). Hihetetlen, hogy nem vették észre, milyen sokan utaztak hamis jegyekkel és nem is jártak utána. Ti is nagyon jól tudjátok, hogy a hamisítók rengeteg számítógépet, nyomtatót, fénymásolót és szkennert tartanak otthon. Ezt láttam a TV-ben, amikor a rendőrök elkapják a hamisítókat.

Nemrég hallottam, hogy szoktak lenni álellenőrök. Ugyanis a karszalagot könnyen meg lehet szerezni, de egyéb dolgokat, mint pl. az igazolvány meg ilyenek, azokat nem. És azok még bunkóbbak! Ráadásul ezek tönkreteszik a BKV hírnevét.

És azt sem értem, miért nincs bátorságuk leszállítani a részeges, ápolatlan vagy bunkón viselő utasokat. Ilyenkor muszáj ésszel cselekednünk. 3 éve egy 17 év körüli hülyegyerek egy bekamerázott Volvo-buszon beszólongatott majdnem minden utasnak. Amikor belém kötött, iszonyú mérges lettem és rákiabáltam, hogy itt kamerák vannak, te hülyegyerek. Akarod, hogy a felvételek bekerüljenek a híradóba és a rendőrök nagy erőkkel keressenek téged? Na, erre úgy besz*rt, hogy inkább leszállt a kövi megállónál. Én meg nem bírtam, hogy ne mosolyogjak, de kénytelen voltam mosolyogni. Vagy az nevetés akart lenni. xD


2011. aug. 5. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Így élik ki magukat...
2011. aug. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"tönkreteszik a BKV hírnevét"

A BKV-nak van olyanja is?

Amúgymeg mégis mivel tud mégis szimpatikussá lenni egy ellenőr? Gondolj bele: a világ leghálátlanabb munkáját végzi és akkor még jópofizzon a sok (amúgy javarészt szintén bunkó) utassal? Cselekednie meg általában csak annyit tud hogy kihívja a rendőröket (mint a barátnőd esetében is), hatalma nincsen, csak egy ellenőrző-szerv, szinte estélytelen hogy a bunkókat meg tudja büntetni, csak az esetlenebb, tudatlanabb emberekre mehet rá ha normálisan akarja végezni a munkáját.

2011. aug. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

Az ellenőrök társadalmunk legalja. Bunkó tanulatlan, és néha még c osztályos is (igen cigány).

A bkv-re én úgy tekintek, mint országunkra, megmutatja, hogy hányadán áll az ország. Hatalmas kilátások, de amúgy a áldatlan állapotok. Tehát bkv-re fordítva, megy a nagy metrófúrás, de az utasok még mindig a szétrohadt őskori lelet ikarusszal járnak.

2011. aug. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ők is emberek, van, amelyik bunkó, és van, amelyik rendes. De nem csak a BKV ellenőrök, az összes többi ellenőr is ilyen. Az meg, hogy nem meri leszállítani az azért van, mert nincs joga hozzá. Mert erőszakot nem alkalmazhat. Biztosan a csöves cigány is hamarabb leszállna, ha beletolná az ellenőr kis öklét a kedves utas orcájába. Viszont ezt is embere válogatja: Egerben láttam már olyat, hogy egy részeg csávót a buszsofőr lerugdosott a busz ajtajából a földre (az én buszomat te nem szarod össze címszó alatt), mert fel akart szállni a buszra. 6-os villamoson meg a múltkor az ellenőr hagyta jegy nélkül utazni az egyik tagot (nem volt nála se pénz, se igazolvány, kirabolták).
2011. aug. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha egész nap mindenki durvaanyázna téged lehet te sem lennél mindenkivel kedves :)
2011. aug. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!