Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vajon miért teszik az autó...

Vajon miért teszik az autó sofőrök vezetés közben az egyik kezüket a kocsijuk tetejére?

Figyelt kérdés
Már többször is láttam már erre példát, bár nem feltétlenül a sofőr csinálja, olykor az utas is. Még ha egy-két ember csinálná, akkor megérteném, de ezt nagyon sok ember csinálja. Arra lennék kíváncsi, hogy van-e ennek valami konkrét célja, vagy ez csak egyfajta másoktól eltanult dolog.
2011. aug. 9. 22:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy kis nyújtózkodás, más értelmét nem látom.
2011. aug. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

mikor meleg van a menetszél elég jól lehűti a kezed

amúgy meg ha nekirepülnek a bogarak az elégdurván kivégzés és örülhetsz neki

2011. aug. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Leírták előttem. Nyújtózkodás és jól hűti a szél a kezet.
2011. aug. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
Hűti a kezed, ezáltal a vér is lehűl benne. A vér kering a testedben így egy darabig még hideg is marad más részeken is. hellyeah
2011. aug. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A hosszútávú vezetés monotóniáját próbálják ellensúlyozni vele, kicsit feldobja a szervezetet a menetszél (olyan mintha innál egy kólát). Ja meg a sötét színű autóknál a tető gyakran jó meleg, lehet fogdosni hogy feltöltődj mint a Duracell-nyuszi.
2011. aug. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én ha állni kell (pl. forgalmi akadály, útépítés) dobolni szoktam a tetőn kívülről. Nem bíííírom a várakozást. :)
2011. aug. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ez olyankor vicces, mint amikor például az egyik barátom feltette a kezét ugyanígy, én pedig behúztam az üvegtetőt, ő pedig el kezdett kiabálni, hogy nyissam ki, mert becsípte az ujját :)
2011. aug. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért szokták hogy a menetszél le ne vigye a tetőt!


A Kormányt is ezért fogják! Te ezt nem is tudtaaad? :O

2011. aug. 10. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hónaljukat szellőztetik.
2011. aug. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát igen és azért jobb mint aki oldal lóbálja pl. a cigit, mert több leszakad kéz volt abból. Bár azért ebből is van elég a balesetin.
2011. aug. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!