Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Fatális hibát követtem el a...

Fatális hibát követtem el a rutin vizsgán, ilyen még nem volt! Iszonyatosan ég az arcom. Mi tévő legyek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
tizen akárhány órát vezettünk eddig le az oktatómmal, viszonylag a többiekhez képest, későn kaptam időpontot. Sosem vezettem autót, mindent a nulláról indítottam, úgy érzem nem is nagyon van hozzá érzékem, pedig én tényleg igyekszem. Gyakoroltunk a rutinra, mindig megtudtam csinálni minden feladatot, persze az elején még voltak hiányosságaim, de azokat végül sikerült kikupálni. A rutin vizsga napján nagyon féltem, alapból nagyon izgulós vagyok, de tudtam, hogy ezen sok múlik....nem akartam megbukni semmiképpen, mindenre felkészültem magamban, de egy végzetes, nagyon idióta, fatális hibát követtem el, ami a történelemben eddig nem hiszem, hogy volt...ahogy jöttem ki a garázsból...és kanyarodtam volna, felhajtottam a padkára mert nem kezdtem el időben kormányozni. annyira szépen akartam bevenni azt a "szűk" kanyart, hogy végül padka lett belőle. mikor láttam, hogy a kocsi eleje közeledik a padka felé, még az ütő is megállt bennem. Persze azonnal leállítottak.:( egész úton egy szót sem voltam képes szólni, mindenkire haragudtam (persze igazából csak magamra, de annyira földhöz vágott ez az egész, hogy nem bírtam semmihez sem jó pofát vágni). képtelen vagyok az oktatóm, a családom, meg minden ismerősöm elé állni, annyira szégyellem magam, ég a pofámról a bőr. ti mit csinálnátok a helyemben? muszáj befejeznem ha már elkezdtem, de legszívesebben soha többet nem ülnék autóba! mit csináljak, hogy ne érezzem magam annyira kellemetlenül? a napjaim nagyon rosszul telnek emiatt. Ne haragudjatok, hogy ilyen hosszú lett, és kérlek ne szóljatok be, attól még csak rosszabb lesz minden.
2011. aug. 24. 07:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Figyi! Ez semmi! Senkinek és semminek nem esett maradandó baja. Egyszerű vizsgadrukk. Nem neked kell szégyenkezned, hanem annak, aki olyan helyzetet teremt, amiben szégyelled magadat.

Hidd el, mindenki hibázik. Mindenki. Még én is néha, pedig húsz éve vezetek és közel egymillió kilométer van "bennem" és néha követek el én is hibákat. Akkor egy tanuló/kezdő embernek pláne elnézhető. Nem?

Fel a fejjel, legközelebb jobb lesz, hidd el.

2011. aug. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

ugyan már ez miatt ne érezd magad rosszul.

Én a körforgalomban elfelejtettem kanyarodni és a közepén a dombon álltam meg, na az már égő volt és nem is kicsit.

2011. aug. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A tesómnak 30 éve van jogosítványa, vezet utánfutót, kisbuszt, kombájnt, balesetmentesen, s a múltkor mégis ledöntötte a kapufélfát. Véletlenül :/ van ilyen

Azért vagy kezdő, mert nem készség még nálad, csak ismeret.

A vizsgahelyzetben minden rosszabbul sikerülhet, erre nincs más mód, csak a gyakorlás.Pont ezért kell vizsgázni.

Figyelj! Inkább ötször menj rá a padkára vizsga közben, mint hogy jogosítvánnyal túl korán valami kamionra kanyarodj rá!

Lesz még ilyen.

Ilyenkor az a teendő, mint a mikor kézenálláskor fejre esel: gyorsan megismételni jól. Azért érzed magad rosszul, mert a hiba után ki kellett szállnod. Nem volt idő felülírni a helyes emlékkel.Gyorsan vissza kell ülni, és vezetni.Hidd el, szeretni fogod megint.

El nem tudom képzelni, hogy ezt a családod vagy az oktatód a szemedre vetné. Mindenki így kezdte.

Az oktató/vizsgabiztos hozzá van szokva, egész nap ez megy, minden nap :) mindenki ezt csinálja. Nekik ez a munkájuk, ez neki csak egy hétköznap, egy eset, várja h leteljen, s ihasson egy sört már.Ennyi érdekli az egészből. A családod biztos elfelejtette , mikor ő tanult, de ők is így kezdték. Ez nem fatális hiba. Fatális hiba az, ha 120-szall behajtassz a vizsgairoda üvegajtaján, elsodrod a vizsgabiztost, és még köszönni is elfelejtessz. Na, az fatális hiba.


Nekem az a véleményem, hogy túlérzékeny vagy, vagy a családotok fikázós. Szerintem nem ide, hanem a Lelki egészség, vagy a Családi kapcsolatok témába illik a kérdésed.


Nekem 1982 óta van jogosítványom. Tudod, hányszor hajtottam fel a padkára az idén is?!

Apám 1960 óta vezet. Soha sem volt egy koccanása sem. Az idén ráment egy útterelő bója betonkockájára, és sikerült tengelyferdülést okoznia.

2011. aug. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
08:17 tetszik :)
2011. aug. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a hozzászólását, véleményét, tanácsát. Mindannyian nagyon kedvesek vagytok, hogy leírjátok a véleményeteket, és segíteni próbáltok! A vizsgabiztos első szava az volt, hogy "na, ilyen sem volt még..." de mindegy most már:( az is a baj, hogy kakukktojásnak érzem magamat, úgy tűnik, mindenki olyan "rohadt tökéletesen" vezet, én meg csak egy kis béna vagyok, eltörpülök mellettük, és az oktatóm is lenéz szerintem, meg amikor rutinon elkezdtem a műszakis kérdésekre válaszolni, meg végeztem az elindulás előtti teendőket, a vizsgabiztos furcsán nézett, fintorgott..pedig abba tényleg nem köthetett bele, mert amit lehetett elmondtam, megtanultam.


Nagyon aranyos volt amit írtál, a körforgalommal kapcsolatban, köszönöm, hogy szereztél nekem egy boldog percet!!:)


Még egyszer nagyon köszönöm mindenkinek a véleményét, és a bátorítást, lehet, hogy hihetetlenül hangzik, de ez nagyon jól esik, és rengeteget segítettetek!

2011. aug. 24. 08:36
 6/11 anonim ***** válasza:
10 éve vezetek, de épp mostanában követtem el én is fatális hibát :-)) Figyelmetlen voltam, elbambultam és oldalról meghúztam a kocsi oldalát. Sőt, amikor friss volt a jogsim, tolattam ki egy szűk kapukijárón, túl hamar alászedtem, és a kocsi elejével kivittem a kapu betonoszlopát. Még jó, hogy egy szar lepukkant autónk volt, meg a kerítés kezdetleges volt és az oszlop nem volt lebetonozva, csak leásva. Az ember tanul az ilyen hibáiból, bárkivel megesik, még a rutinos sofőrnél is.
2011. aug. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2011. aug. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezen ne kenődj el! Az autóvezetés egy megváltozott tudatállapot (jó esetben). Ezt mindenkinek meg kell szoknia.


Én harmadszorra mentem át a forgalmi vizsgán. Első alkalommal kb. 500 m után fújták le a dolgot. Nem csináltam semmit. Szó szerint. Teljesen lefagytam, és csak néztem előre és mentem. Asszem az iktató állt félre helyettem. :D


Azóta már eltelt 11 év. és nevezettem néhány 10.000 km-t, de a fenti eset nem ismétlődött meg azóta (és már szerintem nem is fog). Rendőrként részt vettem emelt szintű vezetéstechnikai oktatáson, és gyakran közlekedem megkülönböztető jelzéssel is. Előfordul, hogy hibázok (egy járőrkocsit is totálra törtem már, bár az csak részben volt az én hibám), de ezekből tanulni kell. Nem tartom magam kiváló sofőrnek, de az átlag "úrvezetőnél" jobb vagyok. Pedig én is "mélyről" indultam.


Az oktatód hozzá(d) állását pedig sz@rd le. Ha levizsgáztál, úgyse látod többet.

2011. aug. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
iktató=oktató :D
2011. aug. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne érezd magad szarul. Megbuktál a rutinon. És? Ettől még nem dől össze a világ. Majd átmész másodjára vagy harmadjára vagy negyedjére... Érted?:) Az elején egyébként senki nem profi meg senki nem vezet rutinosan. Gyakorlással és sok vezetéssel alakul ki a rutin. Szóval ezen ne izgulj!:)
2011. aug. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!