Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ez jó megoldás lenne az...

Ez jó megoldás lenne az ellenőrök ellen?

Figyelt kérdés

Először is leszögezem, hogy tudom, hogy nem helyes a bliccelés, azzal is tisztában vagyok, hogy más tisztességesen fizet az utazásért, de nekem tényleg semmi pénzem nincs a bérletre.Szóval kioktató válaszokat nem kérek.

------------------------------

Bkv-s ellenőrökről van szó. Szóval eddig azt vettem észre, hogy a bliccelők mindig a lyukasztó mellé állnak, mondván, ha jön az ellenőr, akkor majd gyorsan lyukasztanak.De a lyukasztók (legalábbis a villamoson) mindig az ajtók mellett vannak. Tehát, ha éppen ott száll fel az ellenőr, akkor bukta van.

Erre azt gondoltam, hogy mi lenne, ha a 2 ajtó közé állnék?Tehát minnél messzebb az ajtóktól, valahová a 2 közé, olyan helyre ahol a 2 ajtó körül ülnek/állnak emberek.

Teht ha felszáll az ellenőr, akkor én az ellenkező irányba indulok, és lyukasztok.Remélem érthető.Ez jó megoldás lenne?


2011. szept. 1. 19:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Ellenőr ellen egy módszer van: elküldöd.


- nem hatósági személy, nem igazoltathat;

- nem érhet hozzád;

- nem tarthat fel;

- rendőrt hívhat, de leszállsz és elmész;


Egy a sz*r, ha közterület-felügyelő van vele, mert az igazoltathat. Lesni kell a megállót, mikor bemegy a jármű, nem nehéz kiszúrni őket.

2011. szept. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
vagy ha elkap és leszállít azt mondod nincs nálad semmi hivatalos papír és ugye megkérdezi h hívnak meg ilyenek akkor hamisat mondasz pl akit utálsz a nevét vagy címét de jól tud az adatokat ha visszakérdez el tudd mégegyszer mondani
2011. szept. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Vegyél 1 tömb jegyet, én is ezt csinálom, használj el belőle 2-3 db-ot. A metronál csinálj úgy mintha lukasztanál és lazán csak mutasd oda neki és sétálj tovább, nem fogja megnézni hogy mi van rajta, és amilyen távol áll nem látja mi van ráírva, és ha látja hogy még alatta van pár kilukasztatlan jegy akkor meg főleg nem csinál semmit, és bárhol máshol meg leszarom ha jön az ellenőr, max leszállok semmit nem tud tenni, ha meg nem mered bevállalni akkor meg ott van még pár jegy a tömbben végszükség esetére ha felszállnának! De én ilyenkor inkább leszállok, ha meg csak 1 megálló van és nincs velük területis akkor meg pofátlanul leoltom őket, ennyi az egész!
2011. szept. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi, igen azt már megtanultam, hogy sohasem szabad semmi adatot mgadni.:D
2011. szept. 1. 19:24
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, én is inkább leszállok, nem kockáztatok... Csak azért kérdeztem ezt, hogy ez jó megoldás lenne-e végső helyzetben.
2011. szept. 1. 19:26
 6/11 anonim ***** válasza:
43%

Ez a baj a mai nagy szabadelvűséggel, hogy minden élősködő jobban ismeri a jogait, mint akárki más...


Remélem azért, hogy mind a kérdező, mind az eddigi válaszolók részesülnek egyszer abban az élményben, hogy elküldik a francba az ellenőrt, leszállnak, és belefutnak néhány rendőrbe, utána meg úgy megbüntetik őket, hogy az a többszöröse legyen az összes bliccelésüknek.


Bocs az offért, tudom, hogy nem nekem szólt a kérdés, csak nem bírtam megállni, hogy ne reagáljak. Sorry. :-)

2011. szept. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Vidéki vagyok, nem értek a Bkv átveréséhez, csak az egyik haverom, de azt nem részletezném.

De viszont komolyan elgondolkodnék hogy hosszabb távon (3-4év) a Bkv olcsóbb vagy egy olcsóbb kocsi, felénk már egy felnőttnek(de általában nem egyedül szokunk utazni) jobban megéri kocsival járni( minden költséggel együtt) mint mindenhova busszal.

2011. szept. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Ez nem élősködés, az az élősködés amit a kormány csinál az emberekkel, többszörösen megadóztatva mindenkit, én 25 éves vagyok 5 éve dolgozom és adózom, azért hogy épp hogy megéljek és eltartsam a sok féreg cigányt és egyebeket aki nem dolgozik, szarok a BKV-ra, pont akik a legjobban lehúzták az adózókat több 10 milliós végkielégítésekkel meg egyebek, és mindezek mellett olyan áron vannak a bérletek meg a jegyek hogy az már vicc a fizetéshez képest, és kapsz hozzá egy koszos, büdös, lepusztított szar fos szolgáltatást, ezt a f...omat fogok én bérletet venni! Majd ha annyi pénzért olyan szolgáltatást kapok ami jár!
2011. szept. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
20%
Értem, ha a politukosok lophatnak, akkor te is. Micsoda morális fölény! Talán ha nem tetszik, akkor nem kéne igénybe venni. Van bicikli is, én is azzal járok.
2011. szept. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
74%
Járok én biciklivel is ha olyan kedvem van, de ha nem akkor bliccelek! Te csak fizess mint a katonatiszt a BKV nak, és mentsd meg a jövőnket, majd lesz miből megint kifizetniük legalább a végkielégítéseket! :)
2011. szept. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!