Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autó kivonás forgalomból,...

Egerecske kérdése:

Autó kivonás forgalomból, hogyan? (lent)

Figyelt kérdés
Egy olyan problémám van, hogy szeretném végleg kivonni az autómat a forgalomból, de a kocsi már nincs meg mert leadtam a méh-telepen. Az okmány iroda bontási igazolást kér. Mit lehet tenni ebbe a helyzetbe?
2011. szept. 21. 17:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Amikor leadtad, akkor kellett, hogy kapj róla egy papírt. Azt kell bemutatni.
2011. szept. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Vittem a papírt és nem fogadták el, csak bontási igazolást fogadnak el.
2011. szept. 21. 17:43
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor mehetsz vissza a méhbe. A kocsit nem vehetik át csak úgy kilóra. Külön kell kezelniük az olajat,az akksit....veszélyes hulladék. Ha ők adtak ki rossz papírt, akkor nekik kell módosítani. (vagy öket rugják v.lagba, hiszen nem megfelelően kezelték a leadott hulladékot)
2011. szept. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az autót én bontottam szét darabokra, lemezre és vasra. Egybe nem veszik át.
2011. szept. 21. 18:00
 5/10 anonim ***** válasza:

Már vagy 5-6 éve érvényben van a rendelet,hogy te nem bonthatod szét a kocsit, csak a regisztrált bontók.

Ugyhogy passz...nem tudom ilyenkor mit lehet csinálni. Valószínű megbüntetnek, mert te nem szedhetted volna szét.

2011. szept. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ok értem, esetleg nincs valami kiskapu ahol igazolást beszerezhetnék? persze nem ingyen
2011. szept. 21. 18:14
 7/10 anonim válasza:
Ugyanígy jártam, mint Te, csak nekem alkatrésznek kellett a kocsi. Namármost ha nem fizeted be a kötelező súlyadót (teljesítményadót) 1 évig, úgy hivatalból beszólítanak, és kivonják ők a forgalomból a kocsit (okmányhivatal). De a rendszámot le kell adni, és addig nagyon sok felszólítólevelet fognak küldeni. De miután kivonták a forgalomból, a tartozásod akkor is fenn áll, de ki kell fizetni. Ez nekem 6500Ft volt. Sok utánajárás van, de illegálisan kb 20ezerért hallottam hogy kivonják a kocsit. Remélem segítettem.
2011. szept. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
ok,, nagyon köszi :)
2011. szept. 22. 14:23
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom ha kivonják a kocsit a forgalomból ,attól még a súlyadó megmarad.

Egy kiskapu maradt ha már leadtad a telepen.

Menj ki egy olyan helyre ahol valószínüleg könnyen ellopják a kocsikat és nincs kamera sehol a környéken.Nos szépen gyalogolj ki arra a helyszínre és hívd ki a rendőrséget hogy ellopták a kocsit és azt hazudod hogy véletlenül a kulcsot bennehagytad az ajtóban mert éppen rád telefonáltak.Így megszűnik a biztosítás és a súlyadó is.A rendőrők jegyzőkönyvet vesznek fel,egy darabig listnán lessz de addig is lessz pappírod hogy nincs nálad az autó mert ellopták.

2012. febr. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Magyarországi forgalomból kivonás a válasz.

Szukséged van egy adásvételi szerződésre, amiben a vevő külföldi lakcímmel rendelkezik.

Majd külföldre történt értékesítés miatt kéred a magyar forgalomból történő kivonást.

Kell rendszám, törzskönyv

Nemtudom kimaradt-e valami. Okmányirodában erre kérdezz rá, elmondják mi szűkséges.

2013. ápr. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!