Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A metró honnan kapja az áramot?

A metró honnan kapja az áramot?

Figyelt kérdés
Mert hogy felső vezetéke nincs. Akkor honnan?
2011. szept. 28. 20:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A 3. sínről, amit állomásokon nem látsz, mert be van süllyesztve a peron alá. A 3. sín a két sínen kívül van, kb 20-30 centire. Ha belesel az alagútba, akkor talán láthatod, ilyen kis tető is szokott felette lenni ha a felszínen vagy...
2011. szept. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%
Nem vagyok benne 100%ig biztos, de úgy tudom, hogy alul van egy 3. "sín" és abból. Ezért is veszélyes bele esni, nem csak azért mert elüt.
2011. szept. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
28%
Paksról, meg az oroszoktól!
2011. szept. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
28%
Az elmű-től meg az Émász-tól!
2011. szept. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A hasznos válaszolóknak köszönöm. Legközelebb a felszínen meg fogom figyelni. Sokszor gondolkoztam már ezen a kérdésen, de még soha nem láttam ezt a harmadik sínt. Arra gondolom valami áramszedővel csatlakozik...

Tényleg nem lehet jó beesni oda. Ezek szerint ráadásul az áram alatt lévő sín pont ott van, ahol megpróbálhatna kimászni az ember.

2011. szept. 28. 21:02
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezen a képen jól látszik a harmadik sín védőburkolata (sárga). Ez alatt van egy fém szál, amihez a metró ún. papucsok segítségével csatlakozik. Minden kocsin több papucs van, így mindig van "kapcsolat".


[link]

2011. szept. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
ha elmész az Őrs vezér téri állomásra ott fogod látni a 3. vágánynál a 3. sínt :) (ami időszakos használatos legbaloldalibb mikor bemész) vagy pedig a Pillangó utcai megállónál
2011. szept. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

[link]


Balról a 3.

2011. szept. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]


a sín mellett bal oldalt, majd ahol a két ember áll, jobb oldalt. Ez a leendő 4-es metró, de ugyanilyen van a 2,3-ason is.

2011. szept. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi, így már világos. :)


De amúgy ez nem veszélyes így? Főleg a felszíni szakaszokra gondolok. Jó, persze gondolom a vágányok el vannak kerítve, nem mászkálhat köztük akárki. De ha bekerül egy kutya, macska, patkány, akármi, nem veszélyes hogy ott van a talajszinthez közel egy több ezer volt feszültségű csupasz fémdarab? :O

2011. szept. 28. 21:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!