Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi tévő legyek? Már teljesen...

Mi tévő legyek? Már teljesen kifogyok a pénzből! Az oktatóm csak kér és kér (B kategória)

Figyelt kérdés
már túl vagyunk a kötelező 30 órán, és ma voltunk túl a 36.-kon. az oktatómnál egy óra 2600 Ft-ba kerül, már a 30 órára befizettem 3 X 26 000 Ft-ot, amivel nincs is semmi probléma. Nem rég befizettem megint 26 000 Ft-ot a következő 10 órára, de félek, hogy megint fog tőlem kérni újra 26 000 Ft-ot. Már nem sokára a 40. óránál tartok, és attól félek, hogy még többet lefog velem vezettetni. Mindig amikor megyünk a városba, elmegy 1 óra az országúti vezetésre, ami valljuk be, szerintem elpazarolt óra. Tény, hogy nem vagyok a legtehetségesebb sofőr, de azért nem akarok már több százezret otthagyni nála. Mi tévő legyek? Mi a francot csináljak? Kiforgat teljesen. Ha bármit mondok, akkor ledöngöl. 40 óra az nem sok? Ti annak idején hány órát vezettetek? Kérlek segítsetek, nagyon fontos, ennek a fele sem tréfa!:(
2011. okt. 15. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Amikor majd már oktató nélkül fogsz közlekedni, az nem lesz tréfa. Ha nem megy, akkor inkább gyakorolj még. Ha viszont megy, akkor kérd meg, hogy jelentsen le vizsgára, aztán majd kiderül.
2011. okt. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem vettem egy plusz órát sem és átmentem.


Ha úgy érzed te készen állsz a vizsgára akkor jelentkezzetek. NEM az oktatód dönti el, hogy vizsgázhatsz-e vagy sem.


HA úgy érzed, hogy béna vagy még és kell a gyakorlás akkor vegyél annyi órát, amennyit kell.

2011. okt. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ééééééééés igen, ismét egy emberke aki annak idején nem vette a fáradtságot hogy utána járjon a dolgoknak, aztán amikor bajba került, akkor pedig arra nem vette a fáradtságot hogy használja a GYK archívumát, pedig azért van.


De nem baj, milyen szerencse hogy a világ (és ezen belül a GYK rendszeres válaszadói törzsgárdája) tele van olyan rendes emberekkel, akik akár 100adjára is hajlandóak leírni ugyanazt, amit már oly sokszor...


Az NKH által előírt kötelező 30 óra nem jelenti azt, hogy az mindenkinek elég. Annyi a minimum, amit mindenkinek teljesítenie kell, korábban nem lehet vizsgázni. Mivel a vezetéshez kellenek képességek, valamennyi érzék, mindenkinek más mennyiségű órára van szüksége. A legtöbb embernek azonban a 30 óra nem elég. SOkkal jellemzőbb a 40-45 óra, azaz a plusz 10-15 óra, és egyébként nagyjából ennyi is a reális amennyi idő alatt meg lehet tanulni vezetni.


Szóval a 40 óra nem irreálisan sok, én is valami 15 pótórát vettem annak idején...


Az alábbi kérdésekre kell választ adnod:

- jól érzed magad az oktatónál?

- tanulsz tőle eleget?

- jó hangulatban telnek az órák?

- úgy érzed (de őszintén tedd a szívedre a kezed) hogy most meglenne a vizsga (tehát végig tudsz vezetni úgy 50 percet hogy egyet sem hibázol)?

- eléggé magabiztos vagy?


Ha nem vagy megelégedve az oktatóval, válts oktatót! Sok a kontár, de ha előbb gondolkodtál és utána jártál volna, egyből is jó oktatóhoz kerülhettél volna. De még most sem késő. Inkább most egy oktatóváltás és utána egy jó oktatónál 10 óra, mint egy kontárnál még plusz 30.


Ha az oktató szerinted ok, és szerinted felkészült is vagy, kérj hogy jelentsen vizsgára. De figeylem, a vizsgadíj nem olcsó, 10 rugó, ha bukod, megint 10, azaz nem olcsó.


Ha nem vagy felkészült miért nem? MI nem megy? Kérd az oktatódat hogy azt gyakoroljátok!


Miért megy el minden alkalomkor 1 óra az országúti vezetésre?


"Tény hogy nem vagyok a legtehetségesebb..." Ez mit jelent? Ha saját bevallásod szerint is béna vagy, akkor miért vagy meglepődve hogy még szükséged van gyakorlsára?


Drága az igaz, de hidd el saját károdon megtanulni még drágább lesz... Egy első lököst ha megtörsz akár 40e ft-ba is benne lehet, vagyis jóval több mint pár pótóra...


Mit évő legyél? Válasozlj a kérdésekre, elemezd a jelenlegi helyzetet, majd utána dönts!


"Kiforgat teljesen"

Miért inkább írjon be vizsgára úgy, hogy 99% hogy megbuksz? Az jobb lenne? Ha nem vagy felkészült, nem vagy felkészült, mit tud csinálni az oktató? Tanítani... De csodát nem tud tenni, helyetted nem tud levizsgázni, és nem is kell. Ha majd egyedül vezetsz akkor is kell tudnod vezetni.


A vezetés drága dolog. De mások pl. egy angol tanárnak tök természetes módon kicsengetnek ennyit, akkor egy oktatónál ez miért számít soknak? Nem értem... Rengeteg kiadással jár az autóvezetés oktatás, ez az ár nem irreális, bár én 2100-ért csináltam, de az kifejezetteen olcsó volt...

2011. okt. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"40-45 óra, azaz a plusz 10-15 óra, és egyébként nagyjából ennyi is a reális amennyi idő alatt meg lehet tanulni vezetni. "


A reális idő amennyi idő alatt meg lehet tanulni vezet az úgy-ahogy, az inkább 50.000 km.


Az teljesen tökmindegy, hogy 30 vagy 40 óra után kap valaki jogosítványt, ugyan olyan "béna" lesz.

A 30 órának annyi a célja, hogy annyira megtanuljon autót vezetni, hogy ne törjön össze senkit és semmit lehetőleg. Arra viszont elég, ha valaki nem teljesen alkalmatlan.

2011. okt. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát ez szopás !!!

:)

2011. okt. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 eszta41 válasza:

Ez egy olyan kérdés, amire nem lehet így válaszolni. Egyik válaszadó sem tudja, hogy vezetsz. Én anno a kötelező órát sem vezettem le. Persze le volt papírozva és ki volt fizetve. És levizsgáztam. Azóta, 18 éve, balesetmentesen vezetek egész Európában. Ja, amúgy nő vagyok.

Viszont ezt a panaszt nemrég hallottam a barátnőmtől. Az volt az érzésem, hogy az oktató így akar + bevételt.

Tehát a döntés a Te kezedben van, ha úgy érzed, hogy tudsz annyit, hogy levizsgázz menj vizsgázni. Ha nem tudsz akkor válts oktatót. Egyébként az oktatón amúgy is nagyon sok múlik!

2011. nov. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindig a béna tanuló vezetők háborognak, hogy jaj biztos le akarnak húzni, jaj le kell fizetni a vizsgabiztost, jaj jaj jaj. Aki meg jól vezet, érdekes átmegy mindig elsőre minden plusz pénz nélkül.
2011. nov. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Béna tanuló nincsen, csak béna oktató! Hoppá!


Azaz jó persze vannak gyengébb képességű emberek, de nem annyian mint amennyi kontár oktató, és amennyien panaszkodnak.


Mi sem jelzi ezt jobban, hogy amikor az oktatóm sztorizgatott, rengeteg olyat mesélt, amikor már 3,4,5 bukással kerültek hozzá, és nála meg elsőre átmentek. A tanuló nem változott!

2011. nov. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!